şükela:  tümü | bugün
  • cem dinlenmiş kömür gözlü çizimlerini bu ağbimizden esinlenmiş olabilir. güzeldir. steve ağbimizse, cem'de içimizdendir, bizdir, bendir, kardeşimizdir.
  • londra'da yaşayan bir illustrator. çizimlerinde genellikle modern zaman eleştirileri yapıyor. çalışma hayatı ve büyük paralar için herkesin birbiriyle mücadele etmesinden ve tüketicilikten dem vurur.

tüm bunların yanında sosyal medya'ya da giydirmeden edemiyor. çizimlerinde sosyal medyayı da zincir gibi görür ve bir nevi insanı tutsak olarak betimliyor.

popüler kültür ve tüketicilik üzerine yaptığı eleştirilerin yanında kendisi birçok büyük şirkette çalışmış buna çizimlerinde eleştiri konusu yaptığı coca cola da dahildir. bıkmış adam.
  • leş çağımızı sıçanları kullanarak anlattığı kısa filmi happiness
  • efsane çizimleriyle beni benden almış illüstratör.

in the fall'u yıllar önce sosyal medyada tesadüfen izlemiştim. bugün izlediğim happiness videosuyla da azmedip kim olduğunu buldum. youtube kanalında birbirinden güzel 10 videosu bulunuyor. her videoda gerçekleri bir bir yüzümüze vuran steve abimizi ayakta alkışlayarak kanalını paylaşıyorum:

youtube link
  • insanları anlatmamış, adeta kusmuştur.
  • izleyince gece gece strese girdiğiniz animasyonları yapan adam...

bi bu adamın animated videolarını izlerken hayattan soğuyorum, bide black mirror...

her ikisini de izlemekten vazgeçemiyorum ayrıca...
  • (bkz: jeremy clapin)
  • çizimlerini hangi programlarla yapıyorsun?
    steve cutts: esas olarak adobe after effects, toon boom harmony, photoshop, cinema 4d ve manga studio ile çalışıyorum.
  • yeni videosu geliyor sıkı tutunun.
  • happiness adlı kısa filmiyle kapitalizmi yüzümüze vuran bir illüstratör. steve cutts filminde fareler üzerinden insanların içerisinde bulundukları tüketim çılgınlığını, tüketimin bize mutluluk olarak empoze edildiğini, bizi mutlu edeceğini sandığımız şeylerin aslında mutsuzluğa götürdüğünü kısır döngü biçiminde anlatmış.