• jeff van gundy'e bir gün sormuşlar russell westbrook'a koçluk yapabilir misin diye. demiş ki ben westbrook'a koçluk yaptım, o zamanlar adı "steve francis"di.
  • michael jackson'in yaslandikca beyazlamasi gibi kendisi de yaslandikca japonlasmakta.

ayrica bu adam nba'de oynarken 6'3 olarak gorunuyodu boyu yani 1.90'in uzerindeydi. resimdeki hali tas catlasin 1.75. saglik sorunlari var herhalde...
  • basketi bırakıp inşaat ve berber sektörüne el atmış kişi. belliydi bi kayserililik olduğu.

http://www.slamonline.com/…2010/08/wheres-the-love/
  • 77 doğumlu houston rockets forması giyen süper yetenek ... komple bir oyuncu kısa boyuna rağmen ribaund alır asist yapar ... cuttino mobley ile houston ı sırtlıyorlar ... lakabi wink olan bu oyuncu kariyerinin en yüksek skorunu geçtiğimiz sezon dallas maverickse karşı 36 sayı ile yapmıştır ...
  • asla tam olarak bir point guard olmayan ve mentalitesi gereği de olamayacak oyuncu. çok yetenekli olmasına rağmen kanımca bu yeteneklerini henüz gerçek anlamda sahaya yansıtmayı başaramamıştır. müthiş iyi sıçrar. sattı mı pis satar. bu sezon takımınının* franchise player olarak kendisini değil yao ming düşünmesi nedeniyle jeff van gundy'nin defansif ve center-based oyun yapısı nedeniyle bir türlü bekleneni veremedi ve takımla arası açıldı... bence başka takıma takas olmalı..
  • henüz resmiyete dönüşmeyen* ancak hemen hemen kesin olan anlaşmaya göre o gelecek sezon orlando magic forması giyecek. o takas neticesinde tmac ise rockets saflarına katılacak. yeni bir franchise'da muhtemelen takımın franchise player'ı olacağından ve defansif yönü kuvvetli magic'in muhtemel ilk sıra seçimi olacak emeka okafor'la da iyi anlaşırsa sonunda potansiyeli sahaya yansıtabileceğini düşünüyorum.
  • daha ilk draft edildiği zaman, kendisini seçen vancouver grizzlies'de oynamayacağını belirterek karakteri hakkında işaretler vermiş bir oyuncudur. yeteneklidir, hem de çok. ancak hiç bir zaman bir üst seviyeye çıkamayacaktır. bencil bir oyun tarzı vardır. top kaybı ortalamasında hep üst sıralarda olmasını "benim attığım topları arkadaşlarım tutamıyorsa ben ne yapayım?" diyebilecek anlayışta bir kişidir. kısa boyuna ve oyun tarzına rağmen iyi bir şutör olmaması ve 3 sayısının hiç olmaması ilginçtir. jason kidd ya da steve nash gibi, diğer oyuncuların birlikte oynamak isteyeceği bir point guard değildir. orlando'dan bu yaz takas edilmesi en büyük dileğimdir. karşılığında ne alınırsa alınsın da denebilir çünkü magic'de kalması dwight howard'ın gelişimine kesinlikle darbe olacaktır.
  • o yaşlanmayacak da ben mi yaşlanacağım, o kısalmayacak da ben mi kısalacağım dediğim adamdır. çok çok severdim.
    http://offtopradio.files.wordpress.com/…diction.jpg
  • şu sıralar kidd'le beraber nba'in en formda point guard'ı.

smaç bastıktan sonra bir eliyle çembere tutunur diğer eliyle de kendisini çeken kamerayı gösterir bir de üstüe dil çıkarır.
  • en son çin'de oynarken maç içinde ayak bileğine buz torbası sarılı şekilde sahaya çıkan basketbolcu. nereden nereye, yazık lan.

cuttino mobley'le çok ağır bir bromance'leri vardı, magic mobley'i doug christie için takas ettikten sonra önlenemez düşüşü başladı francis'in. christie'de bir bok yapmadı magic için, herifi sene sonu serbest bıraktılar, olan takıma oldu.
hesabın var mı? giriş yap