şükela:  tümü | bugün
 • iron maiden'in kurucu elemani, beyni, yuce bas gitarist, canayakin sahis.
 • müzik zekasına şaşırdığım.. maiden 'ın tüm şarkılarında müthiş emeği geçmiş olan.. bass gitarına kurban olduğum mükemmel insan..
  herşeyiyle bass gitarı yemek yermiş gibi çalan hass londralı ingiliz üstad..
  maiden 'in bilinen meşhur tüm şarkılarını mükemmeleştirmiş insan..
  gitar sololarını bukadar iyi yazabilecek tek bass çı..
  var mı dahası!
 • basi yiyip bitiren , kusan hemen ardindan gencecikken iron maideni yaratan adam .
  (bkz: unlu bas gitaristler) .
 • (bkz: drug free)
 • bu amcamız 26 yıldan beri fender precision çalar. hatta en sonunda kendisi için özel bir signature modeli de üretilmiştir. seymour duncan quarter pounder manyetiklere ve leo quann badass ii modeli bir köprüye sahip olan bu basın diğer şık özellikleri arasında aynalı pickguard ve akçaağaç (maple) klavye de mevcuttur.
 • taklit edilemeyen özgun calma tarzi ile, cennetten beste asirdigina kanaat getirebilecegim olaganüstü besteleri ile, kurdugu fantastik hikayeleri sairane bir sekilde sarki sozlerinde dile getirmesiyle, x-factor'daki sozleri ile kisisel bunalimlarini gözler önüne sürecek kadar cesur, kafa dengiligi ile ve mutevaziligi ile kendi sozlugumde "idol" ve "god" kelimelerinin aciklamasinda tek basina varolan insanoglu.
 • bas gitar geri planda değil ön planda kullanılabilecek bir alettir diyip şarkılarda bas gitarla şov yapan iron maiden ı iron maiden yapan 2 elemandan biri..
 • fanatik westham united lıdır bi de..
 • 12 mart 1956 tarihinde londra nın leystone kasabasında doğan stephen percy "steve" harris dört kardeşin en büyüğüdür. steve harris küçüklüğünde en büyük tutkusu futboldu bu yolda emin adımlarla ilerlemiş ve west ham united ile antrenmanlara çıkar olmuştur.daha sonra müziğe merak saran mr.harris kısa zamanda ufak çaplı bir plak arşivi edinmiştir bir müddet sonra artık kendisinin de bir şeyler üretmesi gerektiğini düşünüp bass gitar almaya karar vermiştir ama daha sonra arkadaşlarının önerisi üzerine akustik gitar almıştır fakat kısa süre içinde olayın bass gitarla aynı olmadığını anlayıp bir bass gitar edinmiştir.ilk bass gitarı kopya bir fender telecaster idi.lise yıllarında kurduğu amatör gruplardan sonra malumunuz iron maiden ı kurmuştur.80 nin üzerinde besteye sahip olan steve harris ; müzikal anlamda bir tanrı,şair,filozof,futbolcu,tenisçi,west ham united taraftarı,bass gitar ustası,harika besteler yapan,hareket ve düşünceleriyle örnek alınması gereken, kanımca binlerce insana çok önemli ve güzel şeyler yaşattığından dolayı cenneti hak eden, ama ölümlü olduğunu düşününce tüylerimi ürperten harika bir insandır.