şükela:  tümü | bugün
  • ... coupling dizisinin bas kahramanlarindan steve'i kendi ile ozdeslestirmis olan ilginc kisilik
  • bbc'nin yeniden cekmeye karar verdigi dr who'nun yardimci yazarlarindan biri.
  • tenten üçlemesini yazması için steven spielberg ve peter jackson tarafından tutulmuştur.
  • jekyllin da yaraticisidir.
  • yeni doctor who serisinin başına geçmiş, bayrağı russel t. davies'ten devralmıştır..
  • joss whedon'un ingiliz olanı.

edit: kendisi anlı şanlı iskoçtur. bu entry için kınıyorum geçmişteki beni.
  • bu adam onuncu doktor zamanında(david tennant) 3.sezonda "blink" diye bir bölüm yazmıştır. bunun filmini yapsalar büyük bir bütçeyle, tarihin en korkunç filmi olurdu herhalde..

yalnız bu adamda şunu keşfettim; bu adam 3. sezonda blink isimli bölümü, daha sonra 4. sezonda the library isimli bölümü yazdı.

--- spoiler ---
    blink'in konusu; olasılıkla evrenin yaradılışı kadar eski, yalnız katiller denilen taş meleklerdi(bkz: the weeping angels). herhangi bir şekilde izlendiklerni/gözlendiklerini hissettikleri zaman taş kesilir ve kıpırdayamazlardı. ama eğer gözünüzü kırparsanız veya kafanızı çevirirseniz inanılmaz bir hızla sizi öldürürlerdi. ve herhangi bir şekilde karanlığa giremezdiniz

the library'nin konusu ise hareket eden gölgeler, ve özellikle (bkz: vashta nerada) ibneleriydi, bu denyolar bütün evrende ki sayısız türün karanlıktan korkma sebepleriydi. yani işin içine yine karanlık involved v2.0 karışıyor.

--- spoiler ---

bi problem var sözlük, steven moffatda karanlık fetişi olduğundan şüpheleniyorum. en iyisi gecenin bu vaktinde karanlıkla karışıp araştırmama devam etmek.
  • doctor who a christmas carol bölümünü de izledikten sonra (ve sherlock'u ve coupling'i ve jekyll'i ve...) şuna karar verdim: bu steven moffat insansa ben terliksi hayvanım. yok eğer ben insansam, o nasıl bir doğa ve insan üstü bir varlıktır hayal edemiyorum. öpüyorum gıdısından.
  • moffat'ın hayalgücüne hayran olmamak imkansızdır. bir düşünsene oturup böyle birşey olsa diye hayal edebilmekte bir yetenekdir. blink olsun forrest of the dead olsun, sanki küçükken dolapta olduğundan korktuğumuz yaratıkları alıp aslında ordalardı diyerek önünüze servis eden karakterlerle dolu. fikrimce yapıtları bu yüzden bu kadar sıcaktır. russel ise hikayeyi devam ettirmekte daha usta olsa da bazen hani doktorun 13 canı vardı demekten kendimi alamıyorum. ayrıca doctor who nun en iyiler listemde ki bölümerin çoğunun yazarı moffat'tır. ayrıca beni doctor who ya çeken bu hayalgücüdür.
  • sözlüğe lazım bu adamdan bir tane.