şükela:  tümü | bugün soru sor
  • homemade tattoos rule. el yordamıyla oluşturulan iğneli bir aparat, mürekkep ve kişisel çizimlerle ev ortamında yapılan primitif dövme yöntemi. dövme yapılacak yerin önceden traş edilip, sabun ve suyla iyice temizlenmesi gerekir. şekil tamamlanana dek 1mm derinliğe dövülen her bir noktadan sonra iğneyi mürekkebe tekrar batırmak gerektiğinden mevzu biraz uzun sürebilir. su - sabun - alkol ve ateş dörtlüsüyle şartları steril hale getirmenin ne kadar önemli olduğunu ekseriyetle belirtmek gerek.

ilgili olarak kanada'dan anonim bir hand-poke dövmeciyle yapılan vice röportajı; meet homepoke, toronto's anonymous stick 'n' poke iconoclast
    burada da daha profesyonel takılan bir ablamız var; vancouver tattoo artist slowerblack does stick ‘n’ pokes that don’t suck
  • yeni bir cephe acilacaginin sublime mesaji.
  • "bu dövme yöntemi nasıl uygulanır?" diyenleri hızlı bir "stick and poke 101" için şuraya alabiliriz. daha detaylı bilgi içinse şuralarda gezinebilirsiniz. dövme için makine açılış fiyatlarını düşününce ufak dövmeler için değerlendirilebilecek bir yöntem. tabii enfeksiyon konusunu dikkate alıp ona göre gerekli sterilizasyona dikkat etmek gerekir. yazılanlara göre dövme sonrası daha az dökülme olması ve çabuk iyileşmesi de bir artı. ve en güzeli de, sevdiğiniz insanların elinden çıkan bir şeyi bedeninizde taşımanın anlamı. *
  • ucuna ip sarılmış dikiş iğnesi ve suyla karıştırılmış kurşun kalem ucu ile dirseğimi deşmeme rağmen, en ufak bir sıkıntı (enfeksiyon vb.) yaşamamıştım. sterilize etmek şart tabii ki.
    normal dövmeden çok daha çabuk iyileştiğini söyleyebilirim.
    outline ya da minimalist tarzı dövmeler seviyorsanız, ev koşullarında rahatlıkla yapabilirsiniz.
    muz veya mandalina tarzı meyvelerin üzerinde biraz alıştırma yapmak şart ama.

yurt dışında nasıl işlediğini görmek için, bu
  • elimde makine olmasına rağmen spontane dövmelerimi bu yöntemle yapıyorum. gerçekten yapması zevkli ve bu yöntemle yaptığınız dövmeler o “planlı ve profesyonel” dövmelerinizin yanında daha bir anlamlı oluyor. benim için öyle oldu en azından.