• tesadüfen karşıma çıkan büyülü müzik yapan insanlar. böyle çok garip ya. sihirli gibi.
    ne bileyim, iyi geliyor. kış gelmiyor ama bunlar iyi geliyor.

yola çıkma ihtiyacı duyuyorum. çok içten hem de!
  • bağımlılık yaratıyor. her gün özellikle öğleden sonraları birkaç şarkısını loop'a alıyorum. ama çıkamıyorum.
  • son albümlerindeki black lagoon isimli şarkısı efsane olan iyi grup.

geceleyin ıslak asfalta vuran ışığın yansıması gibi.
  • 2017 yıllarının sonlarıydı. taksim'de balo sokak'ta ucuzuna bira satan bir bar vardı: papillion, şimdilerde kapanmış. izbe bir binanın en üst katı. epey salaş bir yerdi. hatta öyle salaştı ki eskimiş koltuklarının altına kırılan ayaklarının yerine 15kg'lik yoğurt kovaları falan koymuşlardı. ben bu mekanın silme müptelası olmuştum. haftada 2-3 gün muhakkak bu mekandayım. arkada çalan müzikler rüya,dejavu motifliydi çoğunlukla. o vakitlerde de moralin dibine turp sıkıyorum. çoğunlukla tek gider, içer; içer dönerdim eve. abi, bir gün bu grubun the message şarkıyı çalmaya başladı. içtiğimden daha çok matiz yaptı beni. sigara,alkol vb bağımlılığı gibi bir aldı beni anlatamam. zor bela buldum şarkıyı ve dinledikçe mest oluyorum. mekandan çıkıp , kasımpaşa stadının oraya kadar yürüyüp istanbul'u seyrederken sürekli bunu dinliyorum. o gündür bugündür günde en az iki kez dinliyorum. hatta 3.53'ten itibaren çalan solodan başka hayatımda beni bu kadar etkileyen bir müziğin olduğunu hatırlamıyorum. o zamandan beri de zil sesimdir o kısmı. yola çıkmak hissi uyandırıyor ama bitmeyen bir yol ve o yol bu dünyada yok gibi. beni alan şarkılara çıldırasıya tutulmuşluğum çoktur fakat bir zaman sonra dinler,bıkarım. bundan mümkün değil ki bıkayım. birkaç ay sonra bir kısa film çekeceğim , filmin sonunda da sondaki soloyu kullanacağım.
  • niye demiyorsunuz ya. far rider adında müthiş bir şarkı çıkarmış ingiliz grup. şimdiden ilk üçüme girdi. terapi niyetine tekrar tekrar dinlenilesi nefis bi şarkı olmuş. far rider
  • uykuya dalış grubumdur, kulaklık ile ilk şarkı ki genelde black lagoon olur kendisi, bitmeden arşa çıkmış olur ruhum...
  • the trip adındaki muhteşemliği yapmış olmaları bile sevmek için yeterlidir.
  • strange pleasures albümü harika olmuş topluluk. albümde bulunan beginning to blue, the trip, fireflies, we killed the moonlight ve strange pleasures parçaları favorim. özellikle gün batarken size eşlik edecek güzel bir müziğe, dinlendirici bir sesi olan soliste sahip gruptur kendileri.
  • ilk albümü çıkmadan endless summer la keşfetmiş ve çok sevmiştim ben bunları. bu sene yeni bir albüm daha yayınladılar. açılış parçası the trip o kadar huzur verici ki: http://www.youtube.com/watch?v=r1ll91ybdve
hesabın var mı? giriş yap