şükela:  tümü | bugün
 • bu büyünün yapılmasıyla büyücü dalgalanan mide bulandırıcı bir sis yaratır. bu sisin içinde kalan ve etkilenen kişiler sersemler, ve çeşitli hastalık belirtisi gibi nedenlerden (mide bulantısı vb.) saldırı yapamaz hale gelir ve bu belirtiler sisi terketmesinden sonra bile birkaç dakika devam eder. sisin içinde kalıp sisten etkilenmeme ihtimali de vardır. eğer böyle bir durumda acilen sis terkedilmezse sisten etkilenme ihtimali sis yokolana kadar sürer. sisin dayanma süresi ortamda bulunan rüzgarın şiddetiyle ters orantılıdır. yani yoğun rüzgar altında sis oldukça kısa bir sürede dağılır.

  bu büyüyü yapmak için gerekli olan materyaller; çürümüş yumurta yada birkaç kokulu lahana yaprağıdır.
 • 30 yardlık menzil içinde yapılabilen bir büyüdür. casting timeı 2 olan büyü, casterının her levelı için 1 round boyunca aktif kalır.

  (bkz: mage büyüleri)
 • 3rd edition'da 3. level bir büyü haline getirilmiştir; bu yüzden de 3.level'a geçen wizardlarin 2. level'dan aldiği ilk büyü olma özelliğini yitirmiştir.
  3. level'da da fireball ve lightning bolt gibi iki klişe ve güçlü büyü varken unutulmaya yüz tutmasi kaçinilmaz olmuştur.
  (bkz: bizim zamanımızda)