• sunam türküsünden parçacıkları solar wind part 3 adlı bestesinde ağırlayan müzisyen.

ice and fire adlı eseri de müthiştir. ki o melodiler için asoiaf evreninden esinlendiğini düşünmemek mümkün değildir.
  • solar wind adlı şaheseri ile suna'm türküsünü birleştirerek ortaya harikulade bir şaheser çıkartan güzel adam.

the child us adlı enigma albümünü dinlerken resmi olarak tanıştım. öncesinde ''exodus'' filminde, hz.musa'nın düğün sahnesinde buna benzer bir yoruma şahit olmuştum. şimdi ansızın dinlemek, karşıma çıkması falan.. çok lezizdi..
  • spotify uygulamasının haftalık keşif listemde "solar wind, pt.3" adlı parçasını sunması ile tanıdığım harika adam.

müziği ile beni benden alan bu harika parçada türkçe "sunam" parçasını duyunca daha da çok şaşırmış ve kendimi müziğin eşsiz ritmine bırakmıştım.

dinleyin ve etrafınızdaki tüm müzik severlere dinletin...
  • bu abinin 2016 tarihli the crossroads of time adlı albümünden aynı adlı bir parça var. tam da uzay boşluğunda salınırken dinlenecek şarkılar'a dahil bence. demin birine aynı isimde bir playlistimi gönderirken yeniden gördüm. şimdi düşündüm de, dinlemeyeli neredeyse 1 yıl olmuştur. bana nedense ucundan alan parsons project ve dead can dancetadını anımsatıyor. elektro ve new age' ten olsa gerek. neyse loopa aldırır, çalışırken arkada çok güzel gider. akabinde b tribe de iyi gider.
  • bu diyarlarda ismi pek bilinmeyen elektronik müzik icracısı. new age kategorisinde değerlendirilir.

https://youtu.be/wv-gwvqavnw
  • kardeşim sayesinde keşfettiğim mükemmel ötesi bir sanatçı. besteleri ruhunuzu alıp götürür. gözlerinizi kapatın ve dinleyin sadece.
  • çok geç farkettiğime şaşırdığım müzik ustası.

farklı bir tarzı var ama birçok şarkısı new age olarak değerlendirilebilir. elektronik müzikten de faydalanıyor. dinlenme sayısına bakıldığında dünya çapında bilnmiyor olması çok enteresan. ne wiki sayfası ne de bir kişisel web sitesi.. tek bulabildiğim hakkında bikaç cümlelik bilgi sunan ve asıl adının vlad motkov olduğunu yazan bir site. ama bu adla(latin alfabesiyle) arama yaptığınızda hiçbir şey bulamıyorsunuz. belki de ünü sevmeyen bir abimizdir.

neyse, sevdiğim ve popüler olan bazı şarkıları;

1

2

3

4
  • https://www.youtube.com/watch?v=wv-gwvqavnw

kendinizden bir şey bulacağınızı garanti eden biri çıkarsa doğru söylüyordur.
hesabın var mı? giriş yap