şükela:  tümü | bugün
  • ee, bu ateş, onu yaratan ve bulaşan herkesi yakacak elbet. şimdi "zalim diktatör esed" zulmünden kaçanları ağırlayacak ve faturasını ödeyecekler sike sike:
    http://www.ibtimes.com/…ic-state-group-iraq-1876284
  • isveclilerin süs kedi haline gelmelerinden kaynaklanan durum. bunun gibi fareleri ülkeye alanlar hesap vermeli ama bunlarda is isten coktan gecmis.
  • hirsizin zulmunden etkilenenleri suclayanlari gosteren olay. bir nevi insanliktan nasibini almayanlar turnusolu.

neyse, herif kameraya yakalanmis, bir guzel sinir disi edilir, hakettigi hayati da yasar. sonra da batili devletleri suclar, kendisine verilen haklari kaybettirdikleri icin.
  • saldırganı, sınırdışı edilip türkiye'ye gelir burada hırsızlarla ve hırsızlardan rahatsız olmayanlarla koyun koyuna yaşar gider sorun yok. o tekmeleri de burada sallarlar belki ona. yakışır bu ülkeye.
  • bir yorumda kimin neyin ne için suçlandığını anlamayanları (baştaki "bu ateş" sözünü idrak edemeyenleri) gösteren, bir nevi okuma özürlü turnusolü. (edit)
  • var mı lan tüm dünyayı sömürüp sömürüp batıda rahat rahat yaşamak. alın amk işte bu olur. ne bekliyorsunuz?

daha rahat yaşamak için orospu çocukları yaratırsanız. onlar da gelir size de, bize de tekme atar.

kimse bu işi tek taraflı düşünmesin.

edit:

değerli dostlar, isveç'in silahlanarak emperyalizmin dayatmacı tarafında ve işgalci, yayılmacı uçlarında olmadığını biliyorum.

isveç daha barışçıl bir ülke aynı zamanda kimse isveç'in küresel sermayenin yayılması, transferi ve el değiştirmesinde önemli bir rolü olmadığını iddia edemez. isveç birinci çevrim ekonominin bile dışına çıkmış artık yazılım ve teknoloji ihraç eden bir ülke konumuna yükselmiş, dünyada kapitalizmin önemli bir kalesi konumunda bir ülkedir. küresel sömürü düzeni sadece asker yollamak ile olmuyor biliyorsunuz ki. sömürüden pay almak konusundaki yarışta araçlar değişkenlik gösterebilir, kimi ülke askeri yayılmacılığı, seçer kimisi seçmez teknoloji üretip satar. mesela japonya. japonya'yı küresel sömürü düzeni içerisinde saymamak gibi bir ihtimal var mı? bahsettiğim işte tam olarak bu.

ama zaten ben batı medeniyetlerini kastetmiş ve aynı kefede değerlendirmiştim. bu da tabi belki bir hata olabilir. ama makale de yazmıyoruz burada değil mi? çemkiresim geldi o anda çemkirdim. sözlüğün güzelliği de bu. ama genelde doğu batı diye her medeniyet aynı kefeye konuluyor ya ona bir nazariye idi benimkisi. mesela ingiltere'de de olabilirdi bu olay. o zaman gene bunu yazacaktım.
  • bir parazitin şiddetine maruz kalmıştır.
    bu şerefsiz parazit, kadına çocuklarının yanında saldırdığı yetmezmiş gibi bir de kadına tükürmüştür. kadına saldıran pisliğin kökeni nedir bilemem ama isveçli olmadığı o iğrenç suratından belli değil mi?
  • anlamadığım bir nokta şudur: hadi, yaşlıyı, hastayı, kadını, çocuğu alın, almak da lazım. peki bu at hırsızı heriflere bir allahın kulu "git vatanını kurtar, ne işin var burada lavuk?" demedi mi? demiyorsa, demek ki eller "oo, ucuz işgücü, gelsin gelsin" diyerek ovuşturulmuş; başka açıklaması yok.
  • tartaklansa da çocuklarına iyi örnek olmuş kadındır. dürüstlüğünden ödün vermemiştir.

gel gelelim bu durumu bu kadına yaşatanlara ; hepinizin amk. "hepiniz" kelimesi içinde binlerce sebep olan it var. ayrı ayrı belanızı bulun inşallah.
  • yapılan anlaşmaya göre türkiye'ye gönderilecektir.