şükela:  tümü | bugün
 • sahibi, teknik direktörü ve bir sürü oyuncusu*** izlandalı olan kulüp.
 • ingiliz futbol takımı. 1863 yılında kurulmuş, 1. ligde oynuyor.
 • 2008-2009 sezonunda premier league'de mücadele edecek takim.
 • en büyük duran top etkinliği uzun taçlar olan bir garip takım. liverpool maçı öncesi rafa, taç atışlarına dikkat etmemiz gerekiyor diye demeç verdiğinde istemsiz olarak "lan noliy" demiştim. ama maç sonu resmi istatistiklere baktığımda, adamlar 81.dakikada uzun taç kullanmışlar yine. başka kimsenin tacı falan yazılmaz ama bu takım başka takım demek ki. iki haftaya kadar, bunlar taç kullanırken hakemin 9.15'e baraj kuracağından eminim. gerçi en son liverpool galibiyetinden emindim, götçene gibi atıp tutmuştum öyle atarız, böyle çakarız diye ama göd olup çıkmıştım maçın sonunda stoke sayesinde. premier league'ye bir renk kattıkları kesin de, frikik falan da çalışın olm. taçla nereye kadar. olimpiyatlarda gülle mi atıyorsunuz?
 • oumar kalabane'ye transfer teklif eden ingiliz ekibi. hedefleri konusunda fikir de veriyor bu teklif.
 • fiziğe dayalı bir futbol oynamaktadırlar. 30 kişilik geniş kadrolarında 1.80'in altında boyu olan sadece 4 futbolcuları var ve bu 30 futbolcunun neredeyse yarısı 1.90'ın üzerinde boya sahip.

  geçtiğimiz ay bu durumdan tony mowbray şikayet etmişti ama bence ayrı bir tadı stoke city bu ligin.

  konuyla ilgili;
  http://www.guardian.co.uk/…toke-city-premier-league
 • eger tuncay sanli'yi alirlarsa ba$larina devlet ku$u konmu$ olacak ve tarihlerinin en iyi transferini yapacaklar.
 • eğer tuncay şanlı'yı alırsa türk futbolunun taraftarıyla, kulüpleriyle, federasyonuyla, hakemleriyle ne hale geldiğini bizlere bir daha gösterecektir.

  fenerbahçe'ye ya da türkiye'ye dönmemek için bu takıma gitmeyi göze alıyor tuncay... hedefleri uğruna, geri dönmeyi kayıp sayıp bu takıma gidiyor belki... belki de burada sadece 1 sene oynadıktan sonra şu an kendisiyle ilgilenen kulüplerden çok daha iyi bir tanesine transefer olacaktır ama bununla beraber inanıyorum ki tuncay'ı koşaradım türkiye'den kaçıran sebepler, kendisinin fenerbahçe'de 1 yıl kiralık oynamasının da önüne geçmiştir... adına ister taraftar baskısı deyin, ister yönetim deyin, ister kalitesizlik deyin... stoke city, fenerbahçe'de 1 yıl kiralık oynamaya tercih edilecek kadar doğru bir deneme olmasa da futbolumuzun geldiği nokta bu tercihi en azından tuncay için yeterli derecede doğru kılmıştır...

  nasıl ki nihat'ın türkiye'ye dönmesi kendisi için kayıp idiyse, tuncay'ın da geri dönmesi kendisi için kayıp olacaktı, buna yürekten inanıyorum... ama eğer bu kulüple anlaştıysa ve buradan bir sıçrama yapmaya çalışıyorsa takkemizi önümüze koyup düşünmemiz gerekir...
 • tuncay şanlı'nın fenere gelme ihtimalinin zayıflaması üzerine, bir kesim fenerbahçe taraftarınca bok atılan, kuşkusuz geçen sene middlesbrough'dan daha iyi olan takım. ha middlesbrough'dan iyi olmak bir takımı tabi ki çok iyi yapmaz. sadece öyle abartıldığı gibi kötü bir takım değildir.
 • 50 yaşına kadar futbol oynayan sir stanley matthews 'un futbola başladığı ve veda ettiği takımdır. hatta 1963 veya 1964 yılında, matthews'lu kadrosuyla izmir'de alsancak stadında altay'la bir dostluk maçı oynamıştır. maalesef nette tüm araştırmalara karşın bu konuda bir bilgi bulunamamıştır. öte yandan malachi bir çocuk olarak alsancak stadının ön sıralarında bu maçı ve matthews'u bizzat seyretmiştir. maç sonucu 2-2 veya 0-2 olmalıdır.