şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tunstall, burslem, hanley, stoke, fenton ve longton adinda 6 kasabadan olusan ingiltere sehri. dunyanin en super canak comlek ureticilerinin merkezidir. daha da onemlisi alton towers'i barindirmaktadir.
  • çanak çömlek üretimi ingiltere dışına kayınca çökmüş kasabalar toplamı. bu kasabaların merkezi sayılan stoke'un otobüs istasyonunun hemen yanında bulunan bina (ki bu neredeyse bütün şehrin en yüksek binasıdır) bile terkedilmiştir. bu yüzden ingiltere'nin en ucuz evleri buradadır. bu altı kasabaya bitişik olan newcastle'ın yaşlıları ise stoke on trent'e dahil olmamakla övünürler. bu ikincisinin takımı port vale ile stoke city'nin maçları mindland derby'si diye de adlandırılır. hoş ikisi de iki ayrı ligde mücadele eder, o ayrı.
    stoke'tan bahsederken ingiliz'in teki " dünyada herhangi bir yer stoke'dan daha güzel" demişti. velhasılıkelam kötüdür.
  • euston istasyonu'ndan hareket eden trenle londra'dan 1 saat 40 dakika uzakliktadir. hanley ve civarında bolca outlet bulunmaktadır. genclerinin en buyuk eglencesi aksamlari arabalarıyla bos yollarda gezip arabalarinda yuksek sesle muzik dinlemektir.
  • yoldayım gidiyorum,gorduklerimi sizinle paylaşacağım
  • eskinin comlek merkezi, uretim durunca hayalete donmus sehir. evler gercekten cok ucuz ancak bu durum akil sagligini koruyarak burada yasamayi basarabilenler icin gecerli olmali. nefes almak icin hemen bitisigindeki newcastle-under-lyme'a gitmek mumkun lakin burasi da insanlara ufak bir town center haricinde pek bir sey sunamiyor.