şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: brad)
  (bkz: shame)
 • (bkz: bayleaf)
 • pearl jam in esaslı elemanlarından daha önce mother love bone daydı jeff ament gibi.bütün acaip pearl jam şarkılarının bestelerini yazan değerli kişi.eski baterist dave abbruzesse nin gruptan ayrılmasında büyük rol oynadığı sölenio ama bilemem.bayleaf die bi albüm yaptı en son.pek ısınamadım ben.
 • aslen les paul çalmayı sever, ki kendisine de çok yakışır, ancak son yıllarda telecaster'ı da keşfetmiştir. çaldığı ilk önemli grup aynı zamanda ilk seattle punk/rock grubu sayılan "green river" dır. green river dağılınca grubun bir yarısı olan steve turner ve mark arm "mudhoney" i kurarlar, diğer yarısı olan stone gossard ve jeff ament ise "mother love bone" a geçerler. ama vokalist andrew wood overdose'dan hayatını kaybeder ve böylece grup dağılır. bu olay sayesinde stone'un en büyük projesi olacak olan "pearl jam" için yol açılmış olur, gerisi ise malum. pearl jam fan kitlesi tarafından kendisine yakıştırılan lakap "riff-god" dır. yıllar geçtikçe saçı kısalmış, gitar tonu full-metal'den full-overdrive'a kaymıştır. "brad" ile yaptığı albümler lezizdir. solo albümünde ise değişik müzikal tatlar kovalamıştır. gerek gitar çalışıyla, gerekse besteleri ve sahnedeki duruşuyla hayran olunacak bir insandır.
 • gitar calarken yerinde yuruyen, bu hareketi gozume nedense cok hos gozuken, eddie vedder'la arada bi laf dalasina giren* eski mother love bone, 10 yildan beri de araliksiz pj uyesi insan.
 • canlı performanslarda gitar çalarken yerinde yürümesi jammerlar arasında ördek yürüyüşü * adını almıştır. eğer ördek yürüyüşünü yapıyorsa keyfi yerinde demektir. genelde mike'a * ait olduğu için kırk yılda bir çaldığı sololar esnasında nadiren kendinden geçer. zira yaş da ilerledikçe grubun en makul, mantıklı, sakin elemanı olarak göze çarpmaktadır. eğer eddie * ateş ise o da sudur. öyle pek gitar falan da kırmaz. zengin bir ailenin hayatında hiç çalışmamış, çalışmaya da ihtiyaç duymamış oğludur ve grup elemanları kendisine bu konuda halen pek takılırlar. gözlükler de pek efendi bir görünüm vermektedir ama tabi görünüşe aldanmamak lazım. biraz sex drugs and rock n rollculuk oynamıştır zamanında fakat neyse ki çabuk kendine gelmiştir. e o kadar olsun artık.
 • (bkz: loosegroove)
 • bugün itibariyle 38 yaşına girmiş olan kurucu pearl jam üyelerinden biri...kendisine mutlu yıllar diler, grup halinde 2006 da çıkacakları söylenen tur kapsamında türkiye ye de uğramayı unutmamalarını önemle rica ederiz...
 • mike mccready ile beraber muhteşem bir ikili oluşturan gitarist. açıkçası temple of the dog projesindeki reach down şarkısının jam kısmı dinlenecek olursa bu iyice ortaya çıkacaktır. ritm gitardan çok ikinci gitar yakıştırması daha uygun olacaktır, çünkü belirli akorlar, riffler, pattern'ler vs takip etmek yerine solonun üzerine tamamlayıcı çeşitli notalar çalar, sesler çıkartır. ve onlar olmadan 5-6 dakikalık o jam veya mike'ın solosu aynı kuvvete kesinlikle kavuşamaz.
 • dissident'ın rusya konseri kayıtlarında da kendine has süper paytak yürüyüşü ile gönülleri fetheden yüce gitarist.