şükela:  tümü | bugün soru sor
  • araya farklı ve absürt oyunlar da sıkıştıran ve onların da hakkını veren, yetenekli bir twitch.tv yayincisi.
  • eskişehirli ağlak tek hücreli twitch yayıncısı. yayınlarında sürekli ağlar, fakir edebiyatı yapar dilenci gibi para ister. zengini yalar fakiri ezer. menfaatçinin teki. izlemeye değmez.
  • üstteki entryi yazan anonim yarrak kafalıyı bir kenara koyarsak, gayet kendi yağında kavrulan, tek bir oyuna takılı kalmayıp her tür oyunu oynayıp her kitleye hitap etmeye çalışan, hakettiği halde bir türlü twitch partnerlik alamayan gayet nevi şahsına münhasır yayınlarını izlediğim, muhabbetini sevdiğim, olması gerekenden daha fazla ilgi görmesi gereken bir yayıncı.

twitch linki için
  • kendisini hem gündelik hayatta tanıdığım, hem de ilk yayından beri seri izleyicisi olduğum için, iki farklı açıdan, olabildiğinde objektif yaklaşıcam.

bahsetmek istediğim ilk mesele, kişisel.
    yayın yapmayı senelerdir isteyip, yeterli imkanlara kavuşunca işi bırakıp bütün zamanını buna ayırmış biri. bu cesaret ister, ki fazlasıyla var. yayın garanti bi iş değil, manevi açıdan sıkıntılı zamanlar geçirmiş olmasına, bütün fakir edebiyatını tek başına sırtında taşıyabilecek kadar maddi sıkıntıda olmasına rağmen, 1 yılı aşkın hala bu işin peşinde. bu kararlılık ister, o da var. türkiyede twitch, izleyicisi çoğunlukla oturmuş bi platform. yayıncı olmaya yeni başlayıp, zamanını ve emeğini çöpe atma ihtimalin yüksek. bunu göze almak da deli işi. bu adamda o delilik de var.
    kendisiyle uzay, din, siyaset ve bilumum konuda sohbet edebilirsin, çok geniş bi müzik ve oyun kültürü var. sana bir şeyler katmamışsa, sen öğrenememişsindir. kendisinin en sevdiğim yönü de, her oyunu en zor seviyede ilah gibi oynaması. ''şu bölümü geçemedim, bi el atıver'' diyip 3 gün harcadığım bölümü 15 saniyede geçmesini izledim. (on beş!) özetle, yayın yapmak için gerekli rüm skillere sahip olduğunu biliyorum. tek eksisi mizah anlayışı sanırım. yok demiyorum, nohut tanesi kadar var. *

izleyici olarak da yayın hakkında söylemek istediğim bir sürü şey var, özetimsi geçicem.
    ilk günden itibaren, yayın kalitesinin yüzde beş yüz arttığını görmemek imkansız. yaptığı işi en iyi şekilde yapmak istediği açık. yayın için gerekli skillere sahip demiştim, peki bunların kaçını yayında görebiliyoruz? twitch'in kısıtlayıcı ortamından dolayı din, siyaset karıştırmamasını haklı buluyorum. peki geri kalan bir sürü mevzu?izleyici 3 bile olsa, kendisini oyun oynamak zorunda hissetmek yerine, ırl'e biraz daha kasması gerek. yayında maddi sıkıntılar ve yayın şikayetleri yerine kişisel dertlerinden, fikirlerinden, hayallerinden bahsederse, bence daha samimi olur. bunlardan saatlerce bahsedebileceği bi konumda ve bunu değerlendirmeli. ve en önemlisi*, troll izleyiciyi ciddiye almak yerine azıcık mizahla yol vermeyi
    acilen öğrenmeli.
    kısaca yayındaki tek sorun sohbet. bunu günlük hayatta kendisiyle sohbet eden biri olmasam fark eder miydim, bu soruya objektif cevap vermek zor.

bunlar dışında yayın kalitesi, oynadığı farklı oyunlar ve yayın içinde verdiği tepkiler muazzam. sayesinde, güncel oyunlara yönelmek yerine, kenarda köşede kalmış eski oyunların da oynanması gerektiğini ve bunlardan da keyif alınabileceğini öğrendim.

sağlam oyuncu, tertemiz yayıncı. partnerliği en kısa sürede alması dileğiyle.
  • çoluk çocuğun arttığı, seviyenin düştüğü yayıncılık ve oyun camiasında olgun ve düzgün bi'şeyler yapan yayıncı.
  • tam zamanlı twitch yayıncısı. yaptığı işe saygısı ve işini yaparken gösterdiği özen, takdir edilesi bir özellik gerçekten. türkiye'de her platformun başına geldiği gibi türkiye twitch'in boktan bir pazar halini aldığı şu günlerde böyle yayıncıların çoğalması sevindiriyor.
    tek eleştirebileceğim özelliği ise yayınlarında çok fazla aynı oyunları tekrar etmesi. bunu da kariyerinin başında olduğundan dolayı mazur görebiliyorsunuz.
    yayınlarına da,
    https://www.twitch.tv/stonesgaming adresinden ulaşabilirsiniz.
  • yaptığı işin hakkını vermeye çalışan yayıncıdır. tekelleşmiş twitch piyasasında (biliniyor ki 3-5 yayıncının tekelinde) tutunmaya çalışmaktadır. böyle az bilinen, işini iyi yapmaya çalışan kişilere özellikle işini gücünü, istemediği (fakat biraz daha rahat) hayatını arkada bırakarak, hayallerinin peşinde koşan bu gibi insanlara hayatın her alanında desteklenmeli. desteklenmeli ki hayallerini gerçekleştirmekten uzak, hatta bunu denemeye bile cesareti olmayan korkaklara örnek olabilsin.
  • eskişehir'de yaşayan ve gerçek adı burak baysan olan twitch yayıncısı. samimi muhabbeti nedeniyle takip edilmesi gereken kişiler arasında. her şeyden elini ayağını çekerek yayıncılığı meslek haline getirmiş. her türlü desteği hak ediyor.