• adana gazipaşa da bulunan adananın bir tık üstü olduğunu düşündüğüm bir butik cafe.
  • adanada bulunan hem giyim mağazası hem de kafedir. aşırı havalı ve farklı bir ortam yapmışlar. fiyatlar biraz el yakabilir fakat gerçekten değiyor. kendinizi kısa süreliğine avrupadaymış gibi hissettiren bir mekan. googledan fotoğraflara bakarsanız da anlarsınız zaten.
  • adanada değişmeyen favori kahvecim. ilk servise açıldığı hafta -açılış öncesinden- beri müdavimiyim.
    bence rakibi adanada yok. fakat eleştirilebilir tarafları var tabi. mesela fiyatları cidden ortalama üstünde. sahibi/işletmecisinin çalışanlarına olan tavrına dair bir iki kere duyum aldım ve bir kere de gördüm. biraz sert bir yönetim anlayışı var.belki başarılı olmasının nedenleri arasındadır ama yine de yeterli sebep değil.
    hafta sonları korona öncesi inanılmaz bir kalabalık oluyordu ve bekleme süresi artıyordu bence bu da dezavantajlardan. kalabalığı nasıl çözebilirler bilmiyorum gerçi.
    tercih etme sebeplerime gelecek olursak; kahve çekirdekleri kaliteli, kahveleri lezzetli. demleme yöntemlerini güzel uyguluyorlar. filtre kahve makineleri moccamasterdı yanlış hatırlamıyorsam.
    kahve yanı yiyecekler de bence genelde güzel oluyor.
    mekan tasarımı ve bu tasarımın devamlı konsept olarak değişmesi bence aşırı güzel. çünkü benim gibi değişik mekanda oturmayı dekoru incelemeyi seven biri için sürekli gittiği kahvecinin aslında aynı kalmaması süper bir olay oluyor. mesela bir iki aydır friends temalı bardaklar kullanıyorlar. yastıklar ve genel olarak iç dizaynda da kullanılmış aynı tema. instadan bakabilirsiniz.
    adanaya yolunuz düşerse kebap sonrası (sindirime yardımcı) kahve içmek için öneririm. ben de mesai çıkışı gitsem mi napsam.
hesabın var mı? giriş yap