şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 18 mart’ta faaliyete geçecek olan kripto para tabanlı online alışveriş sitesi. şu an ico aşamasında (bkz: initial coin offering) ve bir stq ( storiqa coin) 0.0063$ değerinden işlem görüyor. kurucuları olan ruslan tugushev ve evgeny gavrilin, rus iki iş adamı. ayrıca gayet güzel bir geliştirici ekibe de sahipler. ico satışlarına 28 kasım’da 0.003$ ile başladılar ve 13 şubat’a kadar bu ön satış fiyatları artarak devam edecek, 0.015$ değerinde ise son bulacak. stq alışlarınızda bir miktar bonus verdiklerini de söylemeden geçmeyeyim. roadmap(yol haritası)’i incelerseniz, mart ayında storiqa’nın ön satışı bitirmiş ve hazırlıklarını tamamlamış bir alışveriş sitesi olarak tamamen faaliyete geçmeye başlamasının planlandığını görüceksiniz ve faaliyete geçmiş storiqa’da başlangıç stq değeri 0.03$ olarak belirlenmiş.

  storiqa’nın arkasında yatan fikre gelecek olursak , dünya çapında tek bir para birimine dayanan, diğer popüler alışveriş sitelerinin bir çok eksikliğinin giderileceği güçlü bir platform oluşturmak. daha detaylı bilgi edinmek ve storiqa’nın getireceği yenilikleri öğrenmek için websitesindeki 41 sayfalık white paper’ı inceleyebilir ve youtube’den siteninin kurucularının isimlerini aratarak site hakkında konuştukları güzel videolara ulaşabilirsiniz.

  ayrıca sitelerinde canlı destek ve telegramda çok aktif bir grupları bulunmakta. online alışveriş dünyasını tamamen kripto para ile bağdaştırarak piyasaya girecek olmaları ve ıco sayesinde başlangıç sermayesi olarak 25,000,000$ ( en büyük alışveriş sitesi olan amazon’un başlangıç sermayesi 10,000,000$’dı ) gibi bir rakamla başlıyor olmaları, beni storiqa’ya yatırım yapmam için teşvik eden unsurlardan en önemlisi. 3. token satışında 200 dolar 4.sünde ise 1000 dolar ile katıldım. gelişmeler memnun ettikçe yatırımımı arttırmayı düşüşnüyorum. altcoin al-satlarından iyi kârlar etmiş kişiler uzun vadelli ve çok daha yüksek kâr bırakma potansiyeli olan bir yatırım arıyorsa, kanımca iyi bir tercih olacağını düşünüyorum. her şey yolunda giderse çok da uzak olmayan mart ayında 1200 dolarlık yatırımım 7500 dolar değerine ulaşmış olacak. ama nolursa olsun projeye inandığım için 2018 sonuna kadar tutmayı planlıyorum.

  eğer siz de yatırım yapmak istiyorsanız;

  öncelikle refsiz link: https://tokensale.storiqa.com/

  yardımcı olmak isterseniz refli link: https://tokensale.storiqa.com/…e2118cb0cd9905c9d451

  refli linkimle kayıt olup olmamanız önemli değil istediğinizi sorabilirsiniz konu hakkında. yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapıp, siteyi detaylıca incelediğinize emin olun. yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

  edit:

  whitepaper: https://crowdsale.storiqa.com/…s-white-paper-en.pdf
  storiqa tanıtım sunumu: https://www.youtube.com/watch?v=oprgxmyqnqw
 • ilerde çok kıymetlenmesini öngördüğüm şu an ico aşamasında olan bir coin. bir miktar aldım dursun köşede. yatırım tavsiyesi değildir kesinlikle.
  kayıt olmak için refli link: https://tokensale.storiqa.com/…877cc51f4d3b90b2c672
  refsiz link: https://tokensale.storiqa.com/
 • kyc konusunda sıkıntı yaşanıyor. 7 mart'a kadar geçemeyenlerin tokenları vermeyeceklermiş. ve onlara bir iade de söz konusu değil.
 • iki gündür kyc başarılı olanlara tokenaları gönderen proje. bunun yanında anlaştığı borsa olan tidex storiqa'nın talebiyle trading yapmayı geçici süreyle durdurmuş.
 • şu sıralar alıp almama konusunda ikilemlerdeyim ico fiyatının biraz altında suan.
  e-ticaret kripto sektöründe çok erken sanki. krtiptoyu bilen insan sayısı hala çok az iken böyle bir projeye para yatırmak riskli geliyor.
 • ico aşamasında az bi miktar almıştım. keşke daha çok alsaymışım. şu sıra çılgın atıyor. işlem hacmi hitbtc de 1200 btc ye çıkmış. satoshi karşılığı olarak 3x dolar fiyatı olarak 5x yapmış durumda an itibariyle.
 • ico aşamasında alıp çılgın attığı için daha çok almak isteyen kişiler apple'ın çıktığı gün hisse alıp 1 ay sonra sevinmesi gibi bir durum olsa gerek.

  ortada hiç bir şey yok iken, hiç bir kullanıcı blockchain üzerinden hemen eticaret yapmayacağı için bugün almış olduğunuz fiyatı 5 yıl yerinden bile kımıldayamayabilir.

  eğer e-ticaret alanında storiqa pazarda öncü olursa evet yıllar sonra almış olduğunuz coinler değerlenebilir bu geleceğe yatırımdır geleceğe yatırım 3-5 yıl ile olmaz.

  siteye üye olmak, bir şeyler satmak veya almak isterseniz buradan üye olabilirsiniz.