şükela:  tümü | bugün
  • blockchain altyapısını kullanan geleceğin bulut depolama çözümü.
  • kullandığın kadar öde sistemine dayalı bir blockchain yapıda bir bulut hizmeti.

upload için oldukça uygun ama download tarafı biraz düşündürmedi değil, yine de diğer tüm rakiplerinden daha ucuza geldikleri ve hacklenme konusunda güvenli oldukları muhakkak. hoş, kepenk indirirler mi? onu bilemiyorum.

harddiskinizi kiralayarak para kazanmanıza da imkan tanıyor. ethereum altyapı kullanılmış ki bu bir nebze güven tazeliyor.

kullandığın kadar öde temeleine dayandıklarından mıdır nedir, ödemelerini aylık gerçekleştiriyorlarmış.

raspberry pi üzerinden evde kullanmadığım ne kadar usb varsa bağlayıp çalıştırayım dedimse de bir kekoluktan ötürü henüz çalıştıramadım. windowsta çalıştıramayan bu işlerle uğraşmayıp tinder'a dönüş yapsın.

dün denemeye başladım. gelişmeleri editlerim.

edit1: bilgisayarda iki hd bağlı. ikisinin tüm boş alanını bu işe bağladım. şimdilik birinde 250 birinde 90mb depolama var.
    raspberrypi üzerinde 22 gb buraya bağladım ama 64 mb'ı geçmedi.
    beklemedeyim. iki ay sonunda kendini belli eder.

her iki makine de bir yandan monero mining yapıyor yüzde 75 kapasite etkileyeceğini sanmasam da kafamı bulandırmıyor değil.

edit2(26.12.2017):
    1 nolu hd: 278mb
    2 nolu hd: 97mb
    rpi: 219mb

aralarında pek bir korelasyon göremedim. daha çok hd ya da işlemci gücü bırakmanın bir faydası yok. o yüzden ani mucize beklemeyin.
  • stratisten inip bindiğim coindir. bakalım yükselme trendine başladı.
  • kendisine 100 gb'lik disk alani ayirdigim depolama sistemi. bildigim kadariyla alaninda tek. bu da blockchain devriminde en onemli depolama hizmeti yapiyor kendilerini.

bir ay kadar deneyip, odeme oranina gore 4-10 tb'lik hard disk almayi planliyorum. depolama alani kadar mevcut download ve upload hizlariniz da onemli. kotasiz 500mbit download/upload oldugundan iyi para getirecegini ummaktayim, gorecegiz.

suan 4700 adet farmer'dan 3 petabayt depolama alani kiralamislar.

bir depolama hizmeti gozuyle bakarsak, suan google drive'dan daha uygun bir fiyata sahip kendisi.

reddit: https://www.reddit.com/r/storj/
  • gösterip vermeyen coin! çıldırttı beni bugün...
  • sia kullanmak isterken kendimi storj da buldum. gerçekten tavsiye ederim.