şükela:  tümü | bugün
 • blockchain altyapısını kullanan geleceğin bulut depolama çözümü.
 • kullandığın kadar öde sistemine dayalı bir blockchain yapıda bir bulut hizmeti.

  upload için oldukça uygun ama download tarafı biraz düşündürmedi değil, yine de diğer tüm rakiplerinden daha ucuza geldikleri ve hacklenme konusunda güvenli oldukları muhakkak. hoş, kepenk indirirler mi? onu bilemiyorum.

  harddiskinizi kiralayarak para kazanmanıza da imkan tanıyor. ethereum altyapı kullanılmış ki bu bir nebze güven tazeliyor.

  kullandığın kadar öde temeleine dayandıklarından mıdır nedir, ödemelerini aylık gerçekleştiriyorlarmış.

  raspberry pi üzerinden evde kullanmadığım ne kadar usb varsa bağlayıp çalıştırayım dedimse de bir kekoluktan ötürü henüz çalıştıramadım. windowsta çalıştıramayan bu işlerle uğraşmayıp tinder'a dönüş yapsın.

  dün denemeye başladım. gelişmeleri editlerim.

  edit1: bilgisayarda iki hd bağlı. ikisinin tüm boş alanını bu işe bağladım. şimdilik birinde 250 birinde 90mb depolama var.
  raspberrypi üzerinde 22 gb buraya bağladım ama 64 mb'ı geçmedi.
  beklemedeyim. iki ay sonunda kendini belli eder.

  her iki makine de bir yandan monero mining yapıyor yüzde 75 kapasite etkileyeceğini sanmasam da kafamı bulandırmıyor değil.

  edit2(26.12.2017):
  1 nolu hd: 278mb
  2 nolu hd: 97mb
  rpi: 219mb

  aralarında pek bir korelasyon göremedim. daha çok hd ya da işlemci gücü bırakmanın bir faydası yok. o yüzden ani mucize beklemeyin.
 • stratisten inip bindiğim coindir. bakalım yükselme trendine başladı.
 • kendisine 100 gb'lik disk alani ayirdigim depolama sistemi. bildigim kadariyla alaninda tek. bu da blockchain devriminde en onemli depolama hizmeti yapiyor kendilerini.

  bir ay kadar deneyip, odeme oranina gore 4-10 tb'lik hard disk almayi planliyorum. depolama alani kadar mevcut download ve upload hizlariniz da onemli. kotasiz 500mbit download/upload oldugundan iyi para getirecegini ummaktayim, gorecegiz.

  suan 4700 adet farmer'dan 3 petabayt depolama alani kiralamislar.

  bir depolama hizmeti gozuyle bakarsak, suan google drive'dan daha uygun bir fiyata sahip kendisi.

  reddit: https://www.reddit.com/r/storj/
 • gösterip vermeyen coin! çıldırttı beni bugün...
 • arkadaşlar storj’da diyelim 5tb diskinizi paylaşıma açtınız. hadi 5tb açtık hobaaa dolsun 5tb diye birşey yok. sizin internet hızınıza göre (100mbit saçmalığına aldanmayın burada 24mbit bile yeterli olacaktır) storj size ülke ağınıza yakın çoğrafyalarda olan müşterilerin sattığı cloud sistem potansiyeline göre sizin diskinizi kullanıyor. 5tb dolması 10 gün de sürebilir 100 günde. ama bir kere dolduktan sonra artık sizin o diskiniz için sadece yapmanız gereken interneti kesintisiz sağlamanız olacaktır. arada diskini içinde dosyaların artması azalması oluyor.

  internet kesildi ne olacak. bu saçma sapan kıçından uyduran arkadaşlar diyordu ki yok tb’ler tekrardan sıfırlanacak tekrar dolacak diye. öyle bir durum olmadığını da açıklıyor size. restart sayısı gösteriyor. adamlar zaten cloud müşterilerinin dosyaları onlarca ve kopyalı parçaya böldüğü için siz kısa süre içinde geri döndüğünüzda kaldığınız yerden devam ediyorsunuz çok fazla kayıp olmadan.

  şimdi gelelim ücretlendirme kısmına. storj son güncelleme ile sizden eth adresi istiyor ve ayda 1 sefer ödeme yapıyor. ben şuan 7tb açtım paylaşıma şu kadar gelir bu kadar gider diye birşey demeyeceğim. çünkü bu konuda bir bilgim yok yani bulamadım nasıl hesaplandığını.

  not: eğer gelir konusu güzel olursa. 100-120 tb bir kasa yapıp aylık 250-300 tl kesintisiz hizmet veren sunucu barındırma firmalarına gönderip kasamızı kesintisiz elektrik, ve yüksek hızlı internet olan yerlerde barındırabiliriz. örneğin netinternet sınırsız bandwith 100mbit internet (bu saçma sapan arkadaşlar aaa bak 100mbit dedi der şimdi) hizmeti sunuyor.

  durum bundan ibaret. deneme yanılma ile gördüklerimi yazdım.