şükela:  tümü | bugün
  • isveç menşeli sesli kitap servisi olup, seslenen kitap'ı satın alarak türkiye'de de hizmet vermeye başlamıştır.

    servis, aylık abonelik mantığıyla hizmet vermekte. sabit bir ücret karşılığında sınırsız erişim hakkı alıyorsunuz. ücret şu an için 25 tl. benim en beğendiğim yanlarından biri türkçe kitapların dışında baya bir ingilizce sesli kitabın da kataloglarında olması.
  • ücretlendirmesi dolar üzerinden olduğu için fiyatı değişiyor. aylık 6,58 dolar. bizim ülke için çok fazla. dolar olmuş 4.55 zaten. çok merak etmiş ve beğenmiştim ancak ödemem imkansız. ayda 30 lira buna vereceğime istediğim bir kitaba verip kendim okurum daha iyi.

    benim gibi sosyal medya bağımlıları için harika bir uygulama. bir yandan kitap dinleyebilir bir yandan instagrama bakabilirsiniz. hem belki kitap ilginizi çeker ve sosyal medyayı bırakıp sadece kitaba odaklanabilirsiniz. sonrasında da kendiniz okumaya başlarsınız. harika teşvik. aslında bana okumak zor geliyor, uykum geliyor, hep böyle bir uygulamanın hayalini kurmuştum, okusa birisi dinlerim uzanarak diye. ama işte pahalı. evde okunmayı bekleyen bir sürü kitabım var.

    sanırım en iyisi telefonu, bilgisayarı bırakıp okumak ve yaşamak. bu konuda psikoloğumdan yardım almalıyım. büyük ihtimal günde 3 saat bakacağım de ve sadece belirlediğin saatlerde bak, sonrasında kitap oku resim yap diyecek.
  • yeni uye oldugum uygulama. homosapiens serisini okuyamamistim yogunluktan. simdi actim dinliyorum 30 dakika oldu. guzel akici bir uygulama. kitap okumaya zaman bulamayan arkadaslar darlayabilirler.