şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • isveç menşeli sesli kitap servisi olup, seslenen kitap'ı satın alarak türkiye'de de hizmet vermeye başlamıştır.

  servis, aylık abonelik mantığıyla hizmet vermekte. sabit bir ücret karşılığında sınırsız erişim hakkı alıyorsunuz. ücret şu an için 25 tl. benim en beğendiğim yanlarından biri türkçe kitapların dışında baya bir ingilizce sesli kitabın da kataloglarında olması.
 • ücretlendirmesi dolar üzerinden olduğu için fiyatı değişiyor. aylık 6,58 dolar. bizim ülke için çok fazla. dolar olmuş 4.55 zaten. çok merak etmiş ve beğenmiştim ancak ödemem imkansız. ayda 30 lira buna vereceğime istediğim bir kitaba verip kendim okurum daha iyi.

  benim gibi sosyal medya bağımlıları için harika bir uygulama. bir yandan kitap dinleyebilir bir yandan instagrama bakabilirsiniz. hem belki kitap ilginizi çeker ve sosyal medyayı bırakıp sadece kitaba odaklanabilirsiniz. sonrasında da kendiniz okumaya başlarsınız. harika teşvik. aslında bana okumak zor geliyor, uykum geliyor, hep böyle bir uygulamanın hayalini kurmuştum, okusa birisi dinlerim uzanarak diye. ama işte pahalı. evde okunmayı bekleyen bir sürü kitabım var.

  sanırım en iyisi telefonu, bilgisayarı bırakıp okumak ve yaşamak. bu konuda psikoloğumdan yardım almalıyım. büyük ihtimal günde 3 saat bakacağım de ve sadece belirlediğin saatlerde bak, sonrasında kitap oku resim yap diyecek.
 • yeni uye oldugum uygulama. homosapiens serisini okuyamamistim yogunluktan. simdi actim dinliyorum 30 dakika oldu. guzel akici bir uygulama. kitap okumaya zaman bulamayan arkadaslar darlayabilirler.
 • ""storytel’in hedefi bulunduğu tüm pazarlarda lider konumda olmaktır. bu vizyonla kullanıcılarına en iyi dijital kitap deneyimini sunabilmek için aralıksız çalışmaktadır.""

  ne kadar kapitalizm kokulu bir "arz-ı hal". vahşi kapitalizmden başka hiçbir şey göremiyorum bu "storytel hakkında" yazısında.
 • bisiklet gezilerinden maksimum fayda sağlatan program.
 • arşivi genişlerse üye olurum. şimdilik sanırım telif olmadığı klasikler ve kullanıcı çekeceğini düşündükleri bestsellerlar var. onlar da pek ilgimi çekmiyor.
 • mert fırat'ın da seslendirme yaptığı kitap dinleme uygulaması. yıllar önce kürk mantolu madonna kitabını okumuş ve beğenmemiştim. bu kadar beğenilen bir kitabı beğenmediğim için kendimi oldum olası suçlu hissederim. bu uygulama vesilesiyle tekrar okuyayım yani dinleyeyim dedim; hem aradan yıllar geçti hem mert fırat'ın o yumuşak sesi muhakkak etki eder. fakat maalesef suçlu hissetmeye devam ediyorum. baştan sona
  (5 saat 45 dakika) dinledim ve beğenmedim. uygulama güzel, mert fırat şahane, bende problem var.
 • acayip ilgimi çekmiş app. 14 günlük ücretsiz kullanım sunmuştur.
 • abonesi olup ilk olarak sapiens a brief history of humankind ile dinlemeye başladığım uygulama.

  ilk 14 gün kredi kartı tanımlaması sonrası ücretsiz olarak dinlenebiliyor ve sonrasında devam etmek isterseniz 24,99 tl fiyatı var. telefon uygulamasından üye olursanız 29,99 tl kesinti oluyor. 5 tl 5 tl'dir dedim ve bilgisayardan girip kayıt oldum.

  sapiens a brief history of humankind* 16 saat 57 dakika seslendirilmiş.
 • trafikte geçen zamanı değerlendirmek için güzel bir uygulama. e-kitap ve sesli kitap aynı zamanda olsa dil gelişimi için de kullanılır bence.