şükela:  tümü | bugün
  • misty mountains şarkısını parçalayan grup. aşırı iyi.

http://www.youtube.com/watch?v=8oiydueu3i8
  • misty mountains şarkısını harika söylemiş gruptur.
  • her ne kadar richard armitage'ın karizması ile yücelen bir soundtrack yorumu ile yarışmak zor olsa da zannımca misty mountains'ın en mükemmel yorumunu sunan gruptur.
  • kendilerini yalnızca misty mountains parçalarından deneyimleme fırsatım oldu. olmaz olaydı. orta dünya, fantastik edebiyat ve güzel sese olan düşkünlüğüm harmanlanınca o kadar yoğun bir duygu karmaşası yaşadım ki gece gece, sanki kate upton'la evlenmiş sonra onun kardeşim olduğunu öğrenmiş gibiyim.
    (bkz: bir zaaf olarak güzel ses)
    kızın (kadının?) sesi o kadar etkileyici ki, kavalcının peşine takılan fare gibi gidesim geldi bu ulvi ses eşliğinde uzaklara. elbisesi birbirine benzeyen sarışın arkadaşlardan daha genç olanı daha güzel olmasına rağmen daha olgun olan ve rivendell'de bir elf dinliyormuş hissi uyandıran arkadaş, gel evlenelim, sana her gece şarkı söylerim dese hemen evlenirim yeminle. (kesinlikle evlenmeye takmış durumda değilim) şu saatte beni gülümsetti, tarifi imkansız duygular yaşattı ya, daha ne diyeyim.
    (bkz: sese aşık olmak)

linkte uzun ve birleştirilmiş versiyon var, es geçmeyin
    http://www.youtube.com/watch?v=lczbuq1vi0s
  • kendilerini 15 eylül 2012'de yayınladıkları hobbit- far over the misty mountains'' cover'ıyla tanıma şerefine eriştiğim, keşke aktif olup o güzel seslerinden bizi mahrum etmesinler dediğim mükemmel ötesi, sekiz kişilik alman acapella/cover grubu. kendileri de zaten bu coverla tanınmışlar. neden 6,5 milyon dinlenmeleri var, orası da ayrı bir muamma. tek eksi noktaları, bu kadar güzel iş yapabiliyorken, aktif olmamaları :/
    şiddetle tavsiye edilir ^^
    neden bilmiyorum ama, star wars: the force awakens soundtrack çalışmaları feci derece de pentatonix- daft punk acapellasını andırıyor. :/ (1:53, 2:02 ) (burada dediğim video çalışmaları, yanlış olmasın ^^)