şükela:  tümü | bugün
 • başrollerde gillian anderson ve danny dyer'ın görüleceği 2007'de ingilterede vizyona gireceği söylenen bir gerilim filmi.
  filmin bir adet de blog sayfası vardır, o da şu şekildedir : http://www.straightblog.typepad.com/
 • fragmani http://www.youtube.com/watch?v=oyhcgy45dxg adresinden izlenebilir. nisan 2007'de ingiltere'de gosterime giriyor. tahmin ettigimden daha iyi bir film cikabilir. gillian'imiz bos is yapmaz ne de olsa.
 • 20 temmuz 2007'de turkiye'de de gosterime girecek olan filmmis.
 • "inner violence" eğilimini gösteren film:

  --- spoiler ---

  "i made myself want to do it. i made myself. and then i didn't wanna stop." repliği, adam'ın tecavüzvari, sert yaklaşımlara eğilimi sonrası iyice haz duyup sonlarda çıldırması...

  son karede adam'ın kameraya bakması da zaten; "ne farkımız var?? siz çok mu farklısınız?!" gibiydi ya da çok sanatsal çıkarımlarda bulunmakta üstüme yok.

  --- spoiler ---
  --- spoiler ---

  gillian anderson'ın göte tüfek olayı, adam'ın son adamın kafasını tüfeğin arkasıyla ezerek öldürmesi harbi cuk olmuş; ben umdum (içimden öyle yapılması geldi) aynen o şekilde de oldu. dan reed ile violence yaklaşımlarımız benzer sanırım.

  --- spoiler ---

  filmin son sahneleri sağolsun 7 / 10, yoksa 4, 5 olurdu anca.
 • konusu itibariyle aynı seneye ait, rosario dawson'lı descent (tüfek sahnesine benzer bir cezalandırma içeriyordu) ve bu filmden bir ay önce gösterime çıkmış gene danny dyer içeren outlaw'u anımsatan film.

  düşük maliyetli olduğundan teknik açıdan ufak tefek aksaklıkları vardı. tv filmi kalitesine daha yakındı diyebilirim. senaryo da iyi değil. vasat bir gerilim olmuş.