şükela:  tümü | bugün
 • tori amos'un the stranglers'dan coverladığı, plural strange little girls albümünün singular formattaki ilk single'ı.

  one day you see a strange little girl look at you
  one day you see a strange little girl feeling blue
  she’d run to the town one day
  leaving home and the country fair
  just beware
  when you’re there
  strange little girl

  she didn’t know how to live in a town that was rough
  it didn’t take long before she knew she had enough
  walking home in her wrapped up world
  she survived but she’s feeling old
  'cause she found all things cold

  strange little girl
  where are you going?
  strange little girl
  where are you going?
  strange little girl
  you really should
 • (bkz: pinna)
 • klibi, kırmızı,mavi ve gri tonların kullanıldığı tori amos'un çocukluk-büyüklük halleriyle bezeli göze hitabeden bir klip. az biraz emel müftüoğluna benzetsem de (tori'ye hakaret değil, emel'e iltifattır) saçlarının kesimi ve rengi (ilk defa, kısa ve siyah görüyorum saçlarını, yosma modellerinden daha çok yakıştığı kesin) pek hoştur, beğenimizi kazanmıştır.
  bi de bence en önemlisi, her ne kadar konunun kaba hatlarıyla kitsche göz kırpan bi yanı olsa da*, klipte göze sokulmadan, birazcık da bizim hayalgücümüze bırakılmış bir biçimde işlenmiş olması.
 • "this is the little girl whose father killed her mother in eminem's song, all grown up, having to deal with the fact that she was an accomplice to the murder. she's a dichotomy of things because shes divided -- even when parents divorce, if they turn one child against one parent, you're dividing that child at the core"
  -- tori; alternative press, oct 2001
 • klibinde tori amos'un alt ön dişlerinin yamukluğunun gözümüze gözümüze sokulduğu, ama buna rağmen muhteşem göründüğü sahnelerinin olduğu muhteşem şarkı.
 • orjinal versiyonu çok daha iyi olan parça. tori amos sevmem,kabul ama kesinlikle önyargısız yaptım bu yorumu. onu da dinledim beğenmedim.
 • the stranglersın 1982'de çıkardıkları single. tori amos'un coverı sayesinde şarkı ile tanışmış olsam da orijinalini, sonradan dinlemiş biri olarak, sanırım daha çok seviyorum.

  the stranglers'ın yorumunda o strange little girl'ün strange'liği ve hissiyatı, şaşkınlığı sanki daha bir güzel tasvir ediliyor gibi.

  tori amos coverının yeri ise ayrı, o versiyonunda da sanki o küçük kızın kaygıları hatta çaresiz gibi hali daha çok var ya da bana öyle hissettiriyor.

  nickime ismini vermesinin sebebi ise tori amos'un coverı orası ayrı.