şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
2847 entry daha
  • çok severek izliyorum ama senaryo matematiği ilk sezondan beri aynı. ana karakterleri 3-4 gruba ayırarak hikayeleri bölüyorlar. sezon finaline doğru hepsi birbirini buluyor, diziye yeni giren karakter de ölüyor. muhtemelen uzun saçlı cigaratör eleman ölecek. gelecek sezon final olacak artık bir değişiklik yapsalar fena olmaz.
  • ilk 3 sezon ile 4. sezon arasında dağlar kadar zaman farkı olmasına rağmen 4. sezon kurgusunu kapınca diğer sezonları da hatırlıyorsunuz. gidişat benzer yollardan ilerliyor ama sürükleyici olduğu için izlettiriyor kendini.
    max kızımı daha çok görmek beni mutlu etse de nancy'in bir kezbana ve el'in koca bir ergene dönüşmesi asabımı bozdu. umarım 2. kısımda mental olarak daha güçlü bir el izleriz.
  • muhtesem bir 4. sezon cekmisler. o kadar bekletmelerine degdi gercekten. senaryo üzerinde cok düsünülmüs.

--- spoiler ---

bu arada eleven'in mobbinge ugradigi sahneleri cocuklugunda uzun süre mobbinge ugramis birisi olarak izleyemedim. ileri aldim o sahneleri. muhtemelen cocukken cevresi tarafindan böyle seyler yasayan insanlar da izlemekte zorlanabilirler.
    --- spoiler ---
  • part 2'yi heyecanla beklediğim dizi. temmuz 1de olduğunu öğrenince back flip attım.
  • son sezonu kafam iyiyken izledim çok hoşuma gitti acaba kafam iyi olduğu için mi çok hoşuma gitti diye düşünürken herkesin hoşuna gittiğini gördüm ve kafam iyiyken iyiyi kötüyü ayırt edebildiğimi fark ettim. teşekkür ederim stranger things ama siz kafanız iyiyken izlemeyin ya da banane kafanız iyiyken izleyin acayip keyifli oluyor.
    2. kısım merakla bekleniyor.

hesabın var mı? giriş yap