1076 entry daha
  • izlerken milleti nasıl çocukluğuna götürmüş anlamadığım dizi. güzel hatta harika dizi ama çocukluğunuza nasıl gittiniz acaba? ağzı olan saçmalıyor yine. bu dizi hiçbir şekilde sizi çocukluğuna götüremez.

eğer çocukluğunuz 80'lerde geçtiyse bu dizi sizi çocukluğunuza götürmez. dizinin yarısından fazlası ormanda ve amerikan tipi türkiye'de 80'lerde asla bulunmayan müstakil evlerde geçiyor. okul desen türkiye'de bugün bile öyle bir okul yok. sizin gittiğiniz okul muhtemelen boyaları dökülmüş, kasvet dolu bir okuldur. herkesin mavi önlük giydiği ve dayağın normal bir şey olarak karşılandığı bir yerdir. filmdeki çocuklar desen; eminim hiçbiriniz o yaşta zehir gibi değildiniz. olsanız bile arkadaşlarınızla aşağıda top oynayıp annenizden azar işitip zorla eve girdiğiniz bir ilişkiniz vardı onlarla. size ancak onların anneleri geldiğinde gelirlerdi muhtemelen ki cin ali okuyup, saklambaç oynardınız en fazla. sizi çocukluğunuza götüren nedir ben onu anlamadım? niye olmadığınız birisi gibi görünmek için bu kadar çabalıyorsunuz? bu dizi sizi çocukluğunuza götürmedi, sadece güzel bir dizi ve siz sırf laf olsun çocukluğuma götürdü diye saçmalıyorsunuz. bir rahat bırakın kendinizi bu kadar kompleks yapmayın. vasat bir çocukluğunuz oldu işte, dizideki çocuklarla ya da ortamla zerre alakanız yoktu.
  • dizideki çocuklarla ortak yanımız, o bizde olmayan yaşantıyı televizyondan takip ettiğimiz yıllardı. o şekilde yaşamıyorduk ama o şekilde yaşayanlardan haberimiz vardı.
    ben sebebi çocukken izlediğimiz şeylere benzerliği diye düşünmüştüm ama tabi siz daha iyi bilirsiniz.

ha bi de önlükler siyahtı bizim.

tanım: beni ihtiyarlığıma götürmüş dizi.
  • ----spoiler----

hikayesi tamamen beyond two souls çakması olan dizi.

----spoiler----

ama güzel mi? çok güzel. seyrettiriyor mu? seyrettiriyor.
2178 entry daha
hesabın var mı? giriş yap