şükela:  tümü | bugün
1863 entry daha
 • 3. sezonun ozeti: ergenlik cekilmiyor
 • 3.sezonu ile daha çok keyif veren dizi. yazılanların aksine en keyif aldığım sezon 3. sezon oldu. macerası yüksek. en dikkat çekici ve beğendiğim yanı da replikler ve oyunculuklar.özellikle steve-robin ve jim-joyce ikilisinin.

  ama favorim nancy'i zehirli fareler toplantısında yerin dibine gömmeleri.böyle trollük yok. kim bulup yazdıysa bu replikleri öpüyorum.
 • spoiler

  yaratığın yukarıda hastahanenin anasını sikmesi ama santraldeki kadının hala ''sadece 2 ziyaretçi'' de ısrar etmesi.

  spoiler

  puhahahahaha
 • ilk iki sezonunu 2 gecede bitirdiğim dizidir. 3. sezonun ilk bölümünü izledikten sonra ilk iki sezonda olduğu gibi hemen yeni bölüme geçeyim, ne olacak sonraki bölümde acaba diye merak uyanmadı -en azından ilk iki sezondaki kadar- uyandıramadı. ilk bölüm için erken konuşmuş da olabilirim.

  bakalım kalan bölümlerde fikrim değişir umarım. bir yandan da netflixle alakalı mıdır bilmem ama diziyi heyecanla başlayıp bitiriyoruz da sonra çok uzun ara veriyor gibi geliyor. dizideki karakterleri unutmuşum neredeyse, hatırlamakta zorlandım.
 • zaman geçirmek için güzel detaylara takılmak için kötü bir dizi. final yaptıktan iki sene sonra unutulacak bir dizi olduğu için mantık aramadan güzelce yenilip yutulabilir 3. sezonu.
 • leş gibi bir 3. sezonda bitti. sırf yaratıklar ve efektler için izledim. arada bol bol sigara, kola reklamına da maruz kaldım.

  bittiğinde bilgisayardaki tüm bölümleri sildim hatta 1. sezon bölümleri de varmış shift delete ile sildim.

  --- spoiler ---
  bir çok şeyi aparttıkları carpenter'ın kült 1982 thing'in remake'nin (2011 prequeli yani asıl filmin öncesini anlatan filmin çok kötü olduğu şeklindeki diyalogun/yorumun 1985 de geçen hikaye de olması saçma değil de nedir?**
  --- spoiler ---

  o çocuk/ergenlerin muhabbetleri hareketleri (doğal ve komik değil) o kadar itici ki. hele o ukala hareketleri olan, konuşurken her yeri ayrı oynayan, fırsatçı, küçük zenci kız. sanki netflix bunu doğum kontrol amaçlı çektirmiş.

  netflix'in bir misyonu var her dizisinde/filminde görüyoruz. ancak bunu o kadar göze sokuyor ki artık ters tepiyor.

  eşcinselliği onaylatmak isterken çocuk yaşta gay göndermesi, sözde ırkçılığa karşıyken en kıl karakterlerin siyahi olması, hala komünizm korkusuyla korkutmaya çalışması ters tepiyor.

  edit:**realfun ve beyin yiyen zombi adlı yazarlardan şu şekilde mesaj geldi.

  (#92495856) bahsedilen 1951 yapımı the thing from another world filmidir. 1982 tarihli john carpenter imzalı the thing bu filmin yeniden çevrimidir ://eksisozluk.com/the-thing-from-another-world--483786

  stranger things 3.sezonda bahsedilen fimlerde de ismi geçiyor. 1951 yapımı daha iyiydi denerek artık tartışmasız kült olan 1982 yapımı gömülüyorsa yine problemli yaratıklar vs bu yapımların krema kısmından arak sonuçta.

  demek ki önceki ile karşılaştırıp sonuncu yapımı beğenmeme her zaman olan bir durum böyle daha havalı olduğunu sananlar var.
 • netflix diye açıp flash tv ile karşılaşmama rağmen 3. sezonu bitirdim. boş ve uzun uzun bakışmalar, kıyamet koparken yapılan upuzun düz muhabbetler vs. hele son sahnede anahtarı çevirmek için yarım saat kavga seyreden kadının olduğu sahnede sağlam bir küfür ettim. hayır 3’e kadar sayma geyiğini yapmasanız ne sen ne de billy ölecekti hooper kardeş. ölmeyi hakettin bu mallığınla.

  tek güzel yani efektler ve sahne tasarımlarıydı muhtemelen. tabi bir de robin.
 • --- spoiler ---

  olan zavallı hopper'a oldu ne hoşlandığı kadından ne de sahiplenip babalık yaptığı ama kendisine pislik muamelesi yapan eleven denen ucubeden hayır görmedi
  --- spoiler ---
 • 1. ve 2. sezondan dolayı beklentileri fazla olanlar hayal kırıklığına uğramış. ilk iki sezonu beğenmiştim ama 3. sezonun diğer iki sezondan kötü olacağını düşündüğümden beklentim yoktu. dizi çok boka sarmadığı sürece izlemeye devam eden biri olduğumdan beklentisiz bir şekilde açtım 3. sezonu. o yüzden beni tatmin etti. evet işin mantığına girersek detayına, osuna bosuna girersek çok şey söylenebilir ama bu dizi, bu şekilde izlenmez. bu şekilde zevk almanız mümkün değil.

  ha dizinin ilk iki sezonu 3. sezon gibi olsaydı ilk sezondan izlemeyi bırakırdım büyük ihtimal. aslında ilk sezonda da beni çeken şey 80'ler atmosferi, 80'ler müzikleriydi. bence birçok insanın da ilk sezonda diziyi izleme sebebinin ana faktörüydü 80'ler teması.

  bilmiyorum, burada yazılanlara baktım biraz, ben o kadar oflaya puflaya "şöyle kötü, böyle kötü" diye diye izlemedim. evet klişe sahneler var mı? alası var. kanal d'de gece yayınlanan 5. sınıf aksiyon filmleri tadında klişeler var. hemen hemen her sahne ve her diyalog klişelerle dolu. saniyelerin çok önemli olduğu anlarda yarım saat bakışmalar. sürekli şans yanında olan iyi karakterler, iyi karaktere zarar vermeye çalışan kötü karakterin sürekli saldıraya geçmeden önce bakışlar atıp, bekleyip durması vs. bitmez. üstüne birde ergenlik durumları eklenince insanlar delirmiş tabii. 3. sezonun ilk bölümlerinden direkt mevzuya girmeyip hem ergenlik durumlarını gösterip hem de yavaş yavaş konuya girmeye çalışmışlar. klişeler üstüne, karakterlerin mantıksız kararlar alması ve full+full ergenlik doğal olarak izleyiciyi sıkmış.

  onun dışında oyunculuklar da yaşlara göre yine fena değildi. özellikle maya hawke(robin) çok iyiydi. sadie sink(max) ve joe keery'de(steve) gayet iyiydi.

  3. sezonun ilk 2-3 bölümünden sıkılıp izlemeyi bırakan varsa izlemeye devam etsin. en azından diğer bölümler için "sıkıcı" denemez.
 • tadında kalmalıydı. 4.sezon beklentisi olmadan izlemiştim ta ki son saniyelerde çıkan görüntüler 4 gelecek mesajlıydı. umarım gelmez. ilk iki sezon çok sevmiş olmama rağmen gelmesin.
87 entry daha