şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • 80'li yılların bilimkurgu filmlerine saygı duruşunda bulunduğu dizi. synthwave müzikler, the thing posteri, merkezine çocukları alan senaryo, gizem hepsi var.

yalnız birinin winona ryder'a abartılı oyunculukların artık 90'larda kaldığını söylemesi gerekiyor. tamam kendisini severiz ederiz de, 13 yaşındaki millie bobby brown ondan daha iyi oynuyor.

9.5/10
  • müzikleri de ayrı bir güzel olan dizi.

(bkz: a hazy shade of winter)
    (bkz: the bangles)
  • oldukça güzel olan fakat biraz fazla abartılan dizi. imdb notu ise nerd kesim tarafından şişirilmiş gibi duruyor. burada okuduğum entarilerde de maşallah benzetilmemiş dizi ya da film kalmamış. neyse bir iki kelime de ben edeyim. yorum nerd dili ve edebiyatı içerir.

--- spoiler ---

- 4 adet velet frp*oynarken geçmişe gidip hey gidi dedim şimdi adam bul da oyna oynayabilirsen. bunlardan kaybolan velet saftirik elmer'a rahmet okutacak derecede bir çocuk. dm*görevi yapan çocuk eleven'a evini açması dışında bir numarası yok. olayın tuzu biber diğer iki çocuk.

- bir adet force kullanmayı bilen, palpatine scout ekibinin gelecek yıllarda transfer etmeyi düşündüğü, ilk başta erkek zannettiğim fakat sonradan kız olduğunu görünce şaşırdığım bir velet var. bu kızın üstünde acayip şeyler deniyorlar sonra bu da gücünün sınırlarını aşarak illidan stormrage'in the dark portal'ı açması gibi alt dünya denilen dungeon'a gate açıyor.

- nancy denen standart lise yıllarındaki gibi okulun popüler piçinin peşinden koşan bir kız var. arkadaşı barbara'ya beni kolla diyor fakat içkiyle birlikte vücut ısısı yükseldiği için sevişmeyi kafasına koyup arkadaşına siktir çekiyor. kız da nolur nolmaz havuzun başında takılırken vahim olay gerçekleşiyor. sonra barbara'yı ararken ağacın altında dungeon gate'i keşfedip alt dünya'ya geçiyor. bakıyor ki burada ki moblar elite, levelı yüksek, ne tank var ne priest ne dps buraya 5 kişilik raid lazım deyip boss'tan kaçmaya çalışıyor fakat dikkatli olmadığı için tauntluyor mobu. sonra da gate'e topukluyor fazla damage almadan yırtıyor.

- jonathan denen bir röntgenci var havuz partisinin fotoğraflarını falan milletin haberi olmadan çekiyor. arada şansına barbara'yı çekerken arkasından çıkan boss beliriyor. tek yararlı olduğu nokta da bu zaten.

- geçmişte acı olaylar yaşamış bir adet sağlam adama benzeyen şefimiz var. ilk başta olayı çözdüğünü zannediyor sonra ise kıllanıyor ve araştırmaya koyuluyor. kaybolan veledin annesiyle bir iki olaydan sonra dungeona gidiyorlar. "rahat ol ben tanklarım sen heal yap" diyor. kaybolan genci buluyorlar.

--- spoiler ---
  • sol tarafta görünce 2. sezonuna dair herhangi bir bilgi verildiğini düşünerek heyecanlandığım dizi. 2. sezonunu merakla bekliyoruz.
  • super bowl li izlerken reklamını görünce aklıma gelen dizi. cidden çok iyi bir yapım yahu. yaz diyince aklıma gelenlerden biri de stranger things artık.
  • super bowl teaser'ı heyecanlandırmıştır.

edit: whatculture teaser'daki en önemli 10 sahneyi derlemiş
  • ikinci sezonu 31 ekim'de* başlayacak dizi.
  • intro müziği aşırı şekilde bi şeylerin introsunu andıran dizi. dilimin ucunda ama.. marvel olabilir.
  • yeni sezonda daha fazla eleven göreceğimiz açıklanmıştır.
  • az önce ilk sezonunu bitirdiğim dizi.
    insanlar size bu dizinin korkutucu olduğunu söyleyecek, imdb size bu dizinin korku türünde olduğunu söylecek, inanmayın.
    bu dizi üzücü. bu dizi her bölümde sizi iki göz iki çeşme ağlatacak kadar üzücü.
    10 dakika oldu diziyi bitireli, hala ağlıyorum.
hesabın var mı? giriş yap