• popüler kültür etkisi hissediyorum..
  • severek izledigim 80li yillarda gecen korku kliselerini cok guzel harmanlayan dizi. kucuklugumde* babamla cok vhs kiralayip korku filmi izledik stranger thingsi izlerken de hep bunlari animsamak beni mutlu ediyor. ama bu dizide beni asil en cok mutlu eden sey paul reiseri gormek sanirim. zira tum lise boyunca sabahin korunde hazirlanirken kanaldde mad about youesliginde kendisine asik asik bakarak kahvaltimi yaptim*
  • benim gibi dizilerden anında sıkılan birine kendini bağlayabilmiş, son bölümüne kadar sıkmadan izletmiş tek dizi.
    ilk gördüğümde ulan vıcık vıcık ergen amerikan dizisidir diyerek hiç izlemeye yeltenmedim ama konusunu okuyunca, ekşide birkaç yorumda ergen dizisi ile ilgisi olmadığını anlatan entryleri görünce izleyeyim dedim, iyi ki de izlemişim. şimdi gelelim spoiler'lı bölümlere.

--- spoiler ---

ilk sezonda belki çocukların da küçüklüğü sebebiyle aşk meşk konularına pek girilmemişti ama bu durum 3. sezonda tavan yaptı. sürekli mike ve elevenın öpüşmesini görüyoruz. muhtemelen diziyle alakalı en sevmediğim durum bu. bunun dışında hopper'ın taş fırın haluk kıvamındaki halleri çok güzeldi, hiç sırıtmadı. umarım rusların "amerikalıyı değil" dedikleri amerikalı sensindir. adam gibi adam jim hopper

dizide en sevdiğim noktalardan biri de bir karakterden sizi nefret ettirirken zamanla size "ulan aslında iyi adammış" dedirtmesi. steve harrington bu konuda örnek olarak verilebilir. dustin ile stevein bir ikili haline gelmesi de benim için büyük sürpriz olmuştu.

bu arada şunu bağıra bağıra söylemek istiyorum. mike senin annen tam bir orospu evladım.

--- spoiler ---

edit: imla
  • hangi diziyi beğensek , senaristlerin g*tünü kaldırıyoruz sanırım .
  • 3.sezona bugün başlayıp ilk 3 bölümü seyretmiş biri olarak eleştirilere katılmadığım dizi.
  • son sezonunu bitirdiğim ve yine beğendiğim dizidir. yalnız şu rus vs amerikan olayına son zamanlarda diziler neden bu kadar giriyor anlamak zor. gençlik dizisisin işte, niye böyle işlere giriyorsun?
  • 3. sezon ile hayal kırıklığına uğradığım dizi.

tadında bitirmeyip 4. sezona taşınacak olması cabası.

bu kadar güzel giden bir şey nasıl böyle kötü devam ettirilir anlamak zor. upside down kurgusunu yakalamışsın vursana beline beline. ergen dizisi görünümlü yetişkin dizisini becermişsin 2 sezonda neden 3. sezonda klişelere boğarsın? insan gerçekten hayret ediyor
  • 3. sezonun ozeti: ergenlik cekilmiyor
  • 3.sezonu ile daha çok keyif veren dizi. yazılanların aksine en keyif aldığım sezon 3. sezon oldu. macerası yüksek. en dikkat çekici ve beğendiğim yanı da replikler ve oyunculuklar.özellikle steve-robin ve jim-joyce ikilisinin.

ama favorim nancy'i zehirli fareler toplantısında yerin dibine gömmeleri.böyle trollük yok. kim bulup yazdıysa bu replikleri öpüyorum.
  • spoiler

yaratığın yukarıda hastahanenin anasını sikmesi ama santraldeki kadının hala ''sadece 2 ziyaretçi'' de ısrar etmesi.

spoiler

puhahahahaha
hesabın var mı? giriş yap