şükela:  tümü | bugün
  • kimisine göre açık saçık olarak nitelendirilen giysi şekli
  • kimisine ve bana göre giyilmesi teşvik edilmesi gereken ve çok takdir ettiğim bir giysi
  • 80'li yıllarda ve 2001/02 döneminde çok moda olan, her an düşecekmiş izlenimi veren askısız giysi.
  • ustte guzel durmasi icin ince bir ust beden (asiri zayif, kuru, kemikli olmamak sartiyla), normal genislikte yuvarlak omuzlar, orta buyuklukte gogus yapisi gerektiren, bu kosullar saglanirsa cok estetik bir goruntu yaratan, aksi takdirde cok cirkin gorunebilen, askisiz, gogsun hemen uzerinde biten bluz veya elbise. duz olabilecegi gibi kalp seklinde (gogusleri yuvarlak hatlar halinde cevreleyen) de olabilir, ancak bu ikincisi biraz basit durur, hafiften banu alkan - ahu tugba efekti yaratir.
  • aslı straplessdir. (strapsız)
  • ceket icine giyilebilecek en rahat seylerden biridir. eksik olan sadece askilari ya da kollari olmasina ragmen insanda kat kat giyinmemis hissi uyandirir.
  • kadinlarda bir tur paye gostergesi. bikini gibi bir $ey. hani nasil yaki$ir yaki$maz ama bikini giymek kadinda kendini ispat $eklidir. guzelim, gencim hesabi. bu da oyledir. straples elbise giymek demek ben iddialiyim demektir. sidik yari$idir. e o da kadinin mayasidir...
    boyle yaziyorum ama cozdum sanmayin. "- ben straples giydim..." deyince tatmin olan ego nedir bilemem. cali$iyorum. bikiniyi anladik da...
  • straponla beraber giyilmesi gereken giysi.
    (bkz: tanri detaylarda gizlidir)
    (bkz: freudian slip of tongue)
  • insanı portre fotoğraflarda çıplak gösteren yandan tutturulmuş bez parçası.