şükela:  tümü | bugün
 • son yillarda ortaya cikan bir meslek dali. bu konuda ehil olabilmek icin ne tur bir egitim gerekiyor bilmiyorum ama genellikle konu politika ise eski diplomatlar ya da askerler televizyon programlarinda strateji uzmani olarak lanse ediliyorlar. (bkz: stratejist)
 • kütüphanede okunmayı bekleyen kitaplar gibi bunlar da ekranlarda görünmekçün memlekette bir vukuat çıkmasını bekliyorlar bir kenarda. vukuat çıkar çıkmaz medya leşkerleri vukuatın cinsine göre raftan indirip ekran karşısına oturtuyor bunları. bıdı bıdı bıdı sonra. azalarak bitsin.
 • hiçbir özelliği olmayan dünyanın en boş ünvanlarından biri.

  diğeri ve daha da komiği için;
  (bkz: terör uzmanı)
 • bugünlerde yoğun mesai yapan ekşi sözlük strateji uzmanları için basit bir harekat merkezi kurulumu vermek istiyorum.

  malzemeler;

  - 1 adet bilgisayar.
  - 1 adet internet hattı. bilgiye ulaşmak için vpn server'ı.
  - havalı olması için 2 veya daha fazla monitör.
  - 1 veya daha fazla büyük ekran tv.

  yapılışı;

  bilgisayarımızı dünyanın en tontiş başbakanının sağladığı internet hattımıza bağlıyoruz. twitter'a girip tweetdeck'i kuruyoruz. twitter adımız stratejik çağrışımlar yapacak ve tabiki profil fotomuz osmanlı arması olmadı dünyanın en büyük en süper kişisinin fotosu olacak. ikisi bir arada olursa allah'ım ağlamak istiyorum.

  bunları yaptık fakat o da ne? internet engelli. hemen gavurların vpn hizmetlerinden faydalanıp yeni osmanlı'nın yükselişini gavurlara duyurmaya devam ediyoruz.

  şimdi tweetdeck'e anahtar kelimeleri girip bir monitöre atıyoruz. onu da hdmi ile büyük ekran tv'ye veriyoruz. bir tv'yi yerli bir kanala veya yabancı kanala tahsis ediyoruz. yerli ntv yabancı cnn. ama yerli kanallar penguen belgeseli vereceği için büyük resim gösterici a haber bence favori.

  canlı çatışma durumu veren harita sitelerinden birini bir monitöre katheon vb. yabancı analiz sitelerinden birini diğer monitöre veriyoruz. google earth pro mutlaka olmalı.facebook'tan bütün çatışma bölgelerinde görev yapan yazıcı, kantinci tipleri arkadaş olarak eklerseniz ordu içinden kaynakları da elde etmiş olursunuz.

  hayırlı olsun en az başbakan hatta belki de daha fazla bilgiye ulaşacak durumdasınız.
 • steam'de total war başta olmak üzere, tbs, rts ve bilumum ilgili indirimleri takip eder. oyunun başında hemen köylü basıp, düşmanın barracks'ına saldırır, toraksını deler, nefesini keser.