şükela:  tümü | bugün
 • yaklaşık 20 dakika içerisinde 5 twet atarak rotanın nerdeyse adım adım paylaşılması olayıdır. ilgilnçtir, beklenendir.
 • rota zaten flightradar'da vardı. uçağın transponder vericisi açık olduğu için takip sistemlerince takip edildi. gizli tutulmalıydı kesinlikle, ama flightradar'dan hepimiz izledik.

  bence daha büyük ve ciddi olan komplo teorisi, stratforun daha olayların başında saat 3'te, bu ne perhiz dedirtircesine analiz yorumları paylaşması.
 • eğer doğruysa, sağcısından solcusuna birlik olma vaktinin geldiğini gösteren tweet' lerdir.
 • aynı bilgilere internet kullanan her hangi biri ulaşabileceği için normal olan durum. https://www.flightradar24.com/thy9xc/a600ce3
 • bu troll haberine, sadece yine kendileri inanır.

  1- erdoğan'ın uçağının radar izi nedeniyle bütün dünya, uçağı herkese açık olan flight radar ve benzeri bütün programlardan takip edebiliyordu. nasıl olduysa bir darbeciler takip edemediler zaten.

  2- erdoğan'ın uçağı radar izini falan değiştirmedi, an ve an gece boyunca tc-ata olarak izlenebildi. belki inerken telsizde çağrı kodu olarak thy'nin kodunu kullanmış olabilir, bu onun anlaşılmasını neredeyse hiç etkilemiyordu, sonuçta telsiz konuşması açık hattandı ve konuşma metninden onun erdoğan'ın uçağı olduğunu anlamamak için salak olmak gerekiyor.

  3- hadi diyelim yine karşıdakiler salaktı, adamlar sadece telsiz isimlerini değiştirince kimse farketmedi. yahu adamlar aşağıda firkateyn'e yukarıda 2 tane f16'ya sahip ve yine bilgilere göre 2'de tanker uçağı o an istanbul havasahasında (en az sayılar bunlar), nasıl olduysa o an havadaki tek gulfstream uçağı farketmiyorlar ve hatta kuşkulanmıyorlar bile.

  yani daha da çok yazılır da, gerek var mı bilemedim...

  he yavrum he, telsiz konuşmasını değiştirince kurtuldular, amerikalılar da pis kötü kaka.

  (bkz: troll sıçmığı)

  edit: typo

  edit 2: herkesin bildiği bir bilgiyi paylaştığım için beni amerikancılık ve ajanlık ile suçlayan trollere selam olsun.
  hadi f16lar uzaktaydı, radar mesafeleri yetmedi, yahu adamlar hava kuvvetlerinin belirli bir kısmını elinde tutuyor, orada füze komutanluğı, hho vs bir sürü birlik varken hiç biri mi radarına bakmıyor. sonra denize açılan firkateyn var yahu firkayeyn, o da mı göremiyor. telsiz ismi değişince uçak tipi de mi değişiyor.
  bu bilgiyi vermek suç ise, en ajanı erdoğan'ın uçuş ekibi, transponder açık gizli uçuş mu yapılır. sonra illa gizli uçacaksın uçuşu bekleyen başka bir uçağı al git, sanki o an sana birşey diyebilecek birisi var. keklik gibi kendi uçağında transponder açık uçmanın mantığı nedir birisi bana anlatsın.
 • michael sikkofield'ın yazısını okuyup yerçekimini kendi keşfetmiş gibi anlatmak...

  edit: offf, dudayevaymış. sil entryleri sil sil israf hep
 • beyler götümle mi gülsem bilemedim.

  twitteki yorumlara da ayrı güldümç "does ur mom work in a warehouse?" ahahahaha.

  olum flightradar'da ben de izledim o gece erdoğan'ın uçağının inişini. hiç de yolcu uçağı kodu falan yoktu gerizekalılar. üstüne tıkladığın zaman gayet tc-ana yazıyordu ve uçağın resmi de vardı ha böyle kocaman. alışık değilsiniz tabii bilgi akışının hızlı olmasına. eğer sokaklara döküldüğünüz darbe gerçek olsaydı zaten ne erdoğan o uçağa binebilirdi ne de o uçağın uçmasına izin verilirdi.

  adam rahat rahat vericisi açık bir şekilde uçuyor zaten. kandırılan da sizin gibiler oluyor ancak.
 • elaleme bak, 'off duduyeva'ymis' diyor. e tabi gonul verdigi partinin icinde stratfor'un bir ajani bulundugu icin 'off stratfor' diyemiyor.

  sadece bu olay degil, fox news' in cuntacilara verdigi destek ve amerika'nin belki cuntacilar basarir umuduyla geceye kadar destek mesaji vermemeleri bile darbe girisiminin nato gudumunde oldugunu gostermez mi? nato'dan habersiz darbe yapilabilir mi bu topraklarda? daha once ki darbelerde oldugu gibi generaller nato'cu generallerdir.
 • dünya'nın en büyük bütçeli yahudi kuruluşlarından biri olan stratfor, madem darbenin başarısız olacağına inanıyordu; neden erdoğan'ın uçağının almanya'dan sığınma talebi istediğini ve almanya üzerindeyken iniş izni alamadığı haberini yaymaya çalıştı? kimleri darbeye karşı koymaktan vazgeçirmeye çalıştılar?
 • f-16'ların flightradar'dan evde bile izlenen bilgiyi öğrenmesi için twitter kullanacağını sananların aklı sıra teori ürettiği durum.

  ulan f-16 twitter refresh ederken kaç kilometer yol alıyor biliyor musunuz?