şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sözlükte hakkında hiç bir bilgiye rastlanmayan bitkisel ilaç. unutkanlığa, gribal enfeksiyonlara iyi gelen bitkisel gıda takviyesiymiş. sanırım arkadaşımı kandırmışlar.
    (bkz: bir arkadaşım ekolü)
  • umca benzeri bağışıklık sistemi güçlendirici ilaç. galiba.
  • 9 aydır hayatımı kurtaran bitkisel, bağışıklık kuvvetlendirici maya/bitki takviyesi.
    bana göre bir ilaç değil isveçli bilim adamlarına göre de öyle değil sanıyorum.

içinde bilyon tane bitki ve en önemli olay yararlı maya içeriyor. bildiğim kadarıyla da, yararlı maya vücutta ciddi bir antioksidan fayda sağlıyor.
    şu dönemlerde deliler gibi sümük salya olmam gerekirken sağ olsun kendisi buna engel oldu.

nerden mi buldum? öncelikle bir adet vitamin destekli sevdiceğiniz varsa direkt kaynak o oluyor eğer o yoksa eczanelerde uzun zamandır var.
    yani sevgilimi sıkıp ondan almıyorum mayayı tabi ki, sağ olsun isviçre seyahatlerinde keşfedip hayatıma soktu bu mereti.

mutlaka edinin. umca'dan daha fayideli.
  • dünyada içerik olarak birebir benzeri olmayan gıda takviyesi. %100 bitkisel, içerisinde kesinlikle sentetik kimyasal barındırmayan, bağışıklık sistemini güçlendirirken, vitamin, mineral ve aminoasit takviyesi de yapan, asıl görevi vücudun homeostazisini sağlamak olan ve isviçre'de üretilip, isviçre sağlık bakanlığı onaylı preparat.

saccharomyces cerevisiae adlı maya, zürich gölü'nün yakınındaki üretim tesislerinde, 4 adet 12 tonluk tanklara 50'yi aşkın bitki ile konuluyor. anaerobik ortamda bu bitkilerle beslenmek zorunda kalan maya, fermantasyon yaparak 2,5 ayın sonunda tankı dolduracak kadar büyüyor. osmotik basınç uygulanarak tankın içindeki mayanın sitoplazmasındaki besin eriyiği (plazmolizat) izole ediliyor.

bu plazmolizat incelendiğinde içerisinde 61 adet vital madde olduğu tespit ediliyor.

hücre yapı taşları ; lesitin, lesitin fosfat, mannan, glukan, glutatyon, kolin , dna, rna, atp, l-karnitin, co-enzim 6-7-9

vitaminler ; b1, b6, b2, b3, biotin, pantotenik asit, folik asit, kobalamin, askorbik asit, inositol, ergosterol

mineral ve eser elementler ; kalsiyum, krom, kobalt, bakır, germanyum, demir, magnezyum, manganez, molibden, nikel, fosfor, potasyum, selenyum, silisyum, sodyum, sülfür, vanadium, çinko, kalay

aminoasitler ; alanin, arjinin, aspartik asit+asparajin, sistin, glutamik asit+ glutamin, glisin, histidin, izolösin, lösin, lizin, metionin, fenilalanin, prolin, serin, treonin, triptofan, tirozin, valin

insan vücudunun içerdiği mineralleri bilmek isteyenler için

bu mayanın beslendiği bitki karşımı patentli olduğu için o konuda bilgi veremeyeceğim. lakin bu plazmolizat olayını, 1900'lerin ilk yarısında, alman bir kimyager olan strath meyer bulmuş.

kanser hastalarından, günlük vitamin mineral ihtiyacını karşolamak isteyen sağlıklı bireylere kadar kullanım alanı mevcut bir ürün. hamilelerde de kullanılabilmekte. tablet formunda da yine sentetik kullanılmayarak hammadde elma pektini ile şekillendirilmiş.

pubmed'den strath ya da bio-strath diye aratarak çalışmaları okunabilir.
  • hamileyken inanılmaz yorgunluk yaşadığım bir dönem doktoruma "pharmaton tarzı bir şey kullanabilir miyim yerimden kalkamıyorum" dediğimde bu şurubu önermişti. hamilelikten sonra emzirme döneminde ve hala devam ediyorum, artık senelerdir kullanıyorum placebo mudur gerçekten etkili midir bilemem ama ben çok memnunum.