şükela:  tümü | bugün
  • kapi ve pencere dograma sistemleri ureten unlu bir firmadir. italyandir. ahsap ve aluminyum profilleri recine ile birlestirerek guzel bir gorunum sunar. 3 cesit ahsap kullanimi vardir. oldukca kalitelidir.
  • (bkz: stratovarius)
  • (bkz: stratosphere)(bkz: stratosfer)
  • (bkz: stratocaster)
  • almanya'nin en buyuk hosting $irketlerinden biri. cicek gibi bir hizmetleri vardir.

http://www.strato.de/
  • ıtalyanca latince ve hatta ing. katman tabaka demek.
    (bkz: stratovolcano)
  • türkiye pazarına giriş yapmış alman hosting şirketi.

www.strato.com
  • $0,96'a domain reglenebildiğini iddia eden hosting şirketi.

saat 13:26'da deneme amaçlı bir domain regledim.
    saat 14:37'de anca onay maili geldi.

panelden domaini kontrol ettiğimde hala kurulum aşamasında görünüyor. whois bilgilerine baktığımdaysa domain hala boşta. acil reglemeniz gereken bir domain olduğunda çok uğraşmayın. başkası, başka bir firmadan çoktan reglemiş olur, siz de 3 gün para iadesi beklersiniz.

godaddy kupon kodları suyunu çektiği için aldık bir tane bakalım. eğer sıkıntı olmazsa çok fena sömürürüm ben bunu.

edit:

14:37'de onay maili geldi ve kullanıcı şifremi belirleyip giriş yaptım.
    15:07 olmasına rağmen hala 'kurulum aşamasında' ibaresi var.

domain şu an panelde fakat diğer firmalardan domaini arattığımda alınabilir görünüyor. yani ben parasını ödediğim ve şu an panelimde bekleyen domaini, benden başkası almış olsa haybeye beklemiş olacağım.

çok dandik bir firma maalesef.

merak edenler için fiyat 0,08 $
    (ilk 12 ay için, sonrasında aylık 0,70 $)

edit 2:

13:26'da reglediğim domain 16:38 oldu daha hala onaylanacak.
    hay elime tüküreyim. donanımhaber ölücüsü gibi atladık hemen.

edit 3:

saat 13:26'da deneme amaçlı reglediğim domain, saat şu an 01:15 olmasına rağmen hala onaylanmadı ve parası çekildiği halde şu an biri istese başka firmadan domaini regleyebiliyor. böyle de saçma sapan bir alman firması.

şimdi özetle merak eenler için adamların çalışma şekli şu.

>önce hesap açıp ardından ödeme yapmıyorsun. önce hizmet alıyorsun. sana bir müşteri numarası belirliyor. ardından siparişin onaylandığında profilini oluşturman için mail gönderiyor.
    >gelen maille profile girdiğinde işlem gerçekleşmiş olmuyor maalesef
    >ödeme hesaptan çekildikten sonra onay işlemine tabi.
    >bu esnada başka birisi sizin domaininizi regleyebilir çünkü onay işlemi bende şu saat itibariyle hala gerçekleşmediği için atı alan üsküdar'ı geçebiliyor.

sakın ama sakın kullanmayın dediğim firma. destek bölümü tamamen çöp. mail doğru dürüst gönderilemiyor. facebook sayfası güncel değil. en son twitter'dan mesaj attım bakalım. her ne kadar deneme amaçlı hizmet satın almış olsam da, ucuz etin yahnisi durumu.
  • bugün 1 yıllık kampanyasindan hosting ve ücretsiz domain almaya çalıştığım alman menşeili hosting hizmeti kurumu.

ödemeyi kredi kartimdan yapali yaklaşık 3 saat geçmesine rağmen ne bir bilgilendirme mail'i geldi ne de parasını ödediğim alan adı kapatıldı. bize ulaşın menüsünden iki defa sorunla ilgili mail atmama rağmen otomatik cevap olduğunu düşündüğüm abuk subuk bir cevap geldi. dolandırıcı gibi bişey. ne üyelik yaptırdı, ne bir bilgi verdi. neye para ödedim, ne için yaptım ne elde ettim belli değil
  • kesinlikle uzak durulması gereken hosting firması