şükela:  tümü | bugün
 • hun dilinde olduğu bilinen tek kelime. hem goth, hem türk dilinde karşılığı vardır. türkçesi: şölen.
 • bisiklet sporcularının gps cihazlarıyla kaydettikleri antrenmanlarını yükleyebilecekleri sitelerden biri. antrenmanın belli bir kısmından segment oluşturarak o aralıktaki performansı görebilme ve başka insanların aynı aralıktaki performanslarıyla karşılaştırabilme, kategorilendirilmiş rampaları otomatik tespit edip rota üzerinde işaretleme gibi öne çıkan güzel özelliklere sahip. ücretsiz sürümde ayda 5 antrenman yüklenebiliyor, daha fazlası için ayda 6 dolarlık paralı sürüme geçmek gerekiyor. bence verilen parayı hakediyor.
  http://www.strava.com/

  bir yıl sonra gelen edit: artık ücretsiz üyelere aylık antrenman sınırı yok, ama paralı üye olursanız suffer score gibi ek bazı veriler görebiliyorsunuz.
 • ecnebi memleketlerde büyük şehirlerde genelde yüzlerce kişi kullanırken koskoca istanbul'da 5 kişinin hakkını vererek kullandığı site. tüm türkiye'de de toplasan 10 kişi filandır herhalde. ağlamak istiyorum sözlük.
 • tek başına bisiklet binmekten sıkılanlar için süper bir buluş. her zaman gittiğin rotalarda segmentler oluşturuyorup daha sonra performansını değerlendirip gaza geliyorsun müthiş.
 • bisikletçilerin sosyal paylaşım sitesi. yüklediğiniz antremanlarla kendinizin ve arkadaşlarınızın gelişmesini izlemek çok keyif verici hatta laf arasında tatlı bir rekabet bile yaratıyor.
 • dün 12 küsur milyon dolar yeni yatırım almış, hemen ardından da birkaç içinde bedava hesaplara aylık antrenman yükleme sınırlamasını kaldıracağını açıklamıştır. garmin'i ya da akıllı telefonu olup da paralı diye kullanmak istemeyen insanlara gün doğdu böylece. (bkz: şenlikler başlasın)
  http://blog.strava.com/…tness-experience-ever-3598/
 • nihayet yenilenmiş, çok da güzel olmuş çok güzel iyi olmuştur tamam mı?
  http://blog.strava.com/…lus-no-more-ride-limit-3621
 • bisikletçinin twitter ı yaptığın km çıktığın yükselti yaptığın performans görünüyor (bkz: ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz).
 • çok keyifli bir site. senin bisiklet bindiğin bir bölgede farklı insanlar tarafından farklı tarihlerde yapılmış dereceleri görebiliyor olman, yaptığın rotaları kayıt altına alması enfes. bir tür bisiklet günlüğü, seviyoruz.
 • ülkemizdeki kullanıcı sayısı az zamanda çığ gibi artmış site. istanbul'da düzenli kullananların sayısı sadece 2 ayda 10'dan 20'ye fırladı, daha ne olsun (!)

  yıllar sonra gelen edit: aradan geçen zamanda kullanıcı kitlesi hatırı sayılır bir sayıya ulaştı, ama hâlâ avrupa ve abd'deki popülaritenin yanına bile yaklaşamıyor. mesela en çok strava kullanıcısının olduğu istanbul'da bile anadolu yakasında oldukça merkezi bir bölgesinde açtığım ve benden başka bir usc'nin kulunun geçmediği 2+ kilometrelik bir sprint segmenti var.