şükela:  tümü | bugün
  • 3 kasim itibariyle bitfinex'te islem gormeye baslayan yeni nesil para birimlerinden. an itibariyle degeri bitfinex uzerinde 0.07 dolar civari.

site

kisaca bilgi vermek gerekirse (sitesinden alintidir);

"streamr provides a complete system to create unstoppable real-time data apps, even without writing code. currently, the valuable data you produce is at the mercy of large corporations. ın the streamr network, it’s yours to use and sell as you wish, and travels through a decentralised peer-to-peer network controlled by no one and incentivized by the datacoin token.

let’s consider a self-driving electric car. for optimal operation, it needs data from other machines, such as traffic congestion information from other cars, electricity prices on nearby charging stations, weather forecasts, and so on. streamr provides a single interface for real-time data delivery and payment, making data streams tradeable using the datacoin token

the car can autonomously get the data it needs and pay for it. ın turn, the car can sell the data it produces, such as traffic data to other cars, road condition measurements to a smart city, location and battery level to advertisers, and so on. "

1000 tane alsaniz 70 dolar yapiyor, kimse batmaz. alip kenara atmakta fayda olabilir. (yatirim tavsiyesi degildir).

edıt :

0.36'yi gordu. 2018'de ıota'nin yerini alacagi soyleniyor.

kaynak

asagida detaylarini takip edebileceginiz bir site mevcut;

takip
  • 0,077 den 2000 tane alıp unuttuğum koindir.

2 hafta sonra gelen edit: unutamadım baktım 0,20 'i görmüş. hodl
  • çok cazip bir görünüm sergilemektedir.

çünkü;
    1. avrupa menşelidir.
    2. diğer yüzlerce bitcoin / ethereum klonlarından farklı olarak spesifik bir kullanıma odaklanmış ve teknolojisini geliştirmiştir. yani farklıdır.
    3. henüz 104 milyon dolarlık bir büyüklüğe sahiptir ve yolun başındadır.
    4. diğerleri gibi milyar dolarlık büyüklüğe çıkabilecek kadar profesyonel bir imaja sahiptir. (bu kişisel bir yorum)

dolayısıyla tam olarak bir miktar alıp unutulacak tipte bir altcoindir.
  • ön edit: bitfinex'te var. refli link de vermiyorum, tarayıcıya bitfinex.com yazıp girin işte.

önceki gün 0.135 dolardan 320 tane alıp ether wallet'ıma aktarmaya çalıştığım kriptopara. bitfinex hesabımda 5 günden az süredir 2fa olduğu için hala processing gösteriyor tabi, manuel olarak işlemi onaylamaları gerekiyormuş.

edit: işlemden 5-6 gün sonra para ethereum wallet'ıma geldi. o arada bitfinex'te de yoğunluk vardı, neden geç kaldı bilmiyorum. benim için sorun yok tabi, öyle duracak seneler boyunca. 10 sene sonra değerinin 1000 katına çıkmasına bastım parayı, ya hep ya hiç.

edit2: biraz daha not düşeyim.ben alırken data/usd 0.1357, btc/usd 14520 imiş. ideal piyasa koşullarında data/btc 9.346e-6 olmalı imiş.
  • gün itibariyle 0.14 dolardan işlem gören kriptopara.

mart ayı gibi 3-4 doları görecektir. en azından 1,5 dolarları görmesi sürpriz olmaz. kendisini alıp satmak bu kadar kolayken spekülasyona uğramayacak demek aptallık olur. halihazırda kendini çok güzel satabilecek siteye, projelere sahip; işe yaramayan bir şey olsa da ufak bir spekülasyon pompalamasıyla 2 dolara yaklaşabilir.

şu an 100 dolar atan birisi 3 ay içinde 500 dolardan rahatça bozdurabilir diye düşünüyorum. ben 200 dolar atıyorum.

yatırım tavsiyesi değildir diye bir şey varmış. o zaman; yatırım tavsiyesi değildir.

edit: 150 dolarlık almıştım kendisi 2 günde 200 oldu zaten* an itibariyle 0.21 dolaylarındadır.
  • an itibariyle 0.21 dolardan işlem gören coin. belki birileri girer de türkiyeye yabancı para girer diye milliyetçilik yapıp bu entry'i buraya bırakayım.
  • ağalar alın da şu ülkeye 3-5 kuruş para girsin be hep yabancılar kazanmasın. 0.22 dolar şu an. 1-2 doları var diyorum size. refli link falan da yok yeter ki iç ekonomi canlansın.
  • bitcoin sayesinde aldığım volvo'yu bunun sayesinde bmw ile değiştirmem 1 haftayı bulmayacak böyle giderse. hahaha.
  • haftaya 1 doları görür müyüz gencolar ? bnm de arabayı değiştirmem gerekli.
  • streamr data > iota diyeceğiz yakında
    buralar eskiden dutluktu loading...