şükela:  tümü | bugün
  • yeni nesil para birimlerinden. an itibariyle degeri bitfinex uzerinde 0.07 dolar civari.

su an mining'i rahat olan para birimlerine oldukca ragbet var. bunun da mining islemleri oldukca kolay teknolojisinden dolayi.

site

1000 tane alsaniz 70 dolar yapiyor, kimse batmaz. alip kenara atmakta fayda olabilir. (yatirim tavsiyesi degildir).
  • 0,077 den 2000 tane alıp unuttuğum koindir.

2 hafta sonra gelen edit: unutamadım baktım 0,20 'i görmüş. hodl
  • aslında teknolojisi gelecek vaadeden bir altcoin.
    geliştiricilerinin sayfasını incelediğimde mantıklı şeyler için kullanılacağı kanaatien vardım. mesela diyor ki adamlar; yarın öbür gün sürücüsüz araçlar geliştirildiğinde (ki park etme olayları vs en azından küçük adımlar olarak görülebilir) üretilen araçların diğer makinelerle arasındaki data transferinde kullanılması öngörülüyor.
    araç yola çıktı, ışıklardan gelen sinyalleri değerlendirecek ve ona göre hızını ayarlayacak gibi gibi.

gideri var. kısa vade değil ama. alıp unutmalık bir coin.
    geliştiricinin sitesi.

yatırım tavsiyesi değildir.
  • çok cazip bir görünüm sergilemektedir.

çünkü;
    1. avrupa menşelidir.
    2. diğer yüzlerce bitcoin / ethereum klonlarından farklı olarak spesifik bir kullanıma odaklanmış ve teknolojisini geliştirmiştir. yani farklıdır.
    3. henüz 104 milyon dolarlık bir büyüklüğe sahiptir ve yolun başındadır.
    4. diğerleri gibi milyar dolarlık büyüklüğe çıkabilecek kadar profesyonel bir imaja sahiptir. (bu kişisel bir yorum)

dolayısıyla tam olarak bir miktar alıp unutulacak tipte bir altcoindir.
  • önceki gün 0.135 dolardan 320 tane alıp ether wallet'ıma aktarmaya çalıştığım kriptopara. bitfinex hesabımda 5 günden az süredir 2fa olduğu için hala processing gösteriyor tabi, manuel olarak işlemi onaylamaları gerekiyormuş.
  • gün itibariyle 0.14 dolardan işlem gören kriptopara.

mart ayı gibi 3-4 doları görecektir. en azından 1,5 dolarları görmesi sürpriz olmaz. kendisini alıp satmak bu kadar kolayken spekülasyona uğramayacak demek aptallık olur. halihazırda kendini çok güzel satabilecek siteye, projelere sahip; işe yaramayan bir şey olsa da ufak bir spekülasyon pompalamasıyla 2 dolara yaklaşabilir.

şu an 100 dolar atan birisi 3 ay içinde 500 dolardan rahatça bozdurabilir diye düşünüyorum. ben 200 dolar atıyorum.

yatırım tavsiyesi değildir diye bir şey varmış. o zaman; yatırım tavsiyesi değildir.
  • an itibariyle 0.21 dolardan işlem gören coin. belki birileri girer de türkiyeye yabancı para girer diye milliyetçilik yapıp bu entry'i buraya bırakayım.