• mugla anadolu lisesinde orta 1 i bize zehir eden kitap, ilk ünitedeki designer bully kavramını geçen 10 küsür seneye ragmen dimagımdaki yerini korumakta
  • anadolu lisesini 7 yıl okuyan nesil tarafından iyi bilinen, ilk göz ağrımız kitap.
  • içeriği ve dış görünüşü itibariyle aktüel ve tempo gibi dergileri aratmayan* , intermediate ve upper intermediate'lerini okuduğum ingilizce ders kitabı
    (bkz: english for a changing world)
    (bkz: discoveries)
  • 1984 yapımı seattle sokaklarında yaşayan bir grup evsiz genci konu alan belgesel.
    belgeselin hikayesi burada

youtube da var fakat şöyle temiz en azından düzgün ingilizce altyazılı bir şekilde izleyebileceğim bir siteye denk gelmedim henüz.

belgesi ayrı, mary ellen mark'ın işlerini ayrı sevdim.

''ı love to fly. ıt's just you're alone, peace and quiet, nothing around you but clear blue sky. no one to hassle you. no one to tell you where to go or what to do. the only bad part about flying is having to come back down to the fucking world.''
  • abd, seattle'da - ki abd'nin en zengin sehirlerinden biri -, sokaga atilmis ve evsiz cocuklarin yarattigi subkulturu, giristigi suclari, gecmis aile iliskileri ve intiharlarini, ozellikle 14 yasinda ve gecinmek icin fahiselik yapmak zorunda kalan tiny adindaki bir kiz cocugunun hayatini konu alan, sehrin her kosesinde bir tanidiklari bulunan, bir iletisim agi kurmus ve duzensiz yasamdan dolayi diger evsizler tarafindan tecavuze de maruz kaldiklarina dair bir gercegi aktaran, american dream algisinin altinda kalan hayatlara dokunan 1984 yapimi belgesel.

ben turkiye'de buna benzer bir belgesel yapilmasini cok isterdim. ama burada yapilacak olan da mesela bu kadar iyi bir sinematografiye sahip olmali. beyoglu, bagcilar, gulsuyu, umraniye vb.
  • upper intermediate versiyonunda vandalism, stereotyping, bullying gibi konuları işleyerek küçücük yaşımızda bu konularda bilgi sahibi olmamızı sağlamıştır. o zaman çok anlamamıştım ama şimdi geriye dönüp bakınca iyi kitapmış diyorum.
  • eyuboglunda okutulan basarili kitaplardan biridir bu. eyuboglu gibi.
  • chicago sehrinde kimsesizlerin satip para kazandigi, icinde aslinda baya ilginc article lar bulunabilen sokak gazetesi. yoldaki adamlar size bakip "streetwise, streetwise" derler, baska turlu de rahatsiz etmezler. takdir edilesi bir kurulus.
  • vampire the masquerade'da bir ability.. talent gurubunda yer alıyor.. sokak kültürüne, ortamlarda dönen işlere, dedikodulara vs. hakimiyetinizi belirliyor verdiğiniz puan ile..
  • fazla resim barındırmadığı için pek sevilmezdi bu kitap orta okul öğrencileri arasında.
hesabın var mı? giriş yap