şükela:  tümü | bugün
 • çok özel bir uygulama. geliştiricilerinin eklenti yarışması yapmasıyla çok daha özel eklentilerin gelmesini de bekliyorum. burada birçok bilgi paylaştım uygulama ile ilgili. çok fazla mesaj aldım uygulamanın kullanımı ile ilgili. en sonunda dedim buraya detaylı bilgilendirmesini paylaşayım. öncelikle uygulamanın temel mantığı film, dizi, belgesel izleyebilmenizi sağlayan bir servis. eklentiler sayesinde belirli torrent sitelerinden ilgili içeriği size sunuyor, bununla da kalmayıp opensubtitles eklentisiyle siz filmi seçip açınca otomatik altyazıyı da ayarlıyor.

  öncelikle hadi gelin uygulamayı indirelim; https://www.stremio.com/downloads
  windows, linux, macos, ios ve android için kullanımda. indirdikten sonra şöyle bir arayüz ortaya çıkacak;

  https://eksiup.com/1949c75b9194

  pano bölümü sizi karşılayan bölüm. alt tarafta dizi ve filmleri gösteriyor. üstte de izlemeyi yarım bıraktığınız filmler/ diziler varsa onları gösteriyor. mesela bende three colors: blue filmi yarım bıraktığım için gözüküyor.
  keşfetbölümü ise yılına, puanına, türüne göre film, dizi vs kategorilendirmenizi sağlayan yer. bazı eklentiler de bu bölümde oluyor. bende popcorn time'ın bir eklentisi ve random(dice) eklentisi gözüküyor. şu şekilde karşılıyor arayüz;

  https://eksiup.com/429ea3c67198

  kütüphanem bölümü ise kütüphanenize ekleyip sonradan izlemeyi düşündüğünüz yapımları gösteriyor. filmler ve diziler diye ayırıyor.

  https://eksiup.com/8170684d8387

  takvim özelliği ise yayında olan dizileriniz ya da gösterime girecek bir film için hangi gün gösterime girecek bilgisini sağlıyor. yayında olan bir diziyi takip etmediğim için şimdilik takvimim boş gözüküyor.

  https://eksiup.com/5b6a27f17648

  ayrıca sağ üstteki arama bölümüne izlemek istediğiniz yapımı yazıp çıkan sonuçlarda yapımınızı seçip izleyebilirsiniz.

  şimdi gelelim ayar ve yapımları izlemenizi sağlayan eklenti bölümüne. öncelikle ayar bölümününe bakalım. sağ üstte çark simgesine tıklayınca ayarlar bölümü açılır. bu bölümde general, player, streaming seçenekleri var. general'de arayüz dilini seçme, verilerinizi aktarma, trakt bağlantısını sağlama var. player'da ise altyazı ayarları vs bulunuyor. streaming bölümü en sevdiğim bölüm. pc kullanıcıları burada önbelleği ayarlayabiliyor. telefonlarda maalesef yok bu. bu özellik sayesinde bir filmi seçip izlemeye başlarken(stremio'nun mantığı arkaplanda indirirken izleme özelliği zaten) filmi indirip daha sonra internetin olmadığı yerde de izleyebiliyorsunuz. ben 10 gb önbellek ayırdım. eğer ayırmazsanız filmi yarım bırakıp pcyi kapattınız diyelim. stremio'yu geri açıp filmi izlemek isterseniz filmi tekrardan indiriyor. kota ile derdi olan varsa önbelleği mutlaka aktif etsin. hatta local data'dan indirdiğiniz videolar var. bunları alıp başka bir cihazınıza da atabilirsiniz. bunu eklenti özelliğinden sonra anlatacağım.

  gelelim eklenti özelliğine. yapımları izlemenizi sağlayan bölüm burası. bu olmazsa hiçbir yapımı izleyemezsiniz. stremio'da 2 bölüm vardır eklentiler için. eklentilere ulaşmak için bizi karşılayan pano arayüzünde sağ üstte yapboz simgesine tıklıyoruz. şöyle bir ekran gözüküyor;

  https://eksiup.com/47e2e8c3b957

  resmi eklentiler bölümünde cinemata film ve dizilerle ilgili bilgileri(oyuncular, yazarlar, yönetmen, kısaca özeti, imdb puanı ve çıkış tarihi) içerir. default olarak aktif gelir. opensubtitles ise yapımı açınca otomatik altyazıyı sizin için indiren bir eklenti. bu da default olarak gelir. yine de kontrol edin yüklü mü diye. watchub eklentisi bence gereksiz. bu eklenti paralı yayınlarda( hulu, amazon, itunes) izlemek isteyenler için. zaten bunu yapacaksak stremio kurmanın anlamı yok doğrusu. o yüzden bu eklentinin yüklü olmasına gerek yok. local files ise cihazınızda bulunan torrent ya da film dosyalarını stremio içinde açan bir eklenti. torrent dosyasını indirip burada izleyebilirsiniz. altyazı derdiniz olmuyor. ya da bir film indirdiniz altyazısız. altyazılı izleyeyim derseniz burada açarsınız o kendisi altyazıyı bulur.

  topluluk eklentileri bölümü ise 3. parti eklentiler. bizi ilgilendiren asıl yer burası. burada birçok kaliteli eklenti mevcut. bunları yüklediğiniz zaman yapımları izleyebilirsiniz. juan carlos, rarbg, piratebay, zooqle, popcorn time, anime addongibi kaliteli eklentiler var. porn, netflix(bunun için netflix hesabınız olması gerek maalesef yani gereksiz. zaten gerek de yok buna her yapım elinizin altında) buradan eklentileri yükleyin. zararı yoktur. şimdi de örnek bir yapım açıp arayüze bakalım.

  https://eksiup.com/7749ec206901

  bu bölümde filmle ilgili bilgileri görebiliyorsunuz. fragman izleyebiliyorsunuz. sağ taraf ise eklentiler sayesinde var olan film dosyalarını. birini seçip izleme arayüzüne geçiyorsunuz.

  https://eksiup.com/9464903ad815

  izleme arayüzü böyle. sol tarafta yapımı durdurma, devam ettirme, hemen sağında filmin süre bilgisi. sağ tarafta dünya simgesi ise filmin indirme bilgisi. film iniyor mu, saniyede ne kadar indiriyor buradan bakarsınız. hemen sağında ses simgesi var. onu anlatmaya gerek yok. bir sağında "sub" yazan simge altyazı simgesi.

  https://eksiup.com/4b43b0503314

  buradan eklentiyi aktif edebiliyorsunuz. hangi dilde altyazı istiyorsunuz seçebiliyorsunuz. mesela bende 1-2-3-4 seçenekleri var. bunlar altyazı dosyaları. biri uymuyorsa diğerini seçebilirsiniz. 4 tane altyazı varmış bu film için. ya da altında filmin senkronizasyonunu sağlayabiliyoruz. belki altyazı 1 saniye geç geliyordur hemen buradan ayarlarız. bu özelliği filmi izlerken de ayarlayabilirsiniz. klavyede g ve h harfleri kısayol. bir altında ise altyazı boyutunu ayarlarsınız. ben % 140 seçmişim. biraz büyük olması benim için daha iyi. siz kafanıza göre ayarlarsınız.

  izleme arayüzünde altyazının sağındaki simge ise cast simgesi. izlediğiniz yapımı bir televizyona yada başka cihaza aktarabiliyorsunuz. şu an beta sürümünde tizenli samsung cihazlarda bir sorun var aktarmıyor. belki son sürümde çözmüşlerdir bilmiyorum, denemedim ama böyle bir sorun var. diğer sağdaki ise paylaşma simgesi.

  şimdilik bu kadar. hala bir sorununuz varsa yeşillendirin.

  edit: dosyayı bilgisayardan bulmayı anlatacaktım unutmuşum. onu da ekleyelim.

  şimdi ayardaki streaming bölümünde önbellek sürücüsü seçelim. bende c olarak kayıtlı. daha sonra yerel disk c'de stremio cache isimli bir klasör var. bunu açınca birçok klasör karşılar bizi(ben çok yapım açtığım için böyle). klasörlerden birini açtığınızda 0,1,6, bitfield, cache gibi dosyalar oluyor. dikkat ederseniz 0 ya da 1 ya da 6 isimli dosyanın boyutu büyük. yani bu film, dizi dosyamız. bunu kopyalayıp masaüstüne atın. dosya uzantısını .mp4 yaparsanız izlediğiniz yapımı görürsünüz. maalesef altyazıyı başka servisten aldığımız için bu dosyada altyazı olmuyor. onu da siz halledersiniz.
 • popcorn time adlı uygulamanın yavaştan işlevini yitirmeye başlamasından sonra keşfettiğim ve popcorn'dan daha iyi olan alternatifi. kesinlikle her bilgisayarda bulunmalı.

  fazla tatava yapmadan özelliklerini anlatalım.

  stremio indirdikten sonra filmleri, dizileri, tv kanallarını ve youtube kanallarını bu platform üzerinden izleyebilirsiniz. ancak tv ve youtube kanalları çok işlevsel değil.

  filmler konusunda popcorn time'dan fersah fersah ileride. popcorn'a zaten çok kısıtlı film düşüyor artık. önceden güzel filmler keşfedebileceğimiz bir yer iken bu özelliğini de kaybetti. üstelik imdb puanlarını da güncel gösteremiyor. neredeyse her filmin puanı yanlış gözüküyor. filmin konusunu ve afişini düzgün gösteremiyor. stremio ise bu sorunların hepsine ilaç gibi. kullandığım bir haftada bile onlarca film keşfettim. konusuna, imdb puanına, benzer filmlere ve filmdeki oyuncuların diğer filmlerine kolayca erişebiliyoruz. bu bile film keşfi için on numara olmuş.

  örneğin interstellar filmine tıkladınız, hemen yandan film türü, konusu, süresi oyuncuları hakkında bilgile çıkıyor. yönetmen kısmında nolan yazıyor. tıklıyoruz üstüne ve nolan'ın filmlerine ulaşıyoruz. ya da oyuncuların üstüne tıklarsanız onların filmlerine gidersiniz. filmi göster dedikten sonra fragmanı izleyebilirsiniz. ardından benzer filmlere tıklarsanız benzer filmleri karşınıza çıkarır. filmi oynatmak için tıkladığınızda hangisi kaynaktan izlemek istediğinizi sorar. amazon, netfilix, hulu, itunes gibi üyelikleriniz varsa bunlardan birini seçerek o kaynak üzerinden filmi çekmenizi sağlar. resmi stremio eklentileri kısmında bu ücretlileri gösterir. altındaysa ücretsiz torrent kaynaklarını gösterir. yts olarak gösterdiği kaynak bildiğimiz yify. popcorn da zaten buradan çekiyor filmleri. yani popcorn'da bulduğunuz her filmi burada da bulursunuz. ancak diziler için aynı değil. dizi durumu biraz sıkıntı gibi geldi bana. popcorn ez tv gibi bi platformdan çekiyordu dizileri. sanırım bunlar o işi ayarlamadı daha.

  bir de eklentiler meselesi var. mesela yts eklentisini yüklerseniz tüm yify filmlere ulaşabiliyorsunuz. 6-7 kadar eklenti var add-on diye geçiyor. hepsini ekleyin zaten çok küçük boyutları ekle deyince hemen ekliyor.

  ayrıca kütüphaneye ekle var ki buradan keşfettiğiniz filmleri sonradan izleyebilir ya da kendi arşivinizi yapabilirsiniz.

  popcorn'da sadece hollywood filmleri yer alırken bunda diğer filmleri de bulabilirsiniz. o noktası da ayrı bir avantaj olmuş.

  en önemli özelliklerinden birisi de altyazı seçenekleri. şimdi izlerken altyazı kısmına tıklamadan önce zaten size türkçe altyazıyı getiriyor. bu popcorn'da da vardı zaten. ama altyazı senkrın değilse ya da iyi değilse yeni altyazı indirmek utf 8 olarak ayarlamak popcorn'a atmak gibi bir sürü işle uğraşıyorduk. ancak bunda altyazı yanlış mı? diye bir seçenek sunuyor buna tıkladığınızda başka bir türkçe altyazı getiriyor. tıkladığınızda başka bir tane daha. bu altyazı senkronize değil, güzel değil gibi durumları ortadan kaldırıyor. istediğiniz an başka altyazıya geçebilirsiniz.

  takvimden dizilerinizi takip edebilirsiniz. yeni dizi gelince haber veriyor.

  ayrıca burada olmayan bir filmin torrent dosyasını indirip sürükle bırak yoluyla atabilirsiniz. filmi tanır ve izlemenizi sağlar. kütüphaneye atıp orada da bekletebilirsiniz. eğer torrent dosyası inmiyorsa ve magnet link ile çalışıyorsa magnet linkin adresini kopyalayıp stremio'da arama kısmına yapıştırın ve sizin için filmi getirsin.

  daha farklı eklentiler geliştirerek film ve dizi seçeneklerini de arttıracaklarmış.

  daha ne olsun?
 • 1 aydır aşırı aktif kullandığım servis. açıkçası " torrent altyapısı" muazzam. " juan carlos 2" ve " rarbg" eklentilerini mutlaka yükleyin. juan carlos 2 genelde iş görüyor ama kaynak sınırı az. rarbg ise daha iyi arşive sahip gibi. bu sayede izleyemediğim film olmuyor. altyazıyı da otomatik indiriyor. ben uğraşmadan filmimi izliyorum. ayrıca ram kullanması şu an windows 10'da (film açık) stremio: 26.4 ve uygulama için gerekli node.js 91.3 mb. bir tarayıcıda sekme açsanız daha fazla ram yer. ki filmi açıp o reklam dolu yerlerde takılırsanız oo. mutlaka kullanın. film, dizi severler için ideal bir platform. popcorn falan hikaye. popcorn'un arşivi geniş değil ve uygulama tasarımı iğrenç. stremio candır. ekşi sayesinde keşfettim uygulamayı. hepinize çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız!
 • digiturk, esekherif vs derken kesfedilecegine üzüleceğim uygulama.
 • torrentin nimetlerinden faydalanayım ama hammaliyesini / operatörlüğünü yapmak istemiyorum diyenler için güzel bir kullanıcı arabirimi.

  gerekli eklentileri kendi içinden aktif ettiğiniz takdirde dizisinden pornosuna kadar hepsini neredeyse netflix tarzı önünüze sunar ve bir tıklama ile izletebilmektedir.

  hele bir de android box'a kurarsanız akşam eve geleyim kumandaya basayım bütün filimleri götümü oynatmadan izleyeyimcilere bayram olur. mesela ben.
 • popcorn time kapandıktan beri buldugum en iyi alternatif. buradan indirilebilir. assagı yukarı aynı sekilde calısıyor.
 • kurarken virus koruma programımın çılgınca uyarı vermesi ile beni tedirgin eden program!
 • philips android tv’de sorunsuz calisan super bir servistir.

  kurulum icin:
  1- tv’ye marketten herhangi bir dosya yoneticisini indirin.

  2- kendi sitesinden apk dosyasini indirdikten sonra usb bellege atip tv’ye takin.

  3- tv ayarlarindan bilinmeyen kaynaklari aktif ettikten sonra dosya yonetici uzerinden flashin icine girip kurulumu yapin.
 • popcorn time'dan sonra ilac gibi gelen uygulama.

  netflix'te olmayan seyler icin kullaniyorum. pek bilinmeyen harika dizileri bile gosterip oynatiyor. cok guzel.
 • film izlemek için kullanılan bir nimet. içinde neredeyse her film var, torrent mantığıyla çalışıyor ama indirme işlemi yaparken izleyebiliyorsunuz.