şükela:  tümü | bugün
 • ad&d'de (bkz: frp) karakterin gucunu belirleyen ozellik.. strength ne kadar fazlaysa eleman o kadar kuvvetli vurur.. karakterin bir kapiyi kirip kiramayacagi strength'le cok alakali olur.. (bkz: dm) faktorunu de unutmamak lazim tabi :)
 • adndde 2.level wizard buyusu (alteration)

  bir seferde tek bir karaktere etki edebilen strength, hedefi olan kişinin fiziksel gücünü arttırmak için kullanılır. bu büyüden etkilenen kişiler, büyünün süresi boyunca(casterın her levelı için 1 saat) bir aldatmacanın ötesinde, gerçekliğin yapısının değişimi ile fiziksel bir değişime uğrar, kasları olması gerektiğinden daha büyük, sıkı ve güçlü hale dönüşür.

  strengthin etkisi altında olan karakter eğer bir savaşçı* ise, 1 ila 8 puan kadar(d8) güçlenebilir. eğer normalde güç değeri 18 ise savaşçı karakter bu büyü ile minimum 18.10 maximum ise 18.80 değerine kadar gücünü arttırabilir. diğer karakter sınıfları içinse bu üst sınır 18dir.

  büyü rahiplere*, hırsızlara veya bardlara yapılırsa, hedefleri 1 ila 6 puan kadar(d6) güçlendirebilir. büyü kullanıcılarında* ise bu değer ancak1 ila 4 puan olacaktır.

  büyünün önemli bir ayrıntı diğer büyülü güçlendirme etkileri ile beraber kullanılabilmesidir. bir alteration büyüsü olduğundan, büyünün etkisindeki bedenin normal bir kaslı bedenden hiç bir farkı yoktur.

  uzun bir konsantrasyon ve yapılma süresi gerektirir(1 turn). yapılması için büyücünün hedefe dokunmasını gerektiren strength, büyülü sözcükler, hareketler ve güçlü bir hayvandan(ayı, goril vs) alınmış ufak bir doku parçası(diş, kıl, deri parçası) gerektirir.

  (bkz: mage büyüleri)
 • bir role playerın power play dışında en gereksiz statı.
 • (bkz: uus mani)
 • tarot kartı:
  kartın tanımı: bu kart, waite destesinde, bu sırada yer alır. diğer destelerde, 11. sıradadır ama anlam aynıdır. kartta başının üzerinde, ölümsüzlüğün sembolü olan 8 sayısını taşıyan bir kadın görülür, bir aslanın ağzını kapatmaya çalışmaktadır. aslanın başından beline kadar sarılı bir çelenk vardır, bu sembol, sınırsız güçleri dahi yenebilen arzuların birliğini simgeler. bu anlam, tüm engellerin yok olması ve her tür karşıt etkinin ezilmesi şeklindedir. astrolojik yönden, terazi burcuna karşıttır. erkek özellikli ve hava karakterlidir.

  kehanet anlamı: kendini disipline sokmak, kuvvet ve dayanma gücü. enerji, manevi güçlerin kullanımı ve maddi güçlerin önüne geçilmesi. hareket, cesaret ve aşk nefreti. yüksek ideallerin dünyevi ihtirasları aşması. cömertlik ve ahlaki zafer. şartların ve yaşamın üstünlüğü. doğrunun güçlü olduğu inancı ve cesaretli olma. düşünsel güç.

  ters anlamı: maddi düşüncenin, manevi düşüncelere üstün gelişi. zalimlik ve gücün kötü kullanımı. uyuşmazlık ve düşünce ayrılıkları. bazı yorumculara göre, bu kartın ters anlamı yoktur, çünkü kuvvet her zaman güçlüdür.
 • dersinden (ce244) bir kez daha kalarak okulu uzatmama sebep olan, allahından bulası ders.
 • strictly catalog uygulanan ve ağzımıza sıcan ders, okul uzatma nedeni
  (bkz: ce224)
  (bkz: odtu insaat)
 • odtü makinada ; kazara kalınması durumunda direk olarak okulu 1 sene uzatan ilginç bi dersimizdir.
 • miamili nuclear valdez grubunun 1989 tarihli mükemmel albümü i am i'ın mükemmel şarkısıdır.

  you came to me a motherly song
  teaching me the right from wrong
  i can't understand why i feel this much
  i was hardly touched
  you gave me to the rising of eve
  a brand new world but i couldn't believe
  i can't understand why i feel this much
  i was hardly touched
  histories, prophecies
  what do these mean?
  faith is not enough
  give me strength
  so my heart keeps holding on
  every hour, everyday
  i search for you
  but you just tell me to pray
  i can't understand why i bleed so much
  i was hardly touched
  i see you there on my wall
  i'm wondering if you hear me at all
  i can't understand why i ask so much
  i was hardly touched
  heroes and rituals
  what do these mean?
  faith is not enough
  give me strength
  so my heart keeps holding on