şükela:  tümü | bugün
  • kibarca seni siksek bile sesini çıkartmamanı bekliyoruz diyen insan kaynakları çalışanıdır.
  • iş yapmayı minder üstünde dövüşmek olarak algılayanlara normal gelen kişidir.
    lakin saçma bir soru soran aptal bir kişidir.
    saçma soru sorduğunun, aptal olduğunun farkında olmayan kişidir de ayrıca.

bakınız şimdi:
    - stres altında çalışabilir misiniz makedon bey?
    + (kendinden gayet emin) kesinlikle.

evet, aksini ispat edebilen?
    ...
    yok... o halde:

- peki makedon bey, pazartesi gelin başlayın. hayırlı olsun.
    + teşekkürler.

makedon işe girdikten sonra da zaten stres altında çalışsa da olur çalışmasa da olur. ik'cı inandırılmıştır bir kere.
    haliyle bilemeyeceği, doğrulayamayacağı şeyleri sormaktansa karşısındakini anlamaya çalışsın ik'cı.

herkes anasının karnından yoğun stresle doğmuyor ama zaman içinde şartlar insanı alıştırabiliyor. senin şirketindeki strese de alışan çıkacaktır, alışamayan çıkacaktır.
    şirkette yaptığın iş de, %99 roket bilimi değildir. boş lafa gerek yok, iş yapmaya geldik.
  • kendinde gördüğün en zayıf özellik?

- asgari ücretli bir işe başvuru yapmak.

(bkz: zekayla alay eden sorular)
  • benim altımda çalışabilir misin diye soran ik'cıya kıyasla daha makul bir soru soran ik'cıdır.
  • meaili : şirket manyak dolu, ağzına sıçıcaz, hazır mısın buna ?
  • garipsenmesine şaşırdığım ik'cıdır.

bizdeki işçi ve emekçi kesimi sınıf bilinci olmayan çomarlardan oluştuğu için ik denen sömürü şebekesi pervasız oluyor. bu soruyu hep soruyorlar.bana da sordular,"yok çalışamam,iyi günler" deyip çıktım. benim bu tavrım onları rahatsız etmez,çünkü eşek çok. sigortası yatsın yeter düşüncesinde herkes.

insan kaynakları çalışanlarını bu hale getiren işçi ve emekçilerin kendisidir.millet temizlik işçiliği için gidip akp'den torpil arıyor.kimse sormuyor ki,bu sömürü düzeni niye var?