şükela:  tümü | bugün
1165 entry daha
  • sağ elimin işaret parmağının baş parmağa doğru olan yanı kaşınıyor. baş parmakla kazıyorum, ısırıyorum, parçalıyorum. deri kalkıyor, kızarıyor şiddete bağlı olarak. ama kaşıntı fiks. çok saçma.
  • sesimin titremesi..

streste değil de sinirlenince oluyor. aslında oldukça sabırlı biriyimdir ama o eşiğin aşıldığını titreyen sesimden anlıyorum..

her ne kadar;

“bak yine titriyor sesin,
    dur! yapma! sakin!
    yine pişman olacağın şeyler söyleyip yapacaksın”

diyerek telkin etmeye çalışsam da kendimi çoğu zaman başaramıyorum.
  • ben geçmişte çok utandığım bir anı düşündüğümde ses çıkartıyorum. çok ilginç geliyor bana deniyorum hatta yine aynı şey oluyor. kimse yok mesela etrafımda dakikalardır sessizim, çok utandığım bir olayı hatırlıyorum, ya o sırada konuyla alakalı bir iki kelime söylüyorum ya gülüyorum sesli ya da saçma bir ses çıkarıyorum

edit: 17 mesaj geldi. bir tanesi senin psikolojin bozuk diyor. 16 tanesi "aynısı bana da oluyor ve ben sadece bana oluyor sanıyordum, teşekkürler kendimi deli sanmamı bitirdiğin için" şeklindeydi. meğer ne çok aynı şeyi yaşayıp kimseye söylemeyen varmış
  • kalpte ek atımların hissedilmesi ile vuku bulan stres tepkimesi. ekstrasistoller sonrası bireyin stresi daha da artar dolayısıyla ekstrasistoller daha bir artar. kısır döngü şeklinde gider ta ki stres faktörü ortadan kalkana kadar
    (bkz: ekstrasistol)
  • göz çevresinde egzama atakları
  • -mide bulantısı,
    -düşünme yetisinin kaybedilmesi,
    -soğuk terler dökülmesi,
    -baş ağrısı,
    -sık idrara çıkma,
    -yemek yeme isteği vb.
  • aşırı kalp çarpıntısı,avuç içi terlemesi,ağız kuruluğu ve iştahsızlık.galiba anksiyete sorunum var. *
  • istisnasız sırtım ağrır, bunu psikolog bir arkadaşımla konuştuğumda bana şöyle demişti. bazen aldığım sorumlulukları o kadar kafaya takarız ki beyin artık onu somut bir şey olarak algılar var ağır bir yük taşıyormuşcasına tepki verir. tabi bu kişiden kişiye değişir ama bana mantıklı geldi.
  • normalden farklı bir kokuda ve hızda terleme. az önce araştırdım ve olağan bir şeymiş. strese girince normalden 30 kat hızlı terlermiş koltuk altları.
  • diş gıcırdatarak beraberinde ritim tutmak.
326 entry daha