şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: passiflora)
 • baş etmeyerek daha çabuk sonuç alınabilir belki de.

  bir video izledim ve aydınlandım diyemem ama her zaman kendimde fark ettiğim bir şeyin bilimsel olarak açıklamasını öğrenmiş oldum.

  sakin günlerde, çok fazla işimin olmadığı zamanlarda elimdeki tek görevi sallamam, tüm gün bitiremiyor olmam, fakat çözülmesi gereken birden çok karmaşık iş olduğunda bunları çok pratik yollarla, hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmam benim yeteneğim değilmiş. bu üzdü elbette.

  ama izleyin siz de. stresle başa çıkmak demek her zaman ortadan kaldırmaya çalışmak değilmiş.

  stresle başa çıkmamanın yolları
 • el işi.
 • okuduğum ve izlediğim kadarıyla farklı farklı insanların ve işi çözdüğünü iddia edenlerin buluştuğu 2 önemli nokta var;

  1. düşünce sistemleri; olaylara farklı açıdan yaklaşıp paniği ve vücudun maruz kaldığı baskıyı düşünce sistemiyle pozitife çevirmek ki yukarıdaki entry'de referans verilen konuşma aynı şeyi anlatıyor ve bunu da başarılı bir şekilde yapıyor.

  2. meditasyona zaman ayırmaları; ay ben şimdi kesin gülerimlerden geçip en az 21 gün süreyle günde 3 dakika bile olsa zaman ayırmak, sakin kalmayı öğrenmek, kafayı boşaltmak ve enerjiyi toparlamak beraberinde stresi yönetebilmeyi getiriyor. aslında bu da bir yerde düşünce sistemini değiştirmeye çıkıyor.

  stresi amacınız doğrultusunda itici bir güç olarak kullanın diyorlar.
  bu aile, iş vs gibi konularda işleyecektir.

  sadece memleketin hali ve toplu cinnet hallerinde ne yapmamız lazım, nasıl başa çıkarız konusunda ayrıca makale, video vs arıyorum. bizim tarafta iş avrupalının kadar basit işlemiyor zira. umarım onu da bulurum.
 • bence olmayan yöntemlerdir. şartlar değişmedikçe stresle yaşamaya devam edersin. e şartlar senin kontrolün dışında olduğuna göre yapacak hiçbir şeyin olmuyor ya da sınırılı kalıyor. dolayısıyla stresle başa çıkma yöntemleri diye bir şey yoktur.
 • metrobüste yanımda oturan genç kızın annesine bugünkü olaylar için üff bana ne, hiç kafamı takmayacağım, canımı da sıkmayacağım yaklaşımı örnek alınasıdır.
  (bkz: siklememek)
 • en buyuk problem hayatin arka plan muziginin olmamasi.

  formul : kulaklik takilir,ortama ve dusunceye uygun muzik secilir,beyin muzigin akisina birakilir ve bir klibin icinde oldugunuz hayal edilerek kendinizi akisina birakirsiniz.
 • stres ve başa çıkma yolları diye acar baltaş ve zuhal baltaş diye iki klinik psikoloğun (yamulmuyorsam) yazdığı bilimsel verilere dayalı ancak sıradan okuyucunun anlayacağı şekilde yazılmış çok güzel bir kitap vardı. ben zamanında faydasını görmüştüm en azından.