şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: hobarey)
 • öcünü almak için geri dönmek.*
 • sky televizyonunun yayınladığı ingiliz action dizisi, bütün cast ve senaryo tamamen james bond misali yapay ve göze bata bata ingilizlerin erdemleri hakkında.

  başroldeki abi iyi iş yapıyor ama kendi ailesi dağılmış, adama derler dünyadan önce kendi aileni kurtar diye. afganistan, zimbabwe, ırak ve britanya'nın kirli işler yaptığı her yerde geçiyor dizi.
 • bir ingiliz dizisi. eski bir sas komandosunun mi6'e katılarak yasadıgı maceraları anlatıyor. bazı anları sacma olsa da, genel olarak guzel bence.
 • ingliz sas komandoları ile gizli istihbaratı çerçevesinde gelişen olayların alatıldığı, chris ryan'ın aynı adlı romanından (bkz: bestseller) uyarlanan aksiyonu bol, 2010 yapımı ingliz dizisi.
  (bkz: chris ryan's strike back)
  baş rollerinde, the walking dead dizisinde de oynayan andrew lincoln ile star wars* da rol alan richard armitage yer almakta.
 • ikinci sezonda kadroyu neredeyse tamamen değiştirmiş olan dizidir.

  e ne anladım ben bu işten...
 • bir ingiliz yapimi olan dizi. sas komandosu bir adamin gorevleri ve hikayesi anlatiliyor. cok saglam sahneleri var. abartili yirmibin kursun sikma gibi sacma sahneler yok, inanilir en azindan izlediklerim boyle. iki bolumuyle sardi devamini getirmekteyiz. susuzlugumuzu giderdi.
 • özellikle 2. sezonunda iyice 24 tadı vermeye başlamış, ingiliz ordusunun section 20 adlı gizli birimince gerçekleştirdiği özel operayonları konu alan dizi. buna karşın başroldeki iki karakter ancak bir jack bauer etmiş denebilirse de temposu, aksiyonu göz önüne alındığında eğer öncesinde bir 24 bağımlısıysanız kesinlikle sizi tatmin edecek bir 2010 ingiliz yapımı. şu anki imdb puanı olan 7.8'i kendi türü içinde sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. ayrıca bir miktar şiddet, küfür-argo ve zaman zaman cinsellik içermektedir.

  6 bölümlük 1. sezonun ilk 2 bölümü ırak, sonraki 2 bölümü zimbabwe, son 2 bölümü ise afganistan temalı olarak 3'e ayrılıyor. dolayısıyla bu sezondan 3 ayrı film tadı alıyorsunuz. ikinci sezonsa şimdilik 10 bölüm ve tamamı project dawn olarak anılıyor. sky1 hd kanalında şu an 2. sezon 8. bölüm yayınlanmış durumda ve sezon finali yayın tarihi 21 ekim 2011 olarak belirtilmiş. ayrıca 3. sezon için 10 bölümlük onay şimdiden kanal tarafından verildi ve çekimlerine 2012'de güney afrika'da başlanacak.

  http://sky1.sky.com/strike-back

  http://www.imdb.com/title/tt1492179/
 • cumartesi günü saat 23'te fox'ta baslayacak olan dizi.