şükela:  tümü | bugün
  • turkiye'de acilirsa sonu fight club olacak isletmelerdir.
  • simdiye kadar bir kere gittim ama hic de onyargili olundugu gibi igrenc tipli abazan insanlarin takilip salyalarini saca saca kizlari izledigi gibi bir yer degildi. aksine gayet eli yuzu duzgun insanlarin kizli erkekli gruplar halinde geldigi, bir yandan ickilerini yudumlayip sohbet ederken sahnede de sanki canli muzik grubu varmiscasina kizlarin dans ettigi bir yerdi.

bundaki etken sanirim yurtdisinda kadin/erkek ciplakliginin ya da seksin bir tabu ya da meta olmamasi. yani ciplak kadin ya da erkek gormeye, ya da diger bir deyisle et izlemeye, acsan gunesli bir gunde englischer garten'a gidersin ciplak guneslenen insanlara bakarsin madem durum o kadar vahim.

ha bir de belki benim sansima ama isletmenin calisanlarinin secimine verdigi onemi takdir ettim...
  • simdiye kadar iki kere gittim, birinde ayiktim, oteki ise mardi gras zamanindaydi new orleans'ta, dolayisiyla alkol duvari halaylarla asilmisti. sarhos gitmenin sart oldugu yer diyelim. fakat sarhos da ayik da olsan ben hayatimda daha surreel bir yer gormedim. kafan bi milyon, buna ragmen ortamin tuhafligi insana hayati sorgulatmaya basliyor, baya enteresan.
  • sanıldığının aksine, türkiye'de, özellikle istanbul'da bolca mevcut. girişler biraz pahalı oluyor tabi. yoksa, aksaray'da bile striptiz kulübü dolu. bak, etiler, tarabya vs gibi yerleri hiç söylemeye gerek duymadım dikkat ederseniz...

müsadenizle entry'mi "pis fakirler, neyinize striptiz sizin" diyerek bitirmek istiyor, viskimden aldığım yuduma kahkalarımla eşlik ediyorum...
  • (bkz: magic mike)
  • ilk kez bu yaz gittiğim ve tahminlerimin aksine ilginç bir şekilde hemen önünüzde striptiz yapan, dans eden kadınların hiç de tahrik edici gelmediği bir ortam sunan kulüp. bunun yerine daha çok arkadaşlarla gidilip "hımm şunun da memesi güzelmiş", "aa bu da ne kadar kıvrak", "şu hatun da hoşmuş, gelse de kucak dansı yapayım mı dese" vs. şeklinde geyik yapılası bir ortam gibi geldi bana.

bir de gözlemlediğim kadarıyla bu mekanlarda içki satılmıyor, kendi içkinizi getiriyorsunuz. hepsinde böyle midir bilmiyorum ancak, gittiğim iki farklı eyaletteki iki farklı striptiz kulübünde de durum bu şekildeydi.

6 yıl sonra: 26/27 mayıs 2018'de 4 ayrı kulübe daha gitme şansım oldu. alkol olayı ilk gittiğim yerle (ya da eyaletle) sınırlıydı sanırım. bu hafta gittiğim kulüplerde gayet alkol satışı vardı. diğer görüşlerim sabit kaldı. ayrıca beni biraz üzen bir detay fark ettim. bu kulüplere gidip burada çalışan kızlarla sadece konuşmak isteyen, dışarıdan baktığınızda eli yüzü düzgün insanlar var. bu nasıl bir yalnızlıktır, bu nasıl bir çaresizliktir diye düşünmedim dersem yalan olur.
  • böyle de güzel bir filmi vardır.

http://www.sinemalar.com/…lm/173354/striptiz-kulubu
  • gittiklerimden en iyisi new york long island da yer alan (bkz: the scene lounge bar) dır.