şükela:  tümü | bugün
  • adam belçikalı, fransızca konuşuyor, hollandalı ismi var, zenciye yakın melez, renkli gözlü, yetenekli. yani bu adamdan tabiki sıradan olmayan eserler çıkacak ve çıkıyor.
  • bu adamın müziklerinin altındaki hüzünde "doğma büyüme" brüksel'li olmasının payı (hatta aslan payı) yoksa ben de bir şey bilmiyorum (bir de babasından uzak yaşamış küçükken, onla yarışırlar).

brüksel sen adamı verem edersin, kanser edersin, işte kırk yılda bir de belki stromae edersin. onu iyi etmişsin ama aferin.
  • sahne adı 'verlan' koduyladır. maestro kelimesindeki harfleri yer değiştirerek yani.
  • belcika-ruanda kökenli 24 yasindaki (bkz: migrant). adi stro-maij hecesiyle okunan müzisyen, fransiz müzik listelerini saladiktan sonra simdi almanya listesine 3. siradan giris yapti.
    elektro-house stilindeki hitiyle avrupada listelerin basina yerlesti.
    sound programlari-efektleri ile arasi iyi olan bilgisayar müzik jenerasyonundan bir eleman.
    parcasinda günümüzün stresli bol sorunlu hayatini islemis.
    birak dans edelim nakaratindan önce isinden , esinden, cevresinden yedigi kaziklara karsilik gel dans edelim derken sanki hicte cekiniyormus gibi durmuyor bu arkadas .! kendini bir anda barda buluyor israrla dayanamayip iciyor sonra hop kendini sehnede sarki söylerken filan buluyor, peki canimcim niye bu kadar dertlendin ki simdi ?? diye soruyorum kendsisine.
    neyse müzik klibini gecip yeni calismasinin mart ortalarinda cikacagi duyurulmus stomae'e basarilar dliyorum ...
  • şahsımı fransızcaya başlatmış muhteşem sanatçı. fince konuşsa finceye de başlardım bence büyük iktidar gücü var.
  • ünlü olmasına rağmen fiat 500'e binen, arabasında taboule yiyen mütevazı adam.
    (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=tgv9tnwi_le)
    her şarkısı için bir karakter yaratan ve bu karakteri sadece kliplerinde kullanmayıp, şarkısını her söylediğinde o karakteri canlandıran, formidable için sarhoş, papaoutai için balmumu heykel, tous les memes için yarı kadın olmaktan çekinmeyen adam.
    (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=rt90buqj9sw)
    şarkılarını çıkarmadan minik dersler halinde normal hayatından kesitler sunan adam.
    son zamanlarda gördüğüm duyduğum en yetenekli adam.
  • papaoutai gibi muhteşem klip ve şarkı sonrasında kimdir nedir diye baktığımda alors on danse 'la karşılaşınca şaşırdığım, gayet başarılı ve oldukça da sempatik kişilik. belli ki geliyo gümbür gümbür. beni kazandı mesela.
    sevgiler stromae..
  • kokuşmuş dizi ve filmlerden karizmatik* bir karakter seçip seçtiği karakter olabilmek için onu diğerlerinden farklı kılan elinde avucunda neyi varsa törpülemekten topak topak kalmış, üniversitede okurken; ilerde gününün 12 saatini floresan altında şık bir takım elbiseyle prestijli bir şirkette çalışmayı, altında çalışan ne kadar kadın varsa hepsiyle yatmayı, zihnini açmak için daha fazla uyuşturucu kullanmayı, daha fazla çalışarak daha fazla para kazanmayı hayal eden insanlarla dolu, artık dejenere olmaktan bitmiş böyle bir toplumda, figürlerindeki uzunluk oranı diğerlerine hiç benzemeyen astigmat ressam el greco'nun resimleri gibi biriciktir.
  • olmuş bir sanatçı, nev-i şahsına münhasır insan. insan istiyor ki daha çok şarkı yapsın sabah akşam dinleyelim.

o formidable diye haykırırken ben burada eğildim büküldüm. benzer bir durumu sia'nın chandelier'ı ile yaşamış, neredeyse avizelerde sallanmıştım ki, allahtan evde avize yok.
  • house 'llelujah parçasına klaas'ın yaptığı mix tutacak.

http://www.youtube.com/watch?v=nxm25j80rjm

edit: tutmadı.*