şükela:  tümü | bugün
  • spor, tiyatro ve konser biletlerinin ebayi.

ticketmasterdan farki saticinin aynen ebayde oldugu gibi 3. sahis kisiler olmasidir ki bu sayede normal degerinden daha ucuza bilet almak mumkun olabilir. bilet fiyatlarinin ustune %10 komisyon alir ve de fedex gonderim icin $10-$15 arasi para isterler. biletlerin adrese teslimini degil de pick up secenegini secerseniz de $15 isterler.

(bkz:http://www.stubhub.com/)
  • yasal karaborsa sitesi. an itibariyle 300$'lık madonna konser biletine 3500$ fiyat isteyen hayvanların bulunabildiği site.

sanatçılar da ayrıca komisyon alırlar bu bilet satışlarından. madem pahalı alan var bundan da gelir elde edelim der, çanak tutarlar bu organizasyona..

sonra bikbik ötenleri vardır belgesellerinde "sahne önünde paralı işadamları oluyor hep ellerinde blackberryleriyle, çok sıkıcılar" diye (bkz: i'm going to tell you a secret)..

ne diyelim.. pes..
  • henuz daha ucuza bilet sattigini gormedim.
    hep hadi bir ihtimal diye giriyorum bakiyorum; en ucuz bilet normal fiyatinin 2 kati civarinda oluyor.
    insani serbest birakinca ne kadar hayvanlasacaginin acik kaniti ayrica.
    biraz gerizekali ayraci gibi geldi bana ama eminim vardir daha ucuza alan.
  • ozellikle spor maclarina bilet alirken kullandigim site ama birkac kez sanat gosterileri icin de kullandim. oncelikle size verdigi fiyat neyse o, ticketmaster gibi sonradan komisyon eklemez. musteri hizmetleri de iyidir. gecen yilbasi ny'ta rockettes'leri seyretmek icin biletimizi aldik bunlardan. neyse gosteri gunu nytayiz bir telefon/e-mail size sattigimiz biletin gecersiz olma olasiligi cok yuksek, arayin bizi degistirelim. neyse ny'ta bunlarin ofisi var, gittim, 5 dakika suremedi, sizi upgrade ediyoruz dediler, normalde bizim bilet tavan arasina yakin bir yerdendi radio city hall'da, yeni biletler sahneye 8-10 sira mesafeden. helal olsun dedim, haber vermeseler oraya kadar gidip kapida kalabilirdik.

neyse simdi buradan spor bileti alacak olanlara tavsiyem eger zamaniniz el veriyorsa gideceginiz maca haftaici gidin ve biletinizi macin oynanacagi gun ogleden sonra falan alin. dogrudur yaptiklari karaborsacilik tamamen, sezon karti olan birinin mac biletini alip kaziklamaya calisiyorlar size ancak bilet satilmiyorsa macin oynanacagi zamana saatler kala yavastan dusurmeye basliyorlar fiyatlari. bu yuzden normal fiyatindan cok daha ucuza almaniz muhtemel bu biletleri. bir kac kez 40-50$ civarinda nerdeyse courtside seviyesinden celtics macina bileti aldim bu yolla. ama zamaniniz yoksa ctesi/pazar gunku lebron'un oynadigi bir maca bilet alacaksaniz kacariniz pek yok, bayilacaksiniz normal fiyatin cok uzerinde bir ucret.
  • uzak durulması gereken site. bunun yasallığı veya kanunsuzluğu konusuna girmeyeceğim. bu site açık açık "karaborsayı" alenileştiriyor. ve işi acıklısı yapılan iş legal kağıt üzerinde. alan razı satan razı mantığı ile hareket ediyor. sitenin kullanım koşullarını okursanız görürsünüz.

aklı olan uzak dursun. kargo ile gönderilen bilet sahte bile olsa tüm sorumluluğu bilet alış verişi yapanlara yıkıyor. siz siz olun bulaşmayın bu katakullilili siteye. bir konsere veya maça da gitmeyiverin. eksik kalsın.

edit: bu orospu çocukları satışa çıkmayan biletleri bir şekilde buradan satıyor. kombine felan değil direk tezgah. 50 liralık bileti 100 satıyor yetmiyor hani diyor ya işlem ücreti yok, 22 kaatta işlem parası alıyor. uzak durun bu siteden.
  • adını ilk defa az önce, gelişigüzel bir google araması yaparken gördüğüm site. güvenilirliği hakkında objektif bilgiye ihtiyacım var; nitekim benim için çok önemli bir bileti sadece burada bulabildim ve şayet alırsam akabindeki 2 dakikada uçak biletlerimi de şlak diye alıp mikemmel bir gezi planlamak üzereyim. bilet elde patlarsa sıkıntı büyük.

edit: ben bileti almadim o zaman, ama sozlukten bir yazar sorunsuz bir alisverisi oldugunu soylemisti.
  • paranızla rezil olabileceğiniz bir e-bilet sistemi. kargo ile gönderilecek olan biletlerimin e-bilete dönüştüğünü son anda söyleyen firmadır kendileri. paramı iade etmediler. sakın ola bu firma ile alışveriş yapmayın.
  • makul fiyattan gişe biletinin altına satışa çıkardığım bileti (aynı kategoride en ucuz bilet 2 katı fiyata satılıyor) günlerdir listede göstermiyor. nedenini sorduğumda ise herhangi bir cevap vermediler. ticketbis ile herhangi bir sıkıntı yaşamamıştım ama bu yalan dolan bir oluşummuş, bir daha asla.
  • stubhub'dan alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, şok geçirmemeniz için bilmeniz gereken birkaç şey var. onları paylaşmak istiyorum.

bu siteden bir bilet satın aldığınızda paranız o an kesilir. saniyesinde gider. ancak biletinizi satıcı ne zaman gönderirse o zaman alırsınız. bu site aracıdır. biletle ilgili bir sorumlulukları olmadıklarını söylerler. hatta kullanım sözleşmesinde, "gösterinin iptali durumunda stubhub'ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır." gibi fantastik bir madde dahi bulunmaktadır.

satıcı, isterse biletinizi son gün gönderir isterse maçın başlama saatinden 5 dakika önce gönderir. isterse hiç göndermez. (ancak bu durumda para cezası alıyor)

eğer satıcı biletinizi göndermezse veya başka bir problem çıkarsa 20 iş günü içinde paranızı iade edeceklerini söylerler.

yani diyelim ki siz bir maç bileti almak istiyorsunuz. garanti olsun diye 10 gün önceden almaya karar verdiniz. ancak biletle ilgili bir problem yaşanması durumunda paranıza 1 ay el konması ihtimali bulunuyor!

bakın şikayetvar.com'da belki yüzlerce şu şekilde şikayet var. hadi yüzlerce demiyelim ama gerçekten çok var. tüm şikayetlere otomatik olarak "satıcınıza durumu hatırlatacağız" diyorlar. yani şikayetvar.com'a yazılmasa satıcıya durumu hatırlatmayacaklar.

ana sorun nedir biliyor musunuz? bu arkadaşların doğru düzgün müşteri hizmetleri yok! siteye girdiğinizde ulaşabileceğiniz bir telefon numarası göstermiyorlar. şikayetiniz neyse "mesaj" yoluyla yazıyorsunuz artık ne zaman okuyup cevap verirlerse...

verdiğim linkteki gibi bir mağduriyeti ben de yaşamak üzereyim. 4 gün önce bir futbol maçına bilet satın aldım. maçın başlamasına 2 saat kaldı ama satıcı hala biletimi yüklemedi. sabahtan beri mail atıyorum, siteden yazıyorum ama hiçbir şekilde cevap yok.

benim maçın oynandığı stada gitmem zaten 1 saat sürüyor. ben bu belirsiz durumda stada gitme riskini neden alayım? o kadar yol gidip ya biletsiz kalırsam? ayrıca ben son dakika bileti almadım. neden ben biletimi son dakikaya kadar bekleme riskini almak zorunda oluyorum?

rezalet.