şükela:  tümü | bugün
  • spor, tiyatro ve konser biletlerinin ebayi.

ticketmasterdan farki saticinin aynen ebayde oldugu gibi 3. sahis kisiler olmasidir ki bu sayede normal degerinden daha ucuza bilet almak mumkun olabilir. bilet fiyatlarinin ustune %10 komisyon alir ve de fedex gonderim icin $10-$15 arasi para isterler. biletlerin adrese teslimini degil de pick up secenegini secerseniz de $15 isterler.

(bkz:http://www.stubhub.com/)
  • bugün itibariyle şöyle bir gelişme oldu. okumakta fayda var. entrynin öfkeyle yazılmış kısmını siliyorum. okuyanlara faydalı olacağını düşündüğüm kısım kalıyor.

stubhub nedir? yasal karaborsa sitesi. satıcı var, alıcı var, bunlar aradaki güvenliği sağlayıp komisyon alıyorlar.

alıcıysanız siz biletinizi satın alıyorsunuz. isterseniz 10 gün önce satın almış olun, hesabınızdan paranız çıkıyor ancak satıcının keyfi ne zaman isterse biletiniz o gün geliyor. son güne, hatta son saniyeye kadar gelmeyebiliyor.

tüm bu süreç esnasında da stubhub'dan hiçbir geri dönüş yapılmıyor. (bir tek pasolig için tc numaramı sordular. o kadar)

benim 4 gün öncesinden satın aldığım biletim hiç gelmedi. hatta sonradan öğrendiğime göre, benim satın aldığı bilet gerçekte satışa bile sunulmamış. deplasman bileti satın almıştım. ama o maçın deplasman biletleri benim satın aldığım günden 2 gün sonra satışa sunulmuş. satıcı kafasına göre fiyat sallamış, koltuk sallamış, siteye ilan koymuş. karaborsa olduğu için böyle ihtimaller var.

firmanın en büyük sorunu; bu arkadaşların ulaşılabilir bir telefon numaraları yok. ya sitelerine yazıyorsunuz ya da mail atıyorsunuz. ben maç günü sabahtan akşama kadar ikisini de defalarca kez yaptım ve hiçbir şekilde cevap vermediler. 21.45'teki maçın başlamasına 2 dakika kala, "satıcı biletinizi yüklememiştir. paranız iade edilecektir." şeklinde mesaj attılar.

tamam biletim gelmeyecek olabilir, aksaklıklar olabilir sonuçta siz, satıcıya göre hareket ediyorsunuz yapabileceğiniz bir şey yok. ama bunun haberi maçın başlamasına 4 dakika kala mı verilir? satıcıyla hiç mi iletişim kurulmaz? belki ben başka şehirden geliyorum maçı izlemeye. ne olacak bu durumda? iletişim ömeli.

bu siteden alışveriş yapıp sorun yaşayanların çoğunluğu, siteyi ilk kez kullananlar oluyor. çünkü insanlar google'da en üstte çıkınca biletix tarzı bir site olduğunu düşünüyorlar. hayır öyle değil. bilet alırken burayı kullanmak isteyenlere tavsiyem, son dakika bileti, online bilet gibi ibarelerin ne anlama geldiğini öğrenip ona göre hareket etmenizdir.
  • resmi karaborsacılık yapan site.
    google'a gs-kasımpaşa bilet yazdım ve bu çıktı.
    adamlar aleni bi şekilde biletler satışa çıkmadan bilet satıyoruz diyor.
    siteye tıkladığımda etkinlik seç gibi seçenekler var. ve satışa çıkmamış biletin muhtemel fiyatın üzerinde bir fiyatla satış gerçekleştiriyorlar.
    bu nasıl olabiliyor anlamış değilim.
    hiçbir resmi organdan satışa çıkmamış, duyurusu dahi yapılmamış biletleri üzerine kar koyarak nasıl satıyor bunlar?..
    ben böyle rezil iş görmedim. tff-passolig,hükümet bu olaya acil etmalı ve derhal kapattırılması lazım bu sitenin.
  • tuttuğumuzu öpelim sitelerinden bir tanesi. satın aldığın bilet ortada yok, seninle iletişime geçen biri yok, parayı geri verip vermeyecekleri meçhul, yeni nesil karaborsa sitesi.

bjk monaco maci icin aldigim iki adet biletin akibetini sabahtan beri merak ediyorum. mac yarin ve arkadasim ankaradan gelecek. ortada bilet milet yok velhasil. simdi ben adama dedim ki gelme. e bu adamlar maca 5 dk kala buyrun biletleriniz dese bunun yasal bir dayanagi olmali. e arkadas yola ciksa mac saatine 5 dk kala bilet yok buyrun paranizi dese afedersin de sikerler öyle işi. bu durumu daha önceden yaşayan suserlerden biri bilgilendirse cok sevinirim. bu biletler geliyor mu gelmiyor mu?
  • uzak durulması gereken site. bunun yasallığı veya kanunsuzluğu konusuna girmeyeceğim. bu site açık açık "karaborsayı" alenileştiriyor. ve işi acıklısı yapılan iş legal kağıt üzerinde. alan razı satan razı mantığı ile hareket ediyor. sitenin kullanım koşullarını okursanız görürsünüz.

aklı olan uzak dursun. kargo ile gönderilen bilet sahte bile olsa tüm sorumluluğu bilet alış verişi yapanlara yıkıyor. siz siz olun bulaşmayın bu katakullilili siteye. bir konsere veya maça da gitmeyiverin. eksik kalsın.

edit: bu orospu çocukları satışa çıkmayan biletleri bir şekilde buradan satıyor. kombine felan değil direk tezgah. 50 liralık bileti 100 satıyor yetmiyor hani diyor ya işlem ücreti yok, 22 kaatta işlem parası alıyor. uzak durun bu siteden.
  • henuz daha ucuza bilet sattigini gormedim.
    hep hadi bir ihtimal diye giriyorum bakiyorum; en ucuz bilet normal fiyatinin 2 kati civarinda oluyor.
    insani serbest birakinca ne kadar hayvanlasacaginin acik kaniti ayrica.
    biraz gerizekali ayraci gibi geldi bana ama eminim vardir daha ucuza alan.
  • resmi biletler satışa sunulmadan site üzerinden bilet gösteren site. ben bunu biletix gibi bir site sandığımdan türkiye-izlanda maçına bilet aldım tanesi 110 liradan iki tane. bugün öğrendim ki tff shop'da biletler satışa çıkmamış bile. biletin asıl fiyatı ise 15 liradan başlıyormuş. şok oldum, sapıyla girdi anlayacağınız. başka birine satmak istesem, biletin ne zaman geleceği de belli değil zaten. kesinlikle alışveriş yapmayın.
  • eurobasket sebebiyle tanıştığım ve kendimi aptal ve yaşlı hissettirerek moralimi bozan site. google aramasında en üstte çıkınca direkt tıkladım ve bilet satın aldım. zaten final maçına 1 gün kalmış, bilet kalmaz korkusu da var. meğer 2. el bilet satışı sitesiymiş. asıl biletler ise şu an biletix'te çok daha ucuz. yazıklar olsun, ne diyeyim. hem bu tuzağa düşen bana, hem de tükenmemiş biletleri pahalıya satan satıcılara...
  • müşteri memnuniyetine önem veren firma. (en azından bana öyle davrandılar.)

etkinliğin yapılacağı tarihten 4 gün önce satın aldığım biletin iptal olduğunu son dakika haber verdikleri için şöyle bir entry girmiştim. stubhub'ın sitesinden de yaşadığım olayı anlatan birkaç ingilizce form ve anket doldurmuştum.

bu olayın ardından * paramı iade ettiler. buraya kadar her şey normal taa ki, geçen hafta ispanyol kaynaklı bir adresten aynen şöyle bir mail alana kadar:

"zararını karşılamanın ötesinde, yaşadığın olumsuzluktan dolayı en içten özürlerimizi kabul etmeni dileriz.

çünkü stubhub ailesi olarak bizim için en önemlisi, spor, müzik veya tiyatro severlerin, istedikleri etkinliklere güvenli ve kolayca bilet almasını sağlamaktır. osmanlispor - galatasaray biletlerin için ödediğin ücretin tamamını iade etmekle birlikte, 50 euro miktarında ekstra bir ödemeyi yaşadığın olumsuz durumu telafi etmek adına hesabına yatıracağız."
  • bileti alıyosunuz almasına ve sonra ne bir bilgi ne bir iletişim umrunda olmayan online etkinlik mağazası. online destek bölümünde robotla yazışıyosunuz ve bi zahmet bir temsilci sizle ilteişim kurmuyor. bir de dünyanın en büyük falan diyolar vay amk.