şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eurobasket sebebiyle tanıştığım ve kendimi aptal ve yaşlı hissettirerek moralimi bozan site. google aramasında en üstte çıkınca direkt tıkladım ve bilet satın aldım. zaten final maçına 1 gün kalmış, bilet kalmaz korkusu da var. meğer 2. el bilet satışı sitesiymiş. asıl biletler ise şu an biletix'te çok daha ucuz. yazıklar olsun, ne diyeyim. hem bu tuzağa düşen bana, hem de tükenmemiş biletleri pahalıya satan satıcılara...
  • müşteri memnuniyetine önem veren firma. (en azından bana öyle davrandılar.)

etkinliğin yapılacağı tarihten 4 gün önce satın aldığım biletin iptal olduğunu son dakika haber verdikleri için şöyle bir entry girmiştim. stubhub'ın sitesinden de yaşadığım olayı anlatan birkaç ingilizce form ve anket doldurmuştum.

bu olayın ardından * paramı iade ettiler. buraya kadar her şey normal taa ki, geçen hafta ispanyol kaynaklı bir adresten aynen şöyle bir mail alana kadar:

"zararını karşılamanın ötesinde, yaşadığın olumsuzluktan dolayı en içten özürlerimizi kabul etmeni dileriz.

çünkü stubhub ailesi olarak bizim için en önemlisi, spor, müzik veya tiyatro severlerin, istedikleri etkinliklere güvenli ve kolayca bilet almasını sağlamaktır. osmanlispor - galatasaray biletlerin için ödediğin ücretin tamamını iade etmekle birlikte, 50 euro miktarında ekstra bir ödemeyi yaşadığın olumsuz durumu telafi etmek adına hesabına yatıracağız."
  • bileti alıyosunuz almasına ve sonra ne bir bilgi ne bir iletişim umrunda olmayan online etkinlik mağazası. online destek bölümünde robotla yazışıyosunuz ve bi zahmet bir temsilci sizle ilteişim kurmuyor. bir de dünyanın en büyük falan diyolar vay amk.
  • 5 aralık tarihindeki barcelona- sporting lisbon maçına bilet almayı düşündüğüm sitedir. açıkçası entryler beni biraz korkuttu. daha önce deneyimlerine binaen tavsiye verebilecek yazarların yeşillendirmesini beklerim.
  • tuttuğumuzu öpelim sitelerinden bir tanesi. satın aldığın bilet ortada yok, seninle iletişime geçen biri yok, parayı geri verip vermeyecekleri meçhul, yeni nesil karaborsa sitesi.

bjk monaco maci icin aldigim iki adet biletin akibetini sabahtan beri merak ediyorum. mac yarin ve arkadasim ankaradan gelecek. ortada bilet milet yok velhasil. simdi ben adama dedim ki gelme. e bu adamlar maca 5 dk kala buyrun biletleriniz dese bunun yasal bir dayanagi olmali. e arkadas yola ciksa mac saatine 5 dk kala bilet yok buyrun paranizi dese afedersin de sikerler öyle işi. bu durumu daha önceden yaşayan suserlerden biri bilgilendirse cok sevinirim. bu biletler geliyor mu gelmiyor mu?
  • 25.11.2017 tarihli malatyaspor-beşiktaş maçının 7.5 tl'lik biletlerini an itibariyle 392 tl'den satmaya çalışıyorlar. tarihe not düşülsün....
  • maç bileti alırken dikkatli olmanız gereken platform. mesela galatasaray - fenerbahçe maçı için bilet alacaksınız diyelim. fenerbahçe passolig kartınız var ve galatasaray tarafından bilet aldınız. işte bu aşamadan sonra geçmiş olsun çünkü fenerbahçe kartınızla galatasaray tarafına giremeyeceğiniz için bileti ya da kombinesini devredecek kişi size devir işlemini yapamaz. passo sitesi hata verecektir. satılan bilet iade olmayacağı için paranız boşa gider. passolig süreniz bitmiş ve uzatmamışsanız da aynı şey geçerli. bilet almadan önce lütfen bu ayrıntılara dikkat edin. aksi takdirde alıcı hem paranızı almış olur hem de maçı izler. özetle bilet almadan önce passolig kartınızın süresini uzatmayı unutmayın ve hangi takımın passolig kartı varsa maç için uygun olup olmadığını kontrol edin.
  • alışveriş yapmamanız gerektiğini tavsiye ettiğim bir kurum. etkinliklerde oluşan bir iptal durumunda paranızı iade ettiklerini dile getiriyorlar. sadece dile getiriyorlar ama sonrasında ilgi yok.

(bkz: yeni nesil dolandırıcılık)
  • 2 hafta önce galatasaray maç bileti almıştım, 2 gün içinde biletim passoligime aktarıldı hiçbir sorun yaşamadım. dün yine maç bileti aldım, herhalde bu gün passolig kartıma aktarılır diye düşünürken dün akşam girdiğiniz bilgilere kayıtlı passolig bulunmamıştır, bu tamamile alıcıdan kaynaklı olduğu için ücret iadesi yapılamaz falan gibisinden bir mail atmışlar. şimdi 23 aralık 2017 stubhub rezaletiaçmak istemiyorum ama bu rezalet değil de nedir. doğru dürüst çalışan canlı yardımları da yok, maile cevap attım, cevap gelir mi gelmez mi koca bir soru işareti.

edit-gece bir takım maillerden sonra bu sabah biletim passoligime aktarıldı.
  • fenerbahçe erişimin engellenmesine ilişkin başvuru yapmış.
    "sezonun geride kalan bölümünde ülker spor ve etkinlik salonu’nda oynanan fenerbahçe doğuş maçlarında, bir bilet satış platformu olan stubhub isimli internet sitesi üzerinden alınan biletlerden ötürü birçok kez mağduriyet yaşandığı tespit edilmiştir."

http://www.fenerbahce.org/…etay.asp?contentid=58696