şükela:  tümü | bugün soru sor
  • duvar delme islemine girismeden once evin iskeletinde kullanilan direkleri efenime soyliyim boyle elektrik kablolarini falan bulmaniza yarayan bir cesit sensor.
  • faydalı bir alet. amerika ve kanada'da duvarlar genelde alçıpan olur, iskelette ise yaklaşık 5cm genişliğinde, 40cm aralıklı tahtalar olur. duvara televizyon, ayna, raf gibi ağır eşyalar asılması gerektiği zaman vidalar alçıpana denk gelirse duvar dayanamaz, yıkılır. tahtaya denk getirmek gereklidir ama dışardan bunu anlamak çok zordur, ustalık gerektirir. işte stud finder denen bu alet elektronik olarak duvarın altındaki tahta sütunları bulur.
  • ozel bir elektronik sensor almadan kuvvetli bir miknatistan yapilabilecek sey. aslinda bu stud finder dediginiz sensorlerin cogu 2-by-4 denilen 5cm'e 10cm'lik tahtalari (stud) bulmaktan cok, o tahtalara cakilan kocaman civileri bulmaya yarayan seylerdir. bir tane civiyi buldusaniz gerisi kolaydir. civiyi de kuvvetli bir miknatisi duvar uzerinde dolandirirak sak diye bulursunuz. ben amazon'dan su mereti almistim, miknatisli. tavsiye ederim.