şükela:  tümü | bugün
  • arkasindaki beyinleri ve kodunu oturup arastirdim biraz, bulduklarim tamamen subjektif olmakla beraber kesinlikle yatirim tavsiyesi degildir.

1. github hesaplarini inceledim, bence kodlar tamamen tirt, cogu bombos ve hatta daha 2-3 gun onceye kadar initial commit bile yokmus, ozellikle react ile yazip cizdikleri bi proje var, ulan hadi ogrencisiniz de bari gotunuzle kod yazmayin amk.

https://github.com/studentcointeam

2. mentor olarak andrew phd nickli bir var, standford university yaziyordu altinda, ilgimi cekti arastirdim,

sanki cvimde stanford uni olsun aga! demis de gitmis sanirim 1 yildan bile kisa suren bir egitim almis. isin daha da ilginc tarafi 'top500 innovators science management commercialization program' adli programin, stanford ile bir iliskisini bulamadim. daha cok polonya ile ilgili sonuclar cikti. (bahsetmeye gerek yok, arkasindaki beyin takiminin cogu polonyali)

https://www.linkedin.com/in/andrzejkusmierz/

3. gercekten ilgi ceken siteleri ve beyin takimi var, daha detayli arastirmak gerekiyor, ama suanda sanki biraz fazla overvalued olmus gibi.

4. anlamadigim noktalardan biri de, neden farkli farkli domain aldiklari? mesela studentcoin.app, studentcoin.education, studentcoin.org vs gibi.

5. aslen kodu yazan cocugu sitelerindeki core team a bile eklememisler :d

https://github.com/gorbak25
  • erc-20 ve coin öyle mi? hmm.. 2016'dan beri kripto paralar ile ilgileniyorum ve erc-20 token olmasına rağmen ismine bilmem ne coin denilen projelerin tuttuğuna şahit olmuşluğum yok. sizin bu orada kullanılacak burada kullanacak dediğiniz student coinin altyapısı ethereum ve waves, kendine ait bir ağı bile yok 2017'de fikri bulunmuş ve ne hikmetse 2021'e gelmiş olmamıza rağmen ne mainnet ile ilgili bir gelişme var ne elle tutulur somut bir örnek anca token satmışlar. böyle uçuk kaçık bir projeye girmeyi düşünüyorsanız önce kendi ağı var mı buna bakın. şöyle bir geçmişi tarayın ve çok sağlam denilen uçacak kaçacak denilen projelerin sonuçlarına bir bakın.
  • projesi ve ekibi sağlam olmayan herhangi bir coin yok arkadaşlar. dolandırıcılık kolay bir iş değildir.
  • bugün kucoin ile başlayacak ve ilk adımı atacak coin.

projesi itibariyle bu entry sonradan çok değerlenecek
  • üniversitelerle tek bağı sanıyorum ki adında student geçmesi.
    ben başka bir bağ bulamadım.
  • burdaki dilencileri ciddiye almayin.
    bir ay kadar önce yaklasik 800 dolarlik bu coinden aldim burdaki bir zirtonun ref linkiyle.

ben %5 kazanirken o %30 bonus aldi bir tesekkur bile etmedi.

ben üzüldüm sahsen adama oturduğu yerden 200 küsür dolarlik bonus kazandirdiğima.

onun kazanacagi miktarin bu denli yüksek oldugunu bilseydim yapmazdim hiç.
  • sanki 3-5 tane universite veledinin "nasil para buluruz da kampüsteki ponpon kızları pompalarız? " sorusuna çözüm amacıyla yaptıkları proje gibi geliyor.
  • hiç bi işlevi olmadığını düşündüğüm tamamen ref bonusu icin yayılan coin.
    (bkz: saadet zinciri)
  • birileri var ki, her coinde şaşmaz, bakıyorlar gündeme giriyor coin, hemen hesap açıyor, coin falan hikaye, bazısı hiç almıyor kendi cebinden bile, ancak;
    adam 2 dakika beklemeden ref linkini kopyalıyor anında yapıştırıyor acımıyor. ya kardeşim yeter ya yeter allah kitap aşkına yeter ulan he gülüm yüzde 5 fazla alacaksın sen de evet helal olsun lan sana sırayla giriyorlar.

sözlükte başka bir kısım açılsın artık bu ref dilenciliği için. başlıklar dolduruluyor boş yere.

edit: dalgalanmaların sebebi büyük ihtimalle 14 nisandaki fork olan coin.
  • herkesin rahatlıkla alabildiği coinlerdenden uzak durun. bu coini alıp kime satacaksın.