şükela:  tümü | bugün
 • fransiz sinema dergisi....istanbulda tanesinin 9700000trl oldugu fransa da ise 20 franc a satilip beni burda krizlere sokan dergi..birlesik basim dagitim grubuna sove sove bitiremedigim asmis otesi guzel 1 sene sonra cekilip gosterilcek filmler hakkinda bilgi veren roportajlariyla sapka cikarttigim dergi...son sayisinda harry potter la lotr in 16 sayfalik karsilastirma ve bilgi dosyasi var..kacirilamazzz
 • budapeste'de şehrin buda kısmında biraz şehir dışında olmasına rağmen cok şık ve (nispeten) yüksek gelirli macarların geldiği 3000 kişilik dans klübü. 2007 yılbaşında giriş ücreti 6000ft (25euro), biranın 700ft (3euro) olduğu mekan.
 • yearbook 1 albümleri 2007 yılının köşetaşlarından biri olan isveçli grup.out there,origin ve tabiki west side öne çıkan parçalar....
 • isveçli dan lissvik ve rasmus hägg'dan müteşekkil olan ikilinin ilk albümü yearbook 1 iskandinavya'da yayımlandı. 2007 sonunda albüm, 2 şarkısı çıkarılarak west coast adıyla okyanusun iki yanında piyasaya sürüldü.
  bence 2007'nin en heyecan verici isimlerinden biri studio. müzikleri indie pop, elektronica, dub, disko gibi türler arasında geçişler göstermekte. zaman zaman afro ritimlerinin de eklenmesiyle the cure'in 80'lerdeki hallerini, bazen happy mondays'i, zaman zaman da çok uç noktalara gitmeyen elektronik müzikçileri anımsatan tınılar. hiç boşu olmayan, her anı dolu dolu çok sağlam bir müzik bu.
 • yil icerisinde cesitli kereler ozel sayi "hors serie" cikartan fazlasiyla populer fransiz sinema dergisi. euro 2008 suresince cikarttigi hors serie koleksiyon sayisinin kapagina nicolas anelka ve monica bellucci'nin beraber pozlarini koymus sinema ve spor temasini islemistir.
 • köle tüccarı, eşcinsel, deli.. gizli ajan da olabilir, şair de, hem şair hem rimbaud da. philippe sollers, defalarca "bu roman nereye gidiyor?" diye sorar, cevap vermez. stüdyosundan kendi öz varlığına yazar. hölderlin deliyse, sollers de, her birini yakından tanıyan çok kişilikli bir akıllı delidir.

  "ne? rimbaud'nun, kötü bir daktiloda yazılmış olduğu için tanınmaz hale gelen illuminations'unun, fransız olsun olmasın bütün yayıncılara gönderildiğini ve her yerde oy birliğiyle reddedildiğini mi söylüyorsunuz? pekala, öyle olsun, ne olmuş yani? liselilerin ya da fitnecilerin kötü bir şakası, hiç önemi yok. kaldı ki her yerde, metroda bile rimbaud'nun fotoğrafları var. geçen yüzyılda küllerini panthéon'a aktardılar. o değildi de ne demek? kimdi öyleyse? erkek kardeşi mi? kız kardeşi mi? zaten bu konuda söylenmesi gerekenleri victor malraux söyledi. yoksa louis breton muydu? andré aragon? albert sartre? virginie duras? jean-paul camus? simone yourcenar? stéphane verlaine? fréderic mallarmé? paul char? antonin claudel? marcel céline? louis-ferdinand proust? guy ducasse? yoksa isidore debord muydu?"

  "yanlış tanınmaktan şikayet etmeyin."
 • oxymoron'ın uçurucu işlerinden bj the chicago kid destekli schoolboy q parçası.

  klibi
 • zorlu psm çatısı altında bulunan konser/parti vb etkinlik mekanı. içinde barı ve balkonu bulunsa da tuvalet ihtiyacı için salonun dışına çıkmak gerekiyor. ses ve ışık düzeni ise avrupa standartlarında.

  yine zorlu psm bünyesinde bulunan ve oturma düzenine sahip turkcell ile turkcell platinum sahnelerine göre konserler açısından bence daha tercih edilir düzeyde. nedeni hem ayakta dinleme serbestisi sunması, hem de aşırı büyük olmadığı için sahneye hakimiyeti ve sese doyum seviyesi görece daha tatmin edici.