şükela:  tümü | bugün
 • taksim'de 2004 sonunda açılan bir canlı performans mekanı..
 • (bkz: slayer)
  (bkz: live undead)
 • 24 aralık gecesi manga, kung fu ve gripinle açılışını yapan ve orada olanlara güzel bir gece yaşatan mekan. mekanın ferah ve geniş olması en büyük artıları, ama açılışı yapıcaz diye büyük ihtimalle bazı şeyler aceleye gelmiş, mesela duvarlar halen buram buram boya kokmaktaydı hatta gruplar soundcheck yaparlarken içeride hızlı bir biçimde badana yapılmaya devam ediliyormuş. ileride taksimin ideal eğlence mekanlarından olabileceği inancındayım.
 • 24 aralık gecesi manga konseri ile açılışını yapan mekan. ancak gerçekten de aceleye geldiği her halinden belliydi. bir türlü ayarı tutturulamayan ses düzeni ve tam grup sahneye çıkmışken yaşanan elektrik kesintisi akıllara sezaydı..
  özellikle de birkaç üniversitenin bir araya gelmesiyle düzenlendiğinin her anlamda insanın karşısına çıkması(konserlerden bir saat önce kapıda bilet alınabilecek ya da herhangi bir aydınlatıcı bilgi verecek kimseyi bulamamak, içeride alakasız tuhaf tiplerin kol gezmesi vb.); -üniversitede okurken bile-"üniversite partilerine gidilmemesi gerektiği" yolundaki içgüdülerin nedenlerini oldukça iyi anlattı. ancak manga sahne performansı hepsini unutturarak "iyi ki de burası açılmış hayırlısı olsun" dedirtti.
 • bir tanım, bir örnek vereyim diye düşünürken bbc yardımıma yetişip anlattıklarım doğrultusunda teşhisi koydu: patlak mekan. yani her şey sorunlu. yukarıda, 24 aralık'ta grup sahnedeyken elektriklerin kesildiğini anlatıyorlar, anlaşılan bu bir gelenek olma yolundaymış mekanda haberimiz yokmuş. yılbaşı gecesi 1.5 saatlik elektrik kesitisi yaşayan bir mekandır bu stüdyo live. üstelik, ses düzeni o kadar kötüydü ki, şarkılar sırasında arka planda karatahtaya birinin tırnaklarını sürttüğünü hayal edebiliyordunuz. elektrik kesintisi yüzünden saatlerce geç sahne alan esas oğlanlar* da "bu sahnede gerçekten kör gibiyiz" diyerek ses düzeni hakkındaki görüşlerini belirttiler. zaten yarım saat sahnede kalıp terk-i diyar eylediler. "gelelim mi?" diye soran arkadaşlarıma şöyle mesajlar attığımı anımsar gibiyim: "kaçın, canınızı kurtarın." ya da "biz ettik siz etmeyin." gerçi amandine gidelim desin, eros ramazotti konserine bile giderim. glu glu glu bandare kardeşlerim, ebe kantare.
 • aynalarının üstündeki bantlarının hala varlıgını koruyor olması, yerlerin sadece betonla kaplı oluşu, sahnenin kapının hemen yanında yer alması, bardağınızı koyabileceğiniz herhangi bir yer bulunmaması ve tavandaki aluminyum folyo kaplamaları ile açılmaması gereken bir zamanda açılmış oldugu izlenimini veren bir mekandır. muhtelemen konser mekanı olarak düşünülmemiş bir yapıda yer aldıgı için de, çok dar bir merdiven ya da asansör ile çıkmak durumundasınız buraya. olmamış hiç.
 • batug.com mailliste hergun gereksiz gereksiz, kimsenin takmadigi ve takmayacagi spam emailler atan mekan... gidecegimiz varsa bile artik gitmeyiz sanirim.
 • üst katta yapılan bir tiyatro zirvesi sonrası ilgimizi çekmesi sonucu elinherifi ile gidip wc'lerine kadar göz attığımız, hatta ilk "wc'de condommatic görme" deneyimini de bize yaşatmış mekandır...

  sahnesiyle, ışık ve ses düzeniyle, büyüklüğüyle -yanılmıyorsam aklımda 800 kişilik diye kalmış-, ferahlığıyla, temiz wc'leriyle beğenimizi kazanmış mekandır... -zaten yeni faaliteye geçtiği için her taraf pırıl pırıl ve göze rahatlık veren görüntüde-

  mekan sahipleri ile yaptığımız konuşmada, sözlükten olduğumuzu duyunca, mekanlarında zirvelerin yapılmasından ve sözlükçüleri görmekten çok memnun olacaklarını belirttiler...

  sözlük zirveleri konusunda diğer mekanlardan sıyrılmaları için özellikle içki fiyatlarının önemli olduğunu belirttik.. o konuya da çok sıcak yaklaştılar... sevindik...

  zirve organizatörlerinin ilgisine...
 • film festivali partisi için gidip kapıdaki harley davidson'ları görünce ilk etapta "nasıl yani?" çelişkisine düşsek de daha sonra içeri girmeye karar verip, her katta ayrı bir eğlence mekanı olan bir binada bulunduğunu öğrendiğimiz yer. babylon'dan bu yana istiklal civarlarına açılmış ikinci hoş gece mekanı yorumunu yapsak doğru olacaktır bu hoş ambiyanslı ortam için.