şükela:  tümü | bugün
  • jpda tarafından mükemmel bir örneği tasarlanmış ev tipi.

http://jpda.net/projects/east-village-studio

özellikle merdiven detayı çok güzel.
  • iyi bir stüdyonun 1 saati : 35 tl
    kötü bir stüdyonun 1 saati: 25 tl
    fark : 10 tl

ortalama bir grup : 5 kişi
    kişi başı iyi stüdyo vs kötü stüdyo maliyeti 10/5 = 2 tl

lan olum, iyi müzik için fazladan ayıracak 2tl yoksa siktir git pazarda limon sat
  • stüdyo'yu ''sütütyo'' diye yazanı canlık müessesesinde tek geçerim. şu hayatta kalbi kırılmasın diye yoğun çaba harcayacağımız biri varsa o da bunlardır. kalpleri o kadar temiz o kadar şirindir ki... ''sütütyo'' dedi mesajlaşmamızda ya! kurban olurum ben seni yaradana!
  • düşük maliyetle açılabilen ama ömrü genelde birkaç seneyi geçmeyen prova ve kayıt merkezleri. beyoğlu ve kadıköy dışındakiler genelde batar maalesef. hor kullanılan aletlerin zamanla yıpranması da cabası. aslında prova için olanları bu olumsuzluklardan mustariptir daha çok, kayıt için olanları hem daha yüksek maliyet gerektirir hem de piyasada tutunabilme ihtimali daha fazladır.
  • bu gün stüdyo kaydım vardı. “kainatta duyup duyulabilecek tüm seslerin toplamını kaydedeceğiz arkadaşlar” dedim. “tamam abi” dediler.

-kanal bir, cırcır böcekleri.
    -girdik abi.
    -kanal iki, simitçiler.
    -ekledik abi.
    -kanal üç: çocukluğumun pop şarkıları.
    -koyduk abi.
    -kanal dört: uyumsuzluk, umutsuzluk, umursamazlık.
    -çektik abi, yazdık abi.

kaç saat sürdü bilmiyorum, ama sonunda her sesi bir bir kaydettik.

-başa sar da dinleyelim.
    -sardım abi çalıyor:

"hşşşşşşşşşt..."
  • 90'lı yılların başından itibaren foto yerine kullanılmaya başlanan kelimedir.

misal
    önce: foto mehmet
    sonra stüdyo mehmet
  • dort duvar ve bir banyodan olusan kutu kadar evler icin kullanilan kelime.
  • müzikten anlayan bir kaç arkadaşınızla gittiğinizde en az maliyetle en keyifli dakikaları geçireceğiniz yer.

not:studyo derken studyo demeye fazla şahit istemeyecek bir yerden bahsediyorum.yoksa zilleri peynir tenekesinden farksız bir davulu,hayatınızda duymadığınız marka elektrogitarları ve bas gitarları,ustune oturmaktan başka bir işe yaramayan amfileri olan bir studyo ömrünüzden çalmaktan başka bir işe yaramaz.
  • gazi mimarlikta proje, yapi, teknik resim gibi derslerin yurutulmekte oldugu atolyenin odtu mimarliktaki adi
  • mimarlik ve tasarim bolumlerine ait kocaman siniflara bu isim ile hitap edilir.