şükela:  tümü | bugün
 • isviçreli saat markası. 1800 lü yıllarda max stührling tarafından temelleri atılmış firma. enfes saatleri bulunmakla birlikte türkiyede pek bilinmemektedir.
  http://www.stuhrling.com/home.cfm
 • saatleri çin'de üretilir. nisbeten ucuz olmasının sebebi bu.
  yine de alınabilir tabi.
  ben aldım şahsen. zira saate bin dolarlar verecek kadar zengin değilim.
 • çin yapımı saat üreten fakat sanki "swiss made" miş gibi pazarlanan saat markasıdır.

  çin yapımı saat alacağınıza gidin orient, seiko gibi markaları tercih edin. adamlar en azından mekanizmalarını kendileri üretiyorlar.
 • çin yapımı olmasını harika tasarımları ile aşabilmiş saat markası. ürettiği erkek saatlerini değerlendirdiğimizde estetik, çeşitlilik, sadelik, malzeme kalitesi, pazarlama açısından saygıyı hakeden ürünleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. otomatik makinalı saatleri yüksek hassasiyet oranı ile sunan bu markayı gucci, prada vb. moda markalarının çin malı malları ile aynı kefeye koymak çok doğru değildir. kadın saatleri için aynı şeyleri söylemek mümkün değil tabii ki.
 • arkadaşlar bu çinliler artık taktik değiştirdi.

  mesela ürettikleri boktan saatleri artık çin markaları ile satmak yerine; eskiden var olan ancak artık yerinde yeller esen markaları satın alarak ya da satın almış kişilerle anlaşarak o markalar altında satıyorlar. buna en güzel örnekler nacar ve hislon markaları. türkiyede bir zamanlar oldukça popüler isviçre markalarıydı ama şu anda saatçi vitrinlerinde gördükleriniz son derece kalitesiz çin malları.

  bir diğer taktik ise stührling örneğinde olduğu gibi almancaya, fransızcaya çalan isimler ayarlayıp saatleri sanki o ülkelere aitmiş gibi satmak.

  ne yapıyoruz?
  elbette ayık oluyoruz.

  öpüyorum.
 • çin malı, makinaları oldukça ucuz olan, yurtdışı alışveriş sitelerinde muhtemelen %70 ve üstü bir indirime denk gelebileceğiniz bir saat markası.

  ne zaman kurulduğu dahi belli değil. web sayfalarında bile "1800'lerde" kurulduğu yazıyor, tam tarih verilmemiş.

  kendini isviçre'li olarak tanıtmasına rağmen oldukça uyduruk olan japon veya çin makinalarını kullanır. örneğin ismi "st" ile başlayan makinalarının çok büyük bir kısmı hangzhou'nun ürettiği, pts serisi çin malı ucuz makinalardır. başka bir örnek vermem gerekirse, markanın web sayfasında "audrey 462.04" model saatinde "miyota 2035" motoru kullanıldığı yazıyor. biraz araştırsanız motorun yalnızca $4 olduğunu göreceksiniz. yalnızca $4'lık bir japon motoru takmış oldukları kol saatini ise biz isviçre'liyiz diye $74'a satıyorlar.

  $70'a aldığım giriş seviyesi ve otomatik makinalı seiko 5 kol saatim bile 43 saatlik güç rezerve edebilirken bu markanın $70'lık otomatik kol saatlerinden bazıları için kollarından çıkarttıktan birkaç saat sonra durduğu hakkında yorum yazan müşteriler dahi var amazon'da. nasıl bir marka olduğunu artık siz düşünün.

  uzak durun. isviçreli olduğuna, tasarımına ve şıklığına kanmayın derim, yinede siz bilirsiniz.
 • gayet şık, gayet güzel modelleri olan fiyatı makul marka.
  otomatik mekanizmalarına laf söylenmiş olsa da, quartz saatlerin ağırlıkla satıldığı bir piyasada, kötüsünden bile olsa otomatik mekanizma otomatiktir dedirtir.
  saatleri devasa kutular ile gelir, içi gayet göz boyayıcı kitapçıklar ve kartlarla doludur.. uluslararası 2 yıl garanti verir.
  güzel indirimlere denk getirilirse, her türlü alınır.